Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asemanari

#1
catre moderatori : Hey ! Am cautat,dar n-am vazut topicuri cu acelasi subiect.Daca intr-adevar exista, nu ma va deranja daca topicul va fi sters.Respect dreptul de autor. 4

Deci...desigur va intrebati despre ce este vorba.Este simplu! Cand eram mici obisnuiam sa facem asemanari si diferente intre persoana noastra si personajele din animeuri.De data asta, cu personajele din NAruto/Naruto Shippuden. Mereu s-au facut afirmatii de genul :"Seaman cu Sasori pentru ca ..." sau "ma aseman cu Sakura..."
Asa ca va las pe voi sa spuneti care este personajul din Naruto care este cel mai apropiat voua,cat si de inima voastra 4 Va rog sa argumentati raspunsul si sa mentionati caracteristicile fizice sau morale care duc la o asemanare.Nu conteaza daca personajul este fata sau baiat.Important este sa existe trasaturi asemanatoare . Puteti posta si in legatura
cu evenimente reale care s-ar asemana cu cele din animeu.
Deci, pe scurt, faceti asemanari intre lumea reala(anime) si cea a animeului Naruto.Succes !
P.S. Imaginile sunt acceptate.Ele fac cat o mie de cuvinte 21
Daca nu stiti cu cine va asemanati, puteti posta fotografia voastra si sa asteptati un comm sau sa faceti asemanari intre personajele faimoase reale(sau anime) cu cele din naruto.Succes !!!


[Imagine: ItachiSig.jpg]






#2
Hello. Sunt prima? Frumosss, pai sa vedem...39 Cred ca cel mai bine ma aseman cu Sakura deoarece si eu am placut, placut? vreau sa spun iubit, deci cred ca am tinut la copilasul acela mai mult ca la mama si tata, serios, si acel baiat nu prea ma baga in seama deoarece era placut de toate fetele din scoala/clasa si nu dadea atentie nimanui. Faceam totul pentru ca lui sa ii fie bine, uitam cate o data sa mai manac de dorul lui, asa cum este si anime-ul Naruto eram eu acel baiat si inca unul, noi trei, cei mai nebuni din scoