Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Bought Affection

#1
Inainte de toate vreau sa lamuresc anumite lucruri in legatura cu acest fic, sau mai degraba cu stilul meu de a posta: eu ma axez foarte mult pe actiune si pe descrierea acesteia. Nu zabovesc asupra descrierilor fizice ale personajelor caci din cauza asta voi posta pozele lor si nici nu zabovesc asupra descrierilor anumitor locuri si obiecte caci astfel actiunea isi pierde din farmec iar cel ce citeste va fi confuz si plictisit si tot cum va vrea mintea lui isi va imagina acele lucruri. Acum ca am lamurit aceasta ''problema'', sper sa va placa primul capitol. Astept pareri indiferent daca sunt pro sau contra. Enjoy ^_^

Varsta minima: 18
Gen: yaoi, hard
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: violenta, rape, jigniri, abuz de forta
Tipul de comentariu solicitat: -


[center]I[/center]


Si nu uita ca eu am fost cel care te-a cumparat....


Daca stam si ne gandim putin, uitandu-ne in trecut, in urma noastra, am crede ca pe-atunci lucrurile erau foarte simple, dragostea era si ea la fel de simpla insa... adevarul este altul. Intr-o vreme in care razboiul puse stapanire asupra tuturor si sclavia era un lucru obisnuit, chiar la moda, raziile englezilor asupra Asiei au inceput sa se intensifice mai ales in China si in Japonia. Satele erau atacate, barbatii erau ucisi, tinerii impreuna cu femeile si copiii erau capturati si folositi pe post de sclavi sau erau vanduti la licitatie pentru tot felul de scopuri sinistre. Intr-o asemenea razie, un tanar a fost capturat si adus pe pamant englez, unde intreg destinul avea sa i se schimbe.
Trecusera cateva saptamani bune de cand tanarul Shen a fost inchis intr-o celula a unui fel de depozit de-a dreptul ingrozitor impreuna cu alti tineri si tinere. Frica plutea in jurul lor iar de fiecare data cand un gardian trecea in inspinctie nimeni nu mai scotea un cuvant sau macar misca. Nimeni nu stia ce cautau acolo sau ce avea sa se aleaga de ei, insa un lucru era sigur: ceva bun din asta nu avea cum sa se aleaga. Venise si ziua in care au fost scosi de-acolo, spalati, hraniti cum se cuvine, ingrijiti, imbracati in haine scumpe traditionale tarii de unde fiecare venea, parfumati si impodobiti cu tot felul de bijuterii scumpe. Venise si ziua cand un barbat de-a dreptul revoltator, urat si grosolan le spuse ca astazi vor fi vanduti unor oameni de clasa, unor oameni cu rang inalt pentru a le satisface toate dorintele, indiferent care erau ele. Din toti sclavii adusi din ultima razie numai cei mai frumosi, cu un corp perfect si infatisare pe masura au fost alesi pentru o astfel de licitatie. Aveau sa fie vanduti pentru aspectul lor si indiferent ce se va alege cu ei, atata timp cat pretul vanzarii/cumpararii era pe masura, pe nimeni nu avea sa-i intereseze. Si din aceasta cauza, dupa ce toti au fost ferchezuiti, au fost inchisi iarasi in celule asteptand sa le vina randul si sa fie vanduti. Incetul cu incetul oamenii erau scosi de-acolo si dusi in sala unde se tinea licitatia pana cand veni si randul lui Shen. Gardienii descuiasera celula venind pentru a-l lua insa acesta profita de moment si incerca sa fuga, sa evadeze de intregul chin ce-l astepta insa eforturile i-au fost zadarnicite. A fost prins si dus cu forta in sala, in mijlocul unei camere de lux, fortat sa ingenuncheze in dreptul barbatului grosolan. Parul lung si castaniu ii venise peste umeri si cu usurinta atinse podeaua, bretonul cazandu-i asupra ochilor. Inima ii batea tare, frica i se scurgea prin vene in locul sangelui. Isi ridica putin capul cat pentru a vedea acei nobili asezati in fata lui pe fotolii confortabile din catifea rosie, care mai de care minunandu-se de frumusetea acestuia, de corpul lui, de parul lui, de chipul lui atat de feminin insa, printre ei se afla un tanar a carui expresie faciala si ganduri nu i le puteai citi. Un tanar cu parul blond si haine albe ce il privea serios pe Shen cu acei ochi salbatici care parca incercau sa te omoare, sa te sufoce, umplandu-ti corpul cu fiori reci.
