Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Big Bang

#11
In primu' rand terminativa cu cearta ca la o adica este vorba doar si doar despre Big Bang -__-' Fiecare isi expune punctul de vedere in felul sau.

Asaaa ^^ All right ...pazea ca mai apare un fan inrait 19 Big Bang a fost si va ramane trupa mea #1 pe veci :3 Datorita ei stiu ce e astazi kpop-ul 21
Preferatul meu e TOP :3 De ce ?Pur si simplu e tipu' perfect pentru mine 8 Vocea lui,felul cum se imbraca,parul cum si-l face uneori ma da gata =p~
Btw...ii ador si pe ceilalti membrii : GD - so cuuute,my daddy 8 e asa de scump iar vocea lui e total ...phuaa =p~ , Taeyang - are un corp numai bun de salivat =p~ , Seungri - e destul de talentat atat in dans cat si in muzica, si nu in ultimul rand , Daesung - si el e foarte cute ,iar vocea lui e asa angelica 8

Melodii preferate :[ar fi cam muuuulte XD]
-Tell me goodbye - pur si simplu o adoor 8
-Hallelujah - obsesia mea <3
-Heaven - se putea sa nu imi placa ? 21
-Haru Haru - a 2 sau a 3 melodie care am ascultat-o
Bine cum am mai zis mai am melodii preferate dar daca ar fi sa stau sa le pun miar lua ceva 21
[center][Imagine: jgssig.jpg]
My Deviant xD
Mah' blog * ω *

Kpop -> my air ,my love , my everything :X
당신을 사랑합니다!
당신은 내 마약!
Love you ,my pervy boy ♥
[/center]

#12
Hei de ce tot va certati fiecare poate sa-si spuna parerea despre trupa asta ....
eu il ador pe GD si imi plac foarte mult melodiile lui mai ales She's gone si A boy.
despre ceilalti din trpa nu prea am ce sa spun TOP-IMI PLACE MULT VOCEA
DS-E NICE
SEUNGRY- CANTA BINE
TAEYANG-PLIN DE MUSCHI SI VOCEA E SUPERBA
MELODIILE MELE PREFERTE SUNT : Tell me goodbye
LollipopNe2
Haru Haru
Goodbye
Top: Boy
Seungry:Strong baby
Taeyang: Wedding Dress
Daesung:Candy Candy[posturi unite]
Zuppy02

#13
Big bang...hmm prima oara i-am ascultat anul trecut...ascultam "number 1"
Inca imi multumesc ca in acea zi am dat search pe youtube number 1...vroiam alta melodie si am dat de ei si mi-a placut."aa asiatici!tare!"
Tin minte ca deja ii catalogasem
G-draogn cel nebun Daesung cel cu voce de tenor Seungri-cel dragut TOP-tipul rau si Taeyang-the HOT one!! La inceput il adoram pe Taeyang..il vedema ca pe un Ne-yo de Korea 21(pana am aflat ca e timid baiatul.Si credeam ca eu sunt timida 21 ok Taeyang este timiditatea mea la a10a 21)
Iar pe la inceputul anului 2010 am inceput sa ma mai informez si sa mai asuclt si alte melodii.
Si am inceput sa caut interviuri cu ei,tralala
Melodii preferate..wow sunt cam multe:
La La La,BIGBANG,Last farewell,Heaven,Number 1,With U,Gara gara go,Beautiful hangover,lollipop part 2 (cam acestea ar fii printre favorite...defapt la naiba TOATE!!)
Iar de la fiecare in parte
G-dragon The leaders(este printre favorite pentru ca imi da o stare "ha snt tare!21" plus ca o canta cu Teddy si Cl..combinatia perfecta!)
Taeyang-evident wedding dress!Poate sa mai scoata 20 de albume..wedding dress ramane favorita pana mor 21
TOP-Act like nothing's wrong (imi place fiindca in melodia asta isi arata latura sensibila...si povestea e reala 4)
Seungri-strong baby evident!(e extraordinar cum cel mai mic din trupa...are asa..un cantec!asa videoclip..este wow!)
Daesung-Look at me Gwisoon (este atat de amuzanta21)

Iar membrul preferat..oh GOD...e prea dificil 21 Nu pot sa aleg!Nu pot21

#14
Yeyeyeye! 8 BigBang, a doua trupa care am ascultat`o. Am adorat`o din prima, membrii sunt toti incredibili. Mdah, ca majoritatea de aici, il ador pe GD este incredibil 105. Am vazut multe comentarii sau video-uri cum ca ar fi gay, imi vine sa`i omor pe oamenii aia. Doar pentru ca se imbraca mai special [asta il face adorabil] sau pentru ca nah arata super scump si multi dintre cantaretii coreeni au parul putin mai lung, nu este neaparat gay 33.
Am toate albumele lor pe PC 8, melodiile preferate nu stiu sincer daca as avea. Imi plac mult Tell me goodbye si Beautiful hangover 8 sunt incredivile, si se pare ca si`au cam schimbat stilul71 .
[Imagine: sig.jpg]


