Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Best seme ever.

#1
Deeeci...personal eu sunt fana uke. Nu vreau, nu vreau asta dinadins, dar intotdeauna se nimereste asa, prietenelor mele carora le place yaoi iubesc conceptul de seme, eu de uke. Dar imi pare ca dragii nostri "baieti barbati" merita un frumos omagiu. Dati-va cu parerea si nominalizati-i pe cei mai buni patru seme ever. Din punctul vostru de vedere.

La mine...:
1. Aki-san(Usagi-san), Junjou Romantica
2. Kazuomi, Level C
3. Honda, Close the Last door
4. Alberto, Ikoku Irokoi Romantan
:yes:

Edit Addeh: Argumentati-va opiniile, altfel o sa va sterg posturile.
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#2
Best seme...? Hmmm, am multi favoriti 19 dar sa enumeram doar cativa. Pai, in primul rand Soubi Agatsma-Loveless....:X. E adorabil, cel mai adorabil seme evar !!! Dar auzisem ca de fapt, el e uke si nu seme....whatever :X !!! Apoi ar fi Usagi-san from Junjou Romantica. Mi se pare foarte atragator, foarte perfect pentru a fi seme-ul potrivit pentru Misaki...ups...aici vorbim de seme...ok. Si cred ca ar mai fi Yuki from Gravitation. E primul meu yaoi, sa zic asa, nu il puteam uita. Plus ca ochii lui sunt...simply gorgeous !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Alberto Valentino din Ikoku Irokoi Romantan. Italian, sarmant, rafinat, seme mult prea dulce (continui pana maine), de ce mai e nevoie? Iason Mink din Ai no kusabi. Pot spune ca m-a fermecat si desi nu i-a zis "Te iubesc", m-a facut sa ma zvarcolesc intrauntrul meu din anumite cauze. Nu pot sa ma exprim in legatura cu Iason Mink, deoarece... ma lasa fara cuvinte *cam rar se intampla la mine acest fenomen*. Mi se par cei mai best seme. O sa ramana indiferent de ce yaoi-uri o sa mai apara (5% sa se mai creeze in secolul asta). Nu e vorba ca sunt blonzi amandoi (amandoi inteligenti, aici ma refer la culoarea parului) sau ca fac parte din animeurile mele preferate (pentru ca si ei contribuie ca personaje sa ma atrage la acel anime). Se pare ca ori ati uitat (sunt sigura ca nu), ori Klaus von Wolfstad din Maiden Rose nu e un seme bun. Mie mi se pare. In manga m-a facut sa-mi place foarte mult de el. Fara el Maiden Rose nu ar avea acele scene (inca imi aduc aminte acea scena cand l-a *: -"* pana la sange de l-a dus la "doctor"). Si el mi se par foarte bun (ca si personaj, carcaterul e bine ales, la fel si corpul), doar daca ii dadea alta forma la cap (ma refer si al barbie), cred ca se intragosteau si altii de el. Pentru mine si el este un seme bun, dar fara sa conteze infatisarea, chiar unul best. M-am intins cu vorba, ca de obicei, dar se inteleg. Daca as face un top... Nu ma pot decide intre Iason Mink si Alberto Valentino pe primul loc. Poate Iason Mink pe primul, apoi el, dar sunt amandoi foarte buni *nu ma puneti sa aleg ca imi schimb parerea cateodata*.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
revin cu un nou top 21

Locul I ( cu diploma, medalie si coronita 24) : Masamune Takano ( Sekai ichi hatsukoi) , Akihiko Usami ( Junjou Romantica)....sunt ilegal de frumosi, si au o personalitate de nota 10, si amandoi au dat de cate un uke cu probleme ( lol cum a sunat...adica de ala de se lasa greu..ah si asta a sunat prost)

Locul II (cu diploma si coronita) : Saki Shunsuke ( Kirepapa) - pentru ca e un seme foarte rezistent...I mean eu nu as putea sa il suport pe Chiisato san ( desi arata woooh)

Locul III ( doar cu diploma) : Al ( Iroku irokoni romantan) -el a ajuns pe locul asta doar pentru ca ceilalti mi se pare ca au devenit mai minunati ( ce expresie de gradinita pe capul meu 21)