-Domnilor, acest tanar in varsta de 19 ani a fost adus din China si trebuie sa recunosc ca este cu siguranta cea mai buna marfa din cate am avut pana acum. Priviti numai trasaturile fine ca de fata, pielea extrem de fina si de alba si parul lung. Asa ceva rar mai intalniti iar tatuajul ce-l are pe corp reprezinta radacinile sale foarte speciale. Da, dragii mei nobili: acest tanar se trage dintr-o casa de geishe foarte ‚’respectata’’ pe acele tinuturi si numai pentru voi, in seara asta, va sta la dispozitie. Trebuie sa va avertizez ca pretul de inceput este foarte mare insa intelegeti de ce. Vom incepe cu suma de 50.000 de dolari! Cine ofera mai mult, 100.000?
Si uite asa toti nobilii au inceput sa se lupte in preturi pentru a-l revendica pe tanarul chinez care, in clipa aceea nu era capabil sa inteleaga absolut nimic. Era speriat, ingrozit cand vedea multimea de oameni cum tipau tot felul de sume, imbrancindu-se, aratandu-si dorinta de-al cumpara ca apoi sa-l foloseasca in tot felul de scopuri rusinoase si chinuitoare. Insa, printre ei se afla un tanar care parea a ignora tot ce-l inconjura, care doar privea spre Shen cu aceeasi ochi si expresie, stand picior peste picior si cu mainile impreunate la san. Satenul il privea la randul lui si parca se oprise din a mai respira, parca incerca sa comunice intr-un fel cu acesta, sa-i ceara ajutorul, sa-l scape de ce a avea sa urmeze, sa-l scape din mainile acelor batrani si nebuni ce mai aveau putin si se omorau pentru el iar tanarul nobil parea a-l intelege in clipa cand pe chipul lui isi facu loc un ranjet larg.
-100.000.000 . Se auzi brusc din sala si linistea se asternuse asupra tuturor.
Toti priveau spre un singur loc, spre o singura persoana: tanarul blond. Pana si cel ce anuntase vanzarea ramase de-a dreptul uimit, cu ochii mariti de parca ar fi vazut o fantoma.
-S-stapane Eros... vai mie... Sunteti sigur de un asemenea pret?
-100.000.000, nimic mai mult sau mai putin. Spuse cu vocea-i groasa si ferma, continuand sa priveasca spre Shen fara a clipi macar, avand un aer detasat.
-Asta... e ceva. Ei bine, ofera cineva mai mult? Nici nu ma miram... Isi drese putin vocea ca apoi sa loveasca cu micul lui ciocan de lemn in masa. Vandut Printului Eros pe 100.000.00!
Si iarasi acel ranjet aparu pe chipul blondului in timp ce s-a ridicat si a parasit sala, lasandu-l pe Shen sa fie luat iarasi de catre gardieni si dus afara, unde o trasura il astepta. O trasura impresionanta trasa de doi cai negrii de-a dreptul fiorosi din cauza marimii si aspectului astepta ca el sa urce, fiind in cele din urma impins de catre cei doi gardieni ce-l tarasera pana aici. In acea trasura se afla printul Eros, privindu-l pe saten in timp ce acesta se ridica de jos, asezandu-se pe canapeaua din fata blondului. Cand ochii lor facura contact, un strigat de avertizare isi facu loc in mintea satenului facandu-l sa-i fie si mai frica, facandu-l sa-si lase privirea in jos si sa cuibareasca mai mult, sa se afunde in canapea. Linistea dintre cei doi era coplesitoare. Nimeni nu scosese un sunet pe tot parcursul drumului catre