#15
Deci... foarte multi fani. Nu am asa multe de zis. Doar ca melodia Haru Haru cu versuri in romana e super.
Toti arata super, si atat de draguti. Nu am ascultat atat de multe melodi de la el... poate cinema mi-ar recomanda cateva melodi. G-dragon e un scumpic, un soricel ; )) Vorba vine, dar nu se compara cu soricelul din B2st (bad girl) Daca sunt atat de multi fani poate o sa va cunosc si pe voi... mie mi-ar placea. Revenind. T.O.P e o papusa iti vine sa il iei si sa il pui in raft, sa sti ca e doar al tau. Pentru totdeauna.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#16
Big bang <333333. Este prima mea trupa preferata coreeana. Imi plac foarte mult toti membrii trupei, in special T.O.P. [ e asa dulcee ^.^ ] si G-D in frunte, normal, fara el ce s-ar fi facut trupa, nu ?
;; ). Seungri e cel mai mic dintre toti si poate de asta ma atrage putin mai mult = )). Melodiile preferate... hmmmm..... : " Number one " , " Haru haru " , " Lies " , " Top of the world " , " With you " , " Until Whenever " , " Bringing you're love " , " Gara gara go " , " Make love " , " Lollipop " , " Lollipop 2 " , " Baby baby " , " Come be my lady " , " Love club " , " Let me hear your voice " , " V.I.P " , " La la la " , " Strong baby " , " My girl " , " This love " [ si lista continua ].
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#17
Geniala trupa <3.

DaeSung: Are o voce minunata, arata bine si e chiar cute <3. Ii ador vocea, pur si simplu, si are niste momente cand e chiar foarte cute <3.

TaeYang: OMO!! That beast <3. He's sexy and cute. Imi place vocea lui, si el e foarte cute si danseaza bine <3.

T.O.P: Preferatul meu <3. Cute, sexy, hot, beautiful and good singer. I love him, he is so good looking <3. Imi place cum danseaza, si melodia sa '' Turn it up ''. Videoclipul este minunat, maimutica e atat de cute <3.

GD: Oh, <3, adorabil. Nu am cuvinte, just perfect, si tatuajul sau e 15.

SeungRi: Maknae <3. Too cute 8, and sooo~ adorabil <3. Il ador, e preferatul meu dupa T.O.P .

Prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost ''Haru Haru''. Versurile in romana mi-au trimis sentimente frumoase, dar si triste. Mi-a placut ritmul <3.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#18
Well, nu ai cum sa nu iubesti trupa asta, nu? Na, mi se pare trupa care indeplineste toate conditiile: este mereu in ton cu moda, membrii canta bine, Gd e perfect, au coregrafii misto si toate cele.
Care este membrul / membrii preferaţi ?
Pai, Gd, ofc : ). De ce? este asa sweet cand e timid incat mai am putin si fac atac de cord cand il privesc <33 si na, imi place ca se imbraca misto si are un GaHo asa cuteee~, i l-as fura :X
Ce melodii vă plac ?
Pff. Da' ce melodii nu-mi plac de la ei o.o pai, sa aleg cateva 39 : Somebody to luv, Beautiful hangover, Emotion, Stylish, Sunset glow, Lies, Haru Haru etc. 21
I'm not insulting you. I'm describing you.

#19
Mama ce de fani bigbang....si mie imi place trupa....am ajuns sa stiu de ea datorita scumpului d GD....Deci va dati seama cn e preferau meau....melodii preferate Go,Tell me goodbye,Haru haru,Beutifull hangover,Make love si in fine lista mai poate continua mult.....observ k majoritatea celor care auscris aici sunt fani GD....acest forum mai are putin si devine un forum G Dragon....da ce sa zic este imposibil sa nu observi dulceatza asta de baiat....talentu in persoana.....atat in ce priveste muzica di dansul dar si sa dea din belea in belea... intai treaba k plagiatura lui Florida,apoi era cat pe ce sa intre si pe la mititica,dupa scandalul k milan stankovic.....saracu...ce or avea toti cu el?...bn treba k inchiisoarea o inteleg putin...ar trebui sa fie interzis sa fii asa dragutz....zau asa.....in fine...abia ast noul album

Mimisor edit.
Mai usor cu emoticoanele .__."
[Imagine: 446.bmp][Imagine: 528517ef.jpg]

#20
Cat de muult pot sa ador trupa asta , e incredibil ce influenta are G - Dragon asupra trupei desii toti mebri sunt draguti . El este viata si cred ca restul grupului ii datoreaza lui faima .
Cred ca melodia With U este cea mai superba , are un ritm excelent iar vocile lor suna incredibil , a doua melodie pe care o plac [ prima in care i-am ascultat si care m-a vrajit complet ] este Haru Haru a carei poveste este coplesitoare , se poate observa cu usurinta cat suflet au depus ei la filmari , desi la un momendat GD si TOP erau sa se sarute 71 a fost dragut totusi si a teia dar nu cea din urma este Lollipop ft 2NE1 in care [ nu ma pot aptine sa nu mentionez ] GD arata uimitor .
Sincera sa fiu fiecare melodie in care canta ei ma face sa o ador si toate sunt la fel de bune insa am tinut sa le mentionez pe cele ce mi-au atras atentia in mod special .
As vrea sa pot spune ca sunt fanul lor numarul 1 insa stiu atat de putine despre ei incat nu imi pot permite insa vreu sa mentionez ca iubesc stilul lor unic de a canta , expresiile lor adorabile , si unicitatea [ din puntctul de vedere al persoanei ] a fiecarui membru .
Sper din suflet sa cunoasca din ce in ce mai mult succes si cred cu tarie ca vor reusi .
Love forever G - Dragon !!! :X

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)