Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place acest anime?
Da
100.00%
3 100.00%
Nu
0%
0 0%
Total 3 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Asu no Yoichi (The Yoichi of Tomorrow)

#1
sincera sa fiu nu am stiut un de sa clases acest anime, fiindca are mai multe teme:
-arte martiale (the Ukiha Kamikaze Swordplay!)
-ecchi (lots of boobies, pantie flashing and nose bleeding)
-HAREM (asta e sigur! 5 surori si inca vreo 4 fete)
-slice of life (mersul la scoala, facutul de mancare, statul cu prietenii)
-shounen (ca si Inuyasha de exemplu)
-romance (lot of girls are falling in love, and even boys)
-actiune/aventura (multe provocari de toate nivelurile)

Dar mainly consider animeul o comedie, e frumos si haios realizat. Si mai sunt anumite sectiuni ale animeului care nu prea au noima si nu le poti lua in serios (nu va dau exemple ca ar fi spoilere oribile si nu ai mai putea savura animeul cum trebuie)

Desenul animat nu are decat 12 episoade (daca vreti mai mult apelati la manga caci e mult mai amplu si e inca on-going)

Plotul e unul classic. Karasuma Yoichi, un tanar samurai ce 17 de ani zile a trait in munti antrenat de catre tatal sau. Acesta il trimite in oras ca sa se antreneze spiritual si sa se culturalizeze. Desigur nu il trimite asa aleatoriu ci il amplaseaza intr-un dojo al Clanului Ukiha Kamikaze, proprietate a familiei Ikaruga (parintii sunt plecati demult, dojoului ramanand lui Ikaruga Ibuki si surorilor ei mai mici). Si cam toata povestea se va invarti in jurul lor. Si consider ca e suficient ca sa va formez o idee a povestii principale. Restul tine de voi sa descoperiti. Povestea nu prea exceleaza in originalitate, dar designul e de buna calitate. Si sigur nu e neplacut la vizionat. Pentru mine a fost relaxant si reimprospatant sa ma uit la acest anime. Va recomand. Poate o sa va placa poate nu.


PS: am incercat sa vad daca e vreun topic cu acest anime dar nu am gasit nimic la cautare, daca cumva este imi cer scuze si eventual puteti sterge topicul acesta :] Still, sunt eu chioara dar nah, nu am gasit nimic.

PSS: here's a pretty picture: click it




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)