Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce sa fac?

#1
Sunt lucruri in viata pe care nu le anticipezi sau daca cineva iti spune de ele tu nu le crezi.Dar de ce?Pentru ca sunt imposibile sau pentru ca nu vrei sa le crezi posibile?Dar viata iti rezerva cele mai imposibile lucruri pe care le transforma in experiente de viata.Cum am patit eu in timp ce plangeam in hohote dupa idiotul care a fugit cu my BFF.Da parca as trai o telenovele,si eu urasc telenovelele.Oricum eram la subsolul cladiri unde mama lucreaza si incercam sa imi mai potolesc lacrimile pentru a putea merge in mall.Eu si mama suntem foarte bune prietene si acum astept sa iasa din sedinta si sa mergem la StarBucks.Dar cu cat stateam acolo si imi aminteam de cei doi nenorociti plangeam si mai tare.
Poate soarta a facut ca el ca vina jos la arhiva.Era inalt cam de 1.80, cu ochi albastri ca marea ce reflecta cerul senin,cu par de cel mai frumos rosu-trandafiriu.Sub acei ochi unici se aflau doua buze ce iti inspirau gustul dulce al caramelului,un gust ce persista si de care nu te poti satura.Dar un lucru mi se pare acum ca si atunci intrigant la el ii pasa de tine chiar daca habar nu are cine esti si iti intra din prima sub piele,pe langa asta mai e si genul de persoana care analizeaza mai intai si apoi iti spune parerea lui sincera despre orice.S-a uitat la mine simteam privirea lui atintita asupra mea dar nu m-am miscat sperand sa plece si sa ma lase sa plang in liniste.Ce naiba,cer prea mult?In schimb el a lasat tot ce a vea in mana pe un birou si s-a asezat langa mine pe jos stangandusi picioarele la piept ca si mine.Cu o voce blanda si ingrijorata mi-a spus punandu-si o pana dupa umeri mei:
-E vina unui “el”,nu?
-Ce dracu iti pasa?am spus eu dandu-I mana jos de pe spatele meu.
-Pai nu stiu adica habar nu am cine esti deci nu te pot barfi si nu cred ca ne vom mai vedea vreodata asa ca de ce nu te descarci?Ce ai de pierdut?
-Timp.Timp am de pierdut spunaduti tie cum iubitul meu si prietena mea cea mai buna au fugit impreuna!am spus eu dintr-o suflare inainte sa bufnesc iar in plans.
El m-a imbratisat si m-a calmat cat de cat,apoi ma luat in brate pentru ca nu ma puteam tine pe picioare.Parfumul lui era usor de recunoscut ,era Lacoste Essential.M-am lasat imbatata de acel parfum superb in timp ce acele brate puternice ma carau de parca eram un fulg intr-o camera unde era un fotoliu,un mini automat de sucuri,o masa plina de harti si o chitara in colt.
-Ce e locul asta nu l-am mai vazut pana acum?am spus eu crezand ca stiu fiecare particica din cladire.
-Un loc pe care directorul l-a dat pentru depozitare si pe care ingrijitorul mi l-a dat mie pentru ca nu are nevoie de el,a spus in timp ce imi scotea o doza de suc.
-O Cola Zero te rog,am spus sperand sa nu par prea fitoasa.
-De ce Zero?Doar nu vrei sa slabesti oasele?a spus el scotand un chicotit simpatico rau de tot.
-Nu e vorba de asta..E doar ca..mai prins,am spus eu razand usor.M-am chinuit mult sa ajung la kilogramele astea si nu vreu sa ma ingras,intelegi?
-Pai atunci uite cum facem Sakura,eu iti dau o Cola normal ca nu o sa mori de la cateva grame care ti-ar prinde bine si tu mananci o punga de cipsuri cu mine ca sa poti macar sa te misti,a spus el pe un ton prietenesc desi se vedea ca e chiar serios.
-Am si eu cateva intrebari,imi raspunzi?am spus eu incercand sa fac un puppy face cat se poate de dragut.
-Pai avand in vedere ca nu pot sa merg cu tine sus ca e posibil sa ne vada cineva si nu cred ca ai vrea sa fi vazuta in bratele mele,sigur de ce nu..a spus el facandu-mi cu ochiul.
-Pai 1.de ce sa imi fie rusine? 2.de unde stii cum ma cheama?3.cum te cheama?4.Cati ani ai,ca nu pari mi mare de 19?am spus eu numarand pe degete.
-1.pentru ca eu sunt asistentul asistentului iar tu fata vice presedintelui.2.Si stiu cine sti pentru ca te-am vazut de cateva ori pe aici si am intrebat si eu cum te cheama.3.Garra4.25,de ce sunt sexy?,a raspuns el asezanduse pe un scaun in fata mea.
-Wow,chiar esti un tip informat,deci fac o prima impresie buna de te-a interest cum ma cheama,am spus eu pe un ton ce provocator.Nu de asta intrebam perversule,intrebam ca pe mine mama nu a vrut sa ma lase sa ma angajez si credeam ca a fost deacord ca tu sa lucrezi aici si eu nu,am spus ridicand tonul.
-Nu doar ca nu stiam cine intra in biroul mamei tale fara sa indrazneasca sa bata si pare prea tanara sa aiba o fica,a spus el nonsalalnt.
