Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

B1A4

#1
B1A4 ( 비원 에이포) este o trupa de cinci membri din Coreea de Sud boy band fondat de WM Entertainment în 2011 . Trupa este formata din Jinyoung (lider), Baro (Sunwoo), Sandeul (Junghwan), CNU (Shin Dongwoo), şi Gongchan (Gong Chansik, maknae cel mai tanar /).Numele lor de grup, B1A4, a fost explicată ca fiind cauzate de un membru având în B de tipul de sange , iar celelalte patru cu un tip de sânge. It also stands for "Be The One, All For One". B1A4 au primit rangul de "tara-dols" de către mass-media coreeană, pentru că toţi membrii provin din mediul rural coreean.

B1A4 a debutat la 21 aprilie 2011, cu piesa lor de debut, "OK" de pe albumul lor "Să Fly" şi a lansat un videoclip.

http://www.youtube.com/watch?v=8BDGQYDua40

[Imagine: tumblr_ln97px8yLp1ql1ui2o1_500.png]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Imagine: kuroshitsuji-2-ciel-sebastian_00104.jpg?w=450]
http://www.youtube.com/watch?v=rb5CXew9Kvs

#2
Ce bine că a făcut cineva topicul ăsta~ Mă gândeam acum câteva zile să-l fac eu dacă am văzut că încă nu există un topic cu trupa asta, dar am uitat. Hehe. xD
Aşa, revenind la trupă... Îmi plac băieţii ăştia mult de tot. Prima dată când am ascultat melodia OK nu prea mi-a plăcut, dar a doua oară m-am îndrăgostit de ea. Am pus ochii pe Gongchan când am ascultat melodia live, deci el e preferatul meu împreună cu Jinyoung, the leader. Cute eh? Maknae şi liderul. <3
Melodiile mele preferate sunt OK, Remember, Only Learned Bad Things şi Bling girl (am citit undeva că Jinyoung a scris melodia asta).
Îmi place numele trupei. Sincer nu mi-am dat seama drin prima de la ce vine, dar după aceea am văzut că Baro are grupa de sânge B, iar ceilalţi patru (Gongchan, Jinyoung, Cnu şi Sandeul) au grupa A. Anyway, go B1A4! <3
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#3
N-am trecut pe aici. Rusine mie. Pai, pai pai. Imi place trupa asta. Prima oara...nu-mi placea, poate din cauza ca nu i-am dat atentie prea multa cand au debutat, pentru ca eram ocupata cu Boyfriend.
Am ascultat melodia cu care si-au facut debutul: OK. Mi-a placut, m-am indragostit foarte foarte tare de CNU. Simplu, foarte simplu il ador <3. Dupa a venit melodia Only learned bad things, unde m-am indragostit de GongChan care arata fenomenal in rosu, la fel ca si CNU. Pe amandoi ii arata mai sexy si mai manly. Ii ador pe amandoi. Si nu cred ca o sa-mi placa altcineva, poate 39 Jinyoung? Ma rog...Am avut niste probleme prima oara sa-i invat, dar dupa mi-am dat seama care-i care.
Il incurcam pe Jinyoung cu Sandeul T___T''.
Bine ca acum pot face si eu diferenta fara sa stau vreo 10 minute sa-mi bat capul sa-mi dau seama care-i care...106. Cred ca am o memorie foarte buna 21 [ prima si ultima oara cand spun asta, pentru ca nu cred ca-i adevarat, LOL ]
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#4
Eh, lenea e prea mare, insa mi-am adus aminte ceva haios, si hai sa postez :]]

Eh, cand au aparut ei, au mai aparut si Block B si nu mai stiu care, multe trupe in acelasi timp, wow, era ceva wow 21) Tin minte ca mi-a placut enorm de mult mv-ul lor, albumul lor e superb, imi plac toate acele melodii, nu e una sa nu iti placa. A fost interesant cum au fost prezentati baietii - pe site in fiecare zi aparea o poza cu unul dintre ei, prezentadu-i, dar in forma anime 21 dar daca dadeai click pe ei, aparea poza lor reala. Pe Jinyoung l-am adorat din prima <3 si acum il ador, are o voce magnifica <3 si e asa amuzant 21) Asa e prima trupa coreana in care nu i-am confundat pe nici unul din prima, nu i-am confundat, si nici nu o voi face, sunt prea diferiti sa ii confunzi <3 Mai noi am inceput sa il iubesc pe Baro @ w @ e asa cuta fara ceva pe cap <3 asa ca m-am decis sa am doi preferati din formatia asta [rar se intampla din astea] - Baro and Jinyoung <3 Melodii preferate: cum spuneam, toate, nu poti sa le urasti. <3
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)