Locul IV : Kanou ( Okane ga nai) - pentru personalitatea de milioane 21
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#5
Sunt de acord cu Luca (Maknea)... ca top seme cred ca si eu il prefer pe Takano-san 21
e atat de dulce si ma pune pe ganduri de fiecare data cand il vad. Nu poti sti ce gandeste cu adevarat...intr-un fel e destul de misterios (mult mai misterios decat usagi-san). Nota 10 pentru mangaka. De fiecare data reuseste sa creeze personaje complexe care, din primul moment in care le-ai vazut, nu-ti mai poti dezlipi ochii de la ele:X.
Ar mai fi un seme pe care il prefer :houma-san. E unul dintre cei mai duri, perversi si lipsiti de scrupule seme pe care i-am intalnit 21 si unul dintre cele mai bine realizate personaje in opinia mea.

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#6
Mi-am schimbat top-ul.

1. Iason Mink; Ai no Kusabi/The Space Between or The Wedge of Love.
2. Kanou-san; Okane Ga Nai/ No money.
3. Alberto; Ikoku Irokoi Romantan /A Foreign Love Affair/Love Affair.
4. Klaus-sama; Maiden Rose/Maiden rose. *laughs*

manga not, still

[EDIT] Am revenit cu doua caractere din manga.
1. Iason Mink -Ai no Kusabi.
2. Kaichou nu-stiu-cum din Me de Shireru [geniala manga].
3. Kanou-san din Okane Ga Nai (No money).
4. Alberto -Ikoku Irokoi Romantan.
5. Tigure Idoumeium din manga... aaaa, ceva scris de geniala de Naono Bohra. *laughs*
6. Klaus-sama.

*unde a fost Kanou-san odata si unde a ajuns... macar il are pe Aya-chan-bi*ch* *laughs*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Waah.. This is my territory. 15

1: Umm.. aici ar intra mai multi; Al, Ikoku Irokoi Romantan [tipu' e genial, exact genul de seme care imi place. Ce alt motiv mai trebuie? Doar cand il vezi mergand ti se duce mintea la... altele :X], Takano, Sekaiichi Hatsukoi [pur si simplu il iubesc pe tipu' asta. E oarecum pervers, sweet si sa nu uitam de buuun. 15], Klaus, Maiden Rose [Oh, Klaus, Klaus. Daca ai sti cat te iubesc. Imi place ca tipu' e la sange, e brutal si iubesc, ador si ma obsedeaza felul in care el isi manifesta iubirea. 19 For me, is a perfect seme]

2: Well.. Aici intra cam tot trei, but si asta buni; Akihiko, Junjou [my precious, nu ti-am putut da locul unu' caci ti l-a luat Klaus. Dar tu ramai unul dintre cei buni si iubesc doza ta de perversitate combinata cu ironie si satira. :X], Eiri Yuki, Gravitation [aww... Sincera sa fiu, il iubesc. Dar pe el ca personaj individual. Ca seme, cam e... nepriceput. Cred ca daca ar fi fost mai multe scene yaoi in anime mi-ar fi placut mai mult. Nu-i vina ta, Yuki], Kanou, Okane ga nai [ma', ce poti cere mai mult de la un seme decat protectie, s*x si cateva sentimente? mie mi se pare perfect. good job, Kanou 3]

3: Aici cred ca intra, nu stiu... 39; Morinaga, Koisuru Boukun [he's good, but sunt altii mai good ca el, so... I'm sorry, sweety 108], Shunsuke, Kirepapa [imi place de el. Mai ales pentru ca a stat atat de mult in preajma lui Chisato fara sa spuna nimic si a suportat multe din partea lui. Respect, Shunsuke]

Si, cam asta e, cred, topul celor mai buni seme. Cred.. 39 I mean, stiu ca mai sunt cativa pe care ii ador dar pur si simplu ma uitat de existenta lor la ora asta. ^.^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#8
Me bag si eeeu.

1. Nowaki -Junjou Romantica. Ok, tipul asta e atat de cute, atat de protectiv si sincer incat nu pot sa nu-l iubesc. Ochii aia albastrii ma bantuie pur si simplu. A facut atat de multe pentru uke-le sau, Hiroki, iar atunci cand vorbeste scoate cele mai dulci cuvinte posibile. Cu siguranta, locul 1.

2. Yoshioka - Sorenari Ni Shinken Nandesu. Nu prea cunoscut manga-ul, insa merita din plin citit. Seme-ul asta e cam pervers din fire, insa atunci cand e cu iubitul sau nu mai face nimic. I-a acceptat copilul si s-a purtat cu el ca si cum ar fi al lui, asa ca merita macar un loc doi.

3. Mikado - Warui Koto Shitai. Nici manga-ul asta nu prea cunoscut, insa seme-ul este unul uper-duper adorabil. De ce? Felul in care se porta cu uke-le sau e adorabilinesc. Perversitatea subtila de care da dovada, cum sa nu-l iubesti? E pur si simplu cel mai inteligent, frumos si dorit din liceu, si nu doar eu spun asta.

4. Takumi - Dou-imo Nara Nai. Il iubesc pe tipula sta, inecontul care devine cand e cu sensei si badaranul care e cand e cu colegii, asta il fac special. Gelozia lui iesita din comun, usurinta cu care accepta faptul ca e gay si pana si idiotenia de care da dovada il fac ocupantul locului 4.

[edit]
5. Kabu-san - Bi no Isu. Ok, tipul asta nu a vrut timp de trei capitole sa recunoasa ca-l iubeste pe Nirasawa, insa imediat cum a facut-o a devenit un dulce.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#9
Prima oara in viata mea cand fac un top la ceva. (am inceput sa fac chestii noi de la o vreme...)

Number 1: Alberto Valentino. Barbatul acesta mi-a zdruncinat grav "credintele". In viata reala nu-mi plac tipii blonzii cu ochi albastri, imi dau impreasia de prea mult glamour, holywood life, etc. DAR, Al a reusit sa ma cucereasca. E pedant, rafinat, respectuos cu femei, barbati, straini, oricine... Nu renunta usor la ceea ce-si doreste *adica Kaoru* dar nici nu forteaza nota. E mult prea perfect...

Number 2: Klaus Wolfstad (am impresia ca mai era ceva acolo in numele lui) Da, e brutal, salbatic, incapatanat, sadic ca naiba si lista poate continua. DAR, aceasta doar din cauza lui Taki, prezenta tipului astuia ii facea mintea s-o ia pe pustii. Tineti minte momentul acela cand, dupa ce au purtat un dialog usor siropos in ploaie s-au dus in camera, iar Klaus a fost foarte gentil cu Taki, ba chiar i-a cerut permisiunea sa-l sarute si ceea ce a urmat. Klaus in esenta e protector, gentil, si de ce nu? Chiar iubitor...

Number 3: Miyagi. E seme-ul pe care il indragesc cel mai mult din seria Junjou Romantica. Doamne, la universitate cu Hiroki se poarta ca un gay veritabil, iar cand vine vorba de Shinobu poseaza in tipologia barbatului intelept, model demn de urmat and all that shit. E comic tipul, chiar inocent atunci cand se afla Shinobu prin preajma. Imi aduc aminte o secventa din manga cand i-a zis lu' Shin sa nu vorbeasca cu Hiroki caci este gay. Laughs, saracul Miyagi, el nu era...

Number 4: Fumihiro Motoki din Elektel Delusion, este o manga foarte cunoscuta, sunt sigura ca o stiti multe. Ce pot spune despre el? Il ador! Ador aceea alura de uke pe care o emana pana si atunci cand il XXX la greu pe Shunpei 21 Timid, sincer, infatisarea aceea de artist pesimist, usor flegmatic si indragostit incurabil. Cum sa nu-l adori?

Stiu ca topul e de 4, dar incalc regurile si il fac de 5. So...
Number 5: Morinaga... ori Murinaga? Zau daca stiu, are acelasi nume ca seme-ul meu din "Bolnavii cronici de cerneala" acum imi dau si eu seama 71 Imi place idiotenia lui. Si prostia... Habar nu am de ce ma atrag atat de tare lucrurile astea la el. Si dulceata lui... serios, e asa dulce si iubitor cu tampitul ala de uke al lui, ca am si uitat cum il cheama.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)