Discutia a continuat pana am reusit sa il conving sa ma lase sa plec.Cand ne-am luat la revedere i-am vazut din nou acel zambet adorabil care mi-a dat o stare euforica ca niciodata.”Oare asta e iubire?”m-am intrebat.Dupa am mers de cel putin 3 ori pe saptamana la mama la firma ca s ail mai vad pe el si acei minunati ochi si acel minunat zambet.Karin imi spuse de multe ori cand ma vazuse cum zambeam la el,cum eram in preajama lui si imi spusese ca ne-am potrivi si ca nu s-ar mira deloc ca sa fim impreuna.Insa eu negam pana si posibilitatea sa ma simpatizeze pe de mine.Dar intr-o zi cand am mers la mama la firma ca sa incerc sa il invit la o cafea,am realizat ca lumea mea nu mai avea sens era acolo in fata firmei si se se saruta cu o tipa care era clar iubita lui de ceva timp.Avand in vedere ce deschisi erau unul cu celalat si cum il pipaia.Ce tarfa!Oricum ea era o fata cu parul negru ca abanosul.M-am apropiat pentru ca ma vazut si mi-a facut semn.Am facut cunostinta cu ea dupa care am intrat sis a ii cer mamei niste bani.Apoi am plecat val vartej trecand pe langa el care m-a vazut incepand sa plang a venit langa geamul masini.Eu nu l-am deschid dar am mimat un “Adio..” dupa care am calcat acceleratia si el a ramas acolo si eu nu am vrut sa mai aud de el sau oricine din rasa masculine.Am mers acasa si am comandat pizza,mi-am facut o ciocolata calda,m-am imbracat la pijamale,m-am uitat la comedii si am chemat-o pe Karin ca sa stea cu mine poate poate o sa imi treaca acea durere din piept care apasa ca dracu.Abea daca puteam respire cum tebuie de durerea acea.Cred ca asta inseamana sa ai inima franta.Pe la ora 6:30 mama m-a sunat sa merg sa o iau de la service pentru ca facuse pana si nu putea sa plece.I-am spus lui Karin sa ma astepte aici pentru ca era sigura ca daca v-a veni cu mine ma va face sa vorbesc cu el intr-un fel sau altul.Asa ca mi-am luat inima in dinti sperand sa ajung acolo sis a plec de acolo neobservata.Nu doream s ail vad sau mai rau sa vorbesc cu el ar fi ca sic and rana mea s-ar infecta.Am ajuns acolo cu hanoracul pe mine cu gluga trasa pe cap, asta facand ca fata mea sa nu fie asa vizibila.
-Bine ca ai ajuns,m-a intampinat mama si a incercat sa coboare treptele unde leoarca de la ploaia care incepuse fara sa isi rupa gatul dar fara success.A cazut si-a rupt un toc si probabil si noada fundului.Am sarit din masina si am ajutat-o sa se ridice si sa mearga pana la masina.In clipa urmatoare si-a adus animte ca Damon trebuia sa ii aduca niste dosare din arhiva si nu o facuse.Si asta m-a speriat.Pentru ca oricum o dam,oricum o intorceam ma intalneam cu in seara asta si nu puteam impiedica asta.Nu stiu ce o sa ii spun dar stiu ca nu trebuie sa ii arat ca sufar dupa el.
-Sunt pe o masa acolo un teanc de dosare pe care scrie “Proiect Luxlist”.E verde dosarul de deasupra o s ail gasesti,a spus ea mimand o marime de A4 a dosarelor.
Mi-am luat inima in dinti si am intrat.In banca drumul era liber deci era la subsol mai aveam timp sa ma pregatesc sufleteste ca s ail vad si sa nu plng.Am coborat cat am putut de incet scarile alea si imi doream sa nu se termine curand.Pentru ca de jos am auzit un zgomot si sunt sigura ca e el.Am mers la locul unde mama spusese ca sunt dosarele le-am luat incercand sa nu fac zgomot si sa plec neobservata.Am facut cativa pasi si din teancul de dosare unul a cazut si la contactul cu solul un zgomot destul de puternic s-a auzit in acea liniste parca de mormant.M-am aplecat sa il i-au fara sa mai scap vreo unul si el a aparut in usa imbracat in blugi negri,tricou probabil de la Zara si o vesta care mergea cu Nike-urile pe care le avea in picioare.Eu am luat dosarul si m-am ridicat in picioare m-am intors fara sa spun un cuvant si am incercat sa plec.Intr-o fractiune de secunda a fost in spatele meu m-a prins de mana in care aveam dosarele,evident nu i-a pasat de toate dosarele acele imprastiate pe podea pentru ca m-a trantit de peretele cel mai apropiat si s-a lipit de mine incat simteam ca respire si pentru mine.Presiune corpului lui pe al meu era parca nirvana sa il simt atat de aproape.Si-a pus ambele maine pe fata mea,ma mangaiat si apoi a inceput sa ma sarute,in acel moment in mine a inceput sa se dea o lupta si nici un muschi din corp nu va fi miscat pana nu se termina lupta.In schim acea senzatie a fost cea mai adevarata din viata mea cand ii simteam buzele pe ale mele dar aici aveam de ales ce sa fac..

To Be Continued..

Hei deci acesta e primul meu OneShot deci sper din suflet sa va placa.Si daca vreti sa vedeti ce o sa se intample nu trebuie decat sa spuneti:*..
[Imagine: 451619_large.jpg?1301246048]

#2
Hahahaha. La inceput am crezut ca tu ceri ajutorul. Pai oneshotul tau e destul de interesant desi actiunea incepe cam brusc si te sfatuiesc sa adaugi muta descriere sentimentala.

Pe o scara de la 1 la 10 ii dau 7.5 , dar fiindca e primul---> 8.25/10 :)
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#3
pai descrierea sentimentala vine in partea a 2-a;)
[Imagine: 451619_large.jpg?1301246048]

#4
Deci să încep cu începutul, acţiunea mi se pare uşor grabită şi nu ai destulă descriere. După fiecare semn de punctuaţie se pune spaţiu si apoi se începe a doua fraza. Am vazut câteva..ei bine, mai multe greşeli de tastare aşa ca pe viitor fii mult mai atentă atunci când scrii sau eventual reciteşte-l de cateva ori înainte să postezi.
Acum parţile bune: ideea e intersanta si ma bucur ca este SasuSaku. Dialogul nu este sec. Şi daca ai de gand sa continui roagă un moderator sa ţi-l mute la original că merită.
Gambate !!! :* M.S.
[Imagine: Anime_Girl_Signature_by_Repaereth.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)