Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I'm FreeToLove !

#1
Aloha!xD

Pai, despre mine. Sunt multe de spus. In general nu imi place sa vorbesc despre mine, dar fie. Eu.. sunt EU! Si asta spune multe. Pentru inceput ma numesc Roxana. Prietenii imi spun: Oxana, Ruxy sau Roxx (in special). Sau, de la nick-ul meu: "love". Ok.. So! Cu asta am lamurit-o.. Ah! Nu imi place sa mi se spuna "Roxana" din simplul motiv ca suna prea banaaaal! Mult prea comun si plictisitor. In concluzie daca ma strigi "Roxana", s-ar putea sa nu iti raspund. In plus, asa ma striga doar mama, cand e suparata pe mine. Am 15 anisori, pe care i-am implinit de curand, adica pe 7.Iunie. Dupa data mea de nastere v-ati prins ce zodie sunt. Exact, Gemeni. O zodie care consider eu ca ma reprezinta destul de tare, deoarece sunt ambitioasa, tupeista, rebela, orgolioasa.Ca fire sunt o persoana dificila, cu un caracter greu de inteles, in sensul ca imi pot schimba des starea de spirit,azi sunt ok si maine m-am schimbat total!Uneori am plans pana mi-a venit rau!Doar pentru ca eram atat de singura, singura intre 1000 de personae, caci lipsea persoana de care aveam atat de multa nevoie.. dar asta e! lumea nu se opreste in loc pentru suferinta ta. Uneori pot trece cu usurinta peste anumite momente dar mereu spunand: ,,eu iert, nu uit!"..Uneori ai impresia ca nu mai poti deosebii binele de rau, nu mai stiu daca sunt eu, sau daca merg pe drumult cel bun. Imi doresc doar sa ies la lumina, sa apara mereu binele de undeva de dupa colt. Nu imi place sa ies in evident,imi place sa fiu eu, si nu ma deranjeaza cand cineva imi spune ca sunt ciudata. A fi ciudat inseamna a fi diferit sau special. Sunt o fire destul de sensibila, desi nu arat asta, pun suflet in tot ceea ce fac, oricat de neinsemnat ar fi acel lucru. In general sunt o fire care greseste, dar invatat din greseli. Desi cad precum un copil mic prefer juliturile in genunchi decat sa ma aleg cu inima franta. Sunt o fire care nu se da batuta, lupt pentru ceea ce vreau pana la capat, doar cu iubirea sunt incapabila sa ma lupt. Intotdeauna am fost persoana care iarta orice, chiar si lucruri de neiertat, lucru in dezavantajul meu, caci sunt satula sa fiu deceptionata, dezamagita de persoanele la care tin si despre care credeam ca nu ma vor dezamagi vreodata. Dar asta este.. uneori te ranesc perosne pentru care ti-ai da viata! Despre ce imi place sa fac.. Ma regasesc in lucruri simple. Ador anime-urile, iar atunci cand le urmaresc mi se pare ca patrund intr-o lume fascinanta. Uneori, imi plas imaginatia la voia intamplarilor si ma regasesc in aceasta lume de basm. Imi place sa scriu, in general jurnalul meu este locul in care scriu cele mai multe chestii, imi place sa ies cu prietenii in oras, sa ma plimb noaptea, pe intuneric,dar nu singura. Ador sa stau in ploaie, atunci cand ploua cu soare, si, intr-un final ador sa dansez si sa cant(fara muzica nu as putea trai..). Ador sa zambesc, dar nu asa.. pur si simplu, zambet. Ador sa zambesc fara motiv.Zambesc cand intru intr-o incapere, zambesc cand vorbesc la telefon, zambesc cand stau la coada sa platesc facturi, zambesc cand imi zambeste cineva, zambesc cand ma plimb pe strada, cand visez cu ochii deschisi, cand imi amintesc ceva, cand ascund ceva, zambesc isteric de larg cand imi vine defapt sa plang. Despre ceea ce urasc?! Minciuna. Intotdeauna am incercat sa ma feresc de persoanele cu doua fete. De persoanele care iti spun "te iubesc" cu numele aluia/ea pe buze. De persoanele care lovesc acolo unde doare mai tare. De ceea ce mi-e teama?! Dezamagirea. Sa pierd ceva ce am castigat in ani, in doar cateva secunde. Sa pierd iubirea, sa pierd atitudinea, sa pierd respectul. Acum.. cred ca ajunge.. Sper din suflet sa ne intelegem, si astept sa ne cunoastem mai bine!:.) C'ya!;* Kisses.

[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#2
Bine ai venit pe Animezup, FreeToLove!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Ciawee, Roxx! * e bine Roxx?;o3 *
Cred ca ai cel mai mare post de nou-veniti pe care l-am vazut eu. Am specificat EU. *laughs*. Mie una imi apare ca sunt prima care iti spune Welcom ! Sper sa fie asa ^.^
Deci, intrebari:
.Anime preferat?
.Personajul preferat?
.Desenezi?
.Anotimpul preferat si partea preferata din acel anotimp?
Oww.Si : .Guma de mestecat preferata? *banal?*
Hah! Cam atat :] .
Deci, inc-o data WeLcOm! ^^
~!Hugz And Kisses!~
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#4
Hey bun venit, distractie placuta, si toate cele 3.
Ca intrebari, ce-ti place cel mai mult la tine si ce nu?
Si cam atat pentru moment. Smile
Devil May Cry.

#5
# Zuppy: >;D<

# Yuuky: Buna;* Da, Roxx este perfect!;o3 So.. Daaa.. pai :".>.. fiind gemeni sunt o fire destul de vorbareata si imi place mult sa socializez.. de asta ma aflu aici, si poate tot de asta am cel mai lung post.. :-.". Anime-ul meu preferat este Vampire Knight! Mi se pare absolut superb iar personajul meu favorit este, desigur, Zero :".>.. cine poate sa nu-l iubeascccaaa!.. 8.->. In legatura cu desenul, da, desenez. Imi place sa desenez in PhotoShop.. in creion nu stiu cat de bine ma pricep.. :".>. Oh!.. in legatura cu anotimpul, clar toamna! Toamna ma inspira foarte mult.. ma face sa meditez, ca introduce intr-o stare melancolica. Iubesc aromiul si ador ploaia!;x .. In legatura cu guma de mestecat :.-? imi place 5-ul cu aroma de pepene rosu! ;X. Multumesc din suflet pentru ca ai trecut pe la mine, si multumesc pentru urarile calduroase de: " bun venit! " . Kisses!;*

# Buna, Nero! >;D< . Multumesc din suflet pentru primirile calduroase. In legatura cu ce imi place la mine.. nu ma intelege gresit.. dar, sincer, nu prea stiu ce sa iti raspund. Imi place ca sunt eu, si mereu mi-am propus sa nu ma schimb! In legatura cu ce nu-mi place.. sunt multe. Incepand de la modul cum ma comport, cum las de la mine, cum iert.. pana la greselile-mi proprii.. care ma straduiesc sa nu le repet.

... Multumesc tuturor!;*
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#6
Hi. Welcome.
Sper să te distrezi pe aici şi să-ţi faci câţi prieteni vrei. Nu ştiu dacă ai spus ce muzică îţi place, pentru că m-am pierdut prin rânduri, dacă nu ai spus, vrei să-mi zici ce muzică asculţi?
Şi, citeşti? Dacă da, ce gen, ce cărţi îţi plac.
Nice descriere. See ya! Welcome again.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#7
Buna! ;*
Sper din suflet sa ma acomodez, si sa imi fac cat mai multi prieteni! De asta sunt aici. xDD Imi place foarte mult muzica rock! Baladele in special.. si melodiile care transmit un mesaj. Atunci cand sunt suparata, rock-ul ma linisteste, cand sunt trista o melodie si mai trista ma face sa ma descarc, iar cand sunt fericita asculti melodii dance. Sigur ca citesc! Imi place foarte, foarte mult sa citesc, si de asemenea sa scriu! Chiar m-am gandit sa pun o poveste pe forum doar ca.. :'"> nu stiu.. sa o pun, sa nu.. :.)) .. Multumesc ca ai trecut pe la mine, si multumesc pentru primirea calduroasa. Pupicei!;*.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)