castel, Shen nu-l privise pe tanar insa stia ca el il privea pe Shen intr-un mod insistent ce il gatuia si il sufoca. Nu dupa mult timp ajunsera si la castel, un loc de-a dreptul impresionant, un castel tipic englezesc pe-afara insa cu tente frantuzesti cand venea vorba de amenajarea curtii si a vegetatiei. Printul fuse primul ce cobora din trasura, urmat apoi de cel proaspat cumparat iar langa ei se mai alatura doua slujnice destul de frumos imbracate ce ii insoti pana inauntru. Odata intrati pe usa acelei structuri magnifice, luxul il lovi in plin pe saten, facandu-l sa-si mareasca ochii. Acolo se gaseau lucruri ce amintea de toate tarile posibile ale lumii adunate intr-un singur loc. Luxul fiecarei tari a fost implantat intr-un castel englezesc si totusi nu-i strica estetica ci o imbunatatea cu mult. Cele doua slujnice il impinse tandru de la spate, facandu-i semn sa-l urmeze pe print pana ce au ajuns intr-o camera anume, o camera foarte mare cu un design perfect chinezesc; o camera facuta parca special pentru Shen. Tot ce ii reprezenta frumusetea tarii a fost adus in camera aia si pana parca si aerul era acelasi.
-Asta e camera ta, simta-te ca acasa si sper ca iti va placea in cele din urma. Se auzise intr-un final vocea blondului cand acesta se aseza pe unul dintre fotoliile lungi chinesezti.
Faptul ca printul vorbea fluent chineza il surprinse pe saten. Crezuse ca nu avea sa intalneasca pe cineva aici care sa-i vorbeasca limba si totusi... cum se astepta sa faca ceea ce el i-a spus?
-E... e foarte frumos aici insa nu e casa mea. Nu e China unde am crescut si pe care o iubesc.
-Vei invata sa iubesti locul asta la fel de mult. In fond, acolo nu ai sa te mai intorci. Aici e casa ta.
-Dar...
Ar fi vrut sa mai spuna ceva insa cuvintele i se oprisera ca un nod in gat. Isi lasa privirea in jos si pasi usor spre imensul pat cu perdele rosii, analizandu-l atent. Era autentic chinezesc, o putea spune cu usurinta datorita calitatii matasurilor si a lemnului sculptat manual. Ochii lui Eros nu faceau altceva decat sa ii urmareasca fiecare miscare, sa il analizeze si sa-i inteleaga starea.
-Tot ce vezi aici a fost adus din China, totul e autentic insa daca nu iti place spune, si am sa le inlocuiesc cu orice vrei tu.
- Nu, nu e nevoie! E... foarte dragut din partea ta si... apreciez. Totul e lucrat frumos si matasurile sigur sunt dintre cele mai scumpe insa nu inteleg... De ce?
-Ce vrei sa spui cu asta?
-Ai oferit o suma groaznic de mare pentru mine, ai amenajat o camera ca pentru un conducator al tarii mele, totul e frumos si scump si totusi spui ca le vei inlocui daca nu-mi plac. De ce?
-Nu ma intelege gresit, banii pentru mine nu sunt o problema si prefer sa ii cheltui pe ceva frumos... ca tine.
Se ridica de pe fotoliu si se apropie de Shen, cuprinzandu-i talia cu un brat si barbia intre degetul aratator si cel mic, lipindu-l de propiul corp, apropiindu-i chipul mai mult de-al sau, privindu-l adanc in ochi.
-De azi imi aparti, eu sunt stapanul tau si cuvantul meu e lege. Asa ca ai grija cum te comporti de-acum incolo. Nu vei vrea sa ma superi. Cum de te-am cumparat atat de usor, atat de usor pot sa scap de tine.
Acele cuvinte ii umpluse sufletul de spaima tanarului chinez, ranjetul de pe chipul printului ii dadea fiori insa, in clipa urmatoare isi simti buzele presate de ceva fin ce reprezentau insusi buzele lui Eros, acesta furandu-i sarutul dulce si aerul din piept al satenului, facandu-l sa se moleseasca in propriile brate, lipsit de vlaga.
-Imi aparti doar mie. Si nu uita ca eu am fost cel care te-a cumparat...




Personaje:

Shen:
[Imagine: 44ac555eh742d569b104e690I_zpsc04a9eaa.jpg]

Eros:
[Imagine: kazama1_zpsd6033e6c.jpg]
[Imagine: 5a25fdfe.png]

#2
Iron Maiden o sa incep prin ati spun ca ar trebui sa treci pe la regulament.
Trebuie la fiecare fic/one/shot, etc sa pui asta->
Varsta minima:
Gen:
Limba:
Observatii cu privire la continut:
Tipul de comentariu solicitat:

Si daca imi aduc bine aminte, nu mai avem voie cu imagini, asta doar daca sunt desenate de tine, parca. Adica sa fie creatiile tale. De asemenea in cadrul numelui ficului tre sa specifici in paranteze patrate, am observat, genul - yaoi in cazul tau.
Oricum, ti-am spus ca sa stii, nu de alta. Acum legat de fic, pai mi se pare interesanta idea, eu una nu am citit de genul, sigur conceptul este ruginit de multa vreme si poate des folosit, insa eu una consider ca e original si interesant.
Inca din prima mi-ai captat atentia si ma bucur ca te axezi pe descrierea actiunii si se vede ca asa este, desigur e loc de ceva mai bun de atat. Insa pana acum m-ai captat complet. Insa sa nu neglijezi sentimentele personajelor si chiar descrierea lor, ma bucur totusi ca nu ai facut o descriere de genul - dosar X si ai mentionat prin gesturi, miscari, chipul personajelor. Me like it! <3
Altceva, pai lucrezi destul de impecabil, since nu ai avut greseli... dar defapt ai avut, ai omis cateva virgule inainte de "iar". Asta se poate corecta cu un edit.

Hmm, cam atat, astept nextul, spor si multa inspiratie! *hug*

#3
Multumesc pentru sfaturi si pentru critica. Intr-adevar, am citit regulile si am observat ca imaginile ar fi interzise insa am precizat in primul post ca nu ma axez pe descrierile fizice (mai pe inteles: nu ma pricep la asa ceva) si sper ca de data asta sa imi fie iertata aceasta incalcare a regulamentului. Trebuie sa specific ca acele imagini nu-mi apartin ci apartin acelei persoane care le-a creiat, indiferent cine este acela. Desigur, daca va trebui ca acele imagini sa dispara am sa ma conformez cu acest lucru.

Multumesc inca odata pentru sfaturi *hug*
[Imagine: 5a25fdfe.png]

#4
Ai inceput bine, cu un prolog. Frumos, imi place ideea foarte mult. Nu am mai citit fic de acest gen(yaoi) sa aiba aceeasi idee ca al tau. Imi place cum ai creat atmosfera si zambetul ala al lui Eros, ce viclean. Deci fantastic, imi place si gata!
Bafta in continuare ^^
The world is different. Depends how each looks at the world ^ ^ I dare to look in colors ^ ^

#5
Buna!
Deci imi place idea ca transpui personajele in sec. al XVIII-lea(cred ca pe atunci erau cu castele, mosii si care or mai fii....cu sclavi..in concluzie nu le am asa de bine cu istoria)...in fine naratiunea esta la persoana a III-a si este interesant.
Faptul cum descri ma duce si pe mine acolo cu ei.(he he he..ca spectator)se vede ca prin cuvinte poti le stranspui ca pe ceva ce vezi la televizor..prin imagini ..
Acum sa vorbim despre personaje:
Shen ce tragedie a suferit, pacat de el ca e frumos...asa....personalitatea lui este inca in ceata nu poti sa spun concret cum este, dar faptul ca probabil isi dorea libertate ma bucura cel putin ca a incercat sa iasa din celula chiar daca a fost in zadar, iar faptul ca nici macar nu a mai incercat sa scape atunci cadn a fost cumparat de Eros(poate s-a simtit linistit ca nu a fost tratat ca un animal)
Acum Eros..hmm este un dracusor...(glumesc)pot spune doar ca este sigur ep ceea ce vrea si cand vrea..este hotarat..pot spune ca si rece din cate am citit, iar prin ceea ce i-a spus lui Shen pot relata ca vorbeste verde in fata si se face clar in ceea ce isi doreste cu adevarat.
Imi place mult ce ai scris si vreau sa citesc mai departe cand vei mai posta....
Chu...
Ja ne...
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)