Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce opinie v-ati facut in urma acestor tipuri de texte?
Diferite... in sensul bun
0%
0 0%
E ok...
0%
0 0%
Mai bine ramaneai la "metoda clasica"
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Momente de creativitate

#1
M-am gandit sa fac ceva mai diferit... marimea textului va diferi cu fiecare ocazie sper sa nu fie o problema caci asa cum se intelege din titlu... nu merg pe un calapod al povestilor obisnuite. Sper sa va placa ideea mea, sau mai bine spus ideile mele. Asa ca va las cu prima "creatie"



Teoria barbatului vesnic vinovat



Un cuplu tanar, modern, deschis la tot ce inseama "exhibitionism" se afla intr-unul din acele momente de cumpana in care ajunge orice cuplu care se respecta cel putin o data pe saptamana. Scenariul este acelasi... urlete, tipete, jigniri, acuzatii fondate si nefondate din partea ei, tacere mormantala din partea lui... farfurii sparte, telefoane izbite de calorifer... in fine, fiecare a trecut prin asa ceva cel putin o data deci cunoaste-ti decorul.

Motivul?

Saptamana trecuta, in urma unei partide "patimase", barbatul plecase la serviciu dupa care evident la o bere cu baietii, in timp ce femeia isi preluase atributiile casnice de machiat, coafat si aranjat si iesise la o apa plata cu prietenele pentru destindere.
Toate bune si frumoase... o saptamana normala cu activitati de genul pana atunci cand femeia intra nervoasa dupa o zi extenuanta pe terasa si dupa numeroase programari la salon, extraordinar de ofuscata pe barbatul care dupa ce ca muncise toata ziua mai avea si tupeul ca sa nu spun nesimtirea sa stea la televizor, in timp ce masa nu era pusa, iar casa arata asa cum o lasasera de dimineata.
Cum era de asteptat reactia fetei il surprinse nepregatit... asa ca ploaia de insulte nu conteni sa cada asupra lui... a se citi primul paragraf... deoarece tocmai ii ajunsesera la ureche vorbele rautacioase ale unor individe din clanul advers, vorbe cu privire la viata ei de cuplu nonconformista.

Concluzie: Barbatul are toata vina, prin simplul motiv ca este "barbat"

Un barbat inteligent ar trebui sa stie ca in aceasta situatie sunt doua posibilitati:
1. Baga capul in pamant si o lasa sa-si descarce toti nervii si sa-i aduca atributele de rigoare de nenorocit, nesimtit, curvar, insensibil, badaran, incult, nefolositor etc etc... pentru ca nu e nimic mai gresit decat sa contrazici o femeie care din momentul inceperii discutiei a hotarat ca ea are dreptate.

si

2. In naivitatea lui incepe sa-si faca mustrari de costiinta cu privire la faptul ca dupa serviciu, in timpul celor catorva beri s-ar fi lasat dus de val...si ametit ar fi spus mai multe decat trebuie, deci isi merita toate laudele.

Rezultatul este acelasi.. a gresit, trebuie sa-si ceara scuze, sa-i cumpere flori si ciocolata, sa o tina in brate, sa-i spuna ca o iubeste ca este unica si ca nu se va mai intampla... iar in caz contrar va admite bineinteles ca femeia saraca a avut din nou dreptate.

Adica sa fim seriosi ce ati fii vrut saraca fata sa vina acasa si sa-i zica: stii iubitule saptamana trecuta, dupa ce... stii tu... eu m-am intalnit cu cele mai bune prietene ale mele sa le povestesc tot si apoi si ele cu cele mai bune prietene ale lor, care au facut la fel si tot asa intimitatile noastre au ajuns la urechile insensibilelor din clanul advers... iar acum eu sunt catalogata drept o usuratica
Nu frate... femeia a fost pragmatica, a luat taurul de coarne si a reglat conturile cu "iubitul indiscret"!!! restul sunt doar detalii

#2
Hihi ^^ foarte interesanta povestioara.
Am citit-o de doua ori pentru ca la inceput am crezut ca nu am citit cum trebuie motivul pentru care femeia era suparata. Mi-a placut faza, ca femeia se astepta ca barbatul ei, dupa ce venea de la lucru, sa faca si treburile casnice cat timp ea era la cosmetica sau ceva de genul. Saracaul barbata probabil se gandea de ce s-a insurat cu femeia aia *loughs*.
Vad ca ai si alte lucrari mai lungi asa ca o sa dau un ochi si pe acolo mai tarziu.
<3 it!
The best quotes are written by unknown people .
BlackER



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Momente Sushi 2 2.602 30-11-2012, 11:32 AM
Ultimul răspuns: ohaio_angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)