Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Balonase

#1
Salut. Ah, daa... Da. Mi-am deschis şi eu topic de fotografie * blush *. De ce nu? Aşa, nu o să o lungesc dar trebuie să vă spun că eu fac pozele cu un telefon cu camera de 1.3 mp, aşa că atunci când comentaţi ( în cazul absurd în care voi avea vreun comentariu 24 ) ţineţi cont şi de asta, nu am ce să fac cu calitatea ! / doar dacă nu îmi daţi voi bani să îmi iau aparat * laughs *.

Trecând peste asta, o să pun nişte fotografii pe care le am de anul trecut, lol, mai întâi şi apoi le voi pune pe cele recente. Totuşi, ca să nu încarc prea mult, voi pune o parte din ele acum, altele altădată... Lol, că am dat de ele zilele astea în calculator şi... Nah, nu mă pot abţine.

Prima

A doua

A treia

A patra


A cincea

A ÅŸasea

A ÅŸaptea

A opta

A noua

Ultima


Multe o.o they bring back memories <3

#2
Pai pentru 1.3 mp pozele sunt destul de clare...probabil datorita faptului ca sunt facute ziua

Prima poza nu am inteles-o prea mult, adica putin din cladiri... si cerul, adica nu prea mi-am dat seama ce ai vrut sa surprinzi in ea... cladirile sau cerul?

Poza doi pare interesanta, dar in mod deosebit... atat ca se vede frumos asocierea de culori.

Poza trei de asemenea mi-a placut... datorita culorilor vii.

Pozele sase si patru mi-au placut in mod deosebit...si cinci ca seamana cu patru. Cerul ala rosiatic... superb. Parea ca focul il cuprinsese... mie una mi-au placut la nebunie.

Poza sapte din pacate mie nu imi transmite prea multe...

Poza opt a fost de asemenea superba. Acea lumina ce strabate cerul intr-un singur loc, vai se vede foarte frumos. E ceva ce imi transmite sentimentul acela de "dupa ploaie si furtuna va veni si vreme buna".
Poza noua...copacul este dragut prin forma lui si impresionant prin marime...dar aici nu te-a ajutat aparatul caci se vedea mult mai frumos intr-o alta lumina.

Ultima poza...totul este in umbra pe pamant...iar cerul pare singura sursa de lumina...si aceea putin obscura. Imi place ideea de obscuritate surprinsa aici.


Sper sa ajungi curand si la pozele recente hug

#3
AÅŸa cum am promis. =d

Prima fotografie nu-mi inspiră mare lucru, sincer. Nu văd nimic deosebit acolo, nimic care să mă impresioneze. Am mai văzut destule poze de genul. Nici unghiul din care-i făcută fotografia nu-i foarte bun; cred că orice alt unghi ar fi fost [ mult ] mai bun decât ăsta.

A doua fotografie mi-a lăsat aceeaşi impresie ca şi prima: monotonie. Îmi place totuşi trecerea aceea de la un albastru foarte deschis la un albastru închis.
Calitatea pozei lasă de dorit.
Mă deranjează clădirile-alea, strică toată fotografia. Şi nici de data asta n-ai ales un unghi foarte bun.

A treia fotografie e ceva mai reuşită decât primele două, dar nu cu mult.
Aici unghiul din care-i făcută poza-i bunicel, iar calitatea-i bună, what can i say.

A patra fotografie-i cea mai reuşită dintre toate. Culorile-alea mă frapează pur şi simplu. Pot spune că le ador.
Unghiul e foarte bun de-această dată, la fel şi calitatea pozei.
Peisajul mă duce cu gândul departe, dar nu voi începe să aberez pe-aici.

Din moment ce a cincea fotografie-i la fel ca precedenta, fiind o foarte mică diferenţă între cele două, nu o voi comenta.

A şasea fotografie-i drăguţă, dar nu se compară absolut deloc cu a patra, care-i de-a dreptul mirifică.
Calitatea-i bună, unghiul e bunicel, dar nu mă impresionează chiar aşa de mult.

A şaptea fotografie... mă abţin. xD

A opta fotografie-i simpatică.
Calitatea-i bună, unghiul - aşijderi.
Îmi place mult poza, pe cuvânt, şi-mi place şi cum ai prins soarele.
Totuşi, nici una din celelalte fotografii n-o întrece pe cea cu numărul patru.

A noua fotografie nu mă prea impresionează. Din nou, nu văd nimic deosebit acolo. Imaginea pare ştearsă, culorile-s fade.
Calitatea-i proastă şi sinceră să fiu, cred că ţi-ar fi ieşit mai bine dacă ai fi ales alt unghi - părerea mea -. xD

Ultima fotografie-i... nereuşită, asta ca să nu o numesc altfel. xD
Calitatea-i bună, într-adevăr, şi de-asta n-am să comentez, unghiul din care-i făcută poza - la fel.
Însă nu transmite nimic, e banală, mult prea banală.

Åži cam asta ar fi tot.
Aştept să văd ce mai postezi.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#4
Merci de comentarii. >:d<
Ăh nu le mai găsesc pe cele vechi şi am chef să uploadez poze, aşa că pun ceva mai recente, all are randoms.

The first photo

The second one
fără comentarii despre calitate. Era seară, lumină doar artificială, eu nu am bliţ la telefon şi... yeah. Şi totuşi, îmi place poza asta.

Åži-a treia
Mdaaa. Ştiu ce o strică but :3 there's nothing to be done.

Numărul patru : b

Ultima, pisi

Ok, that's all folks. Thanks for visiting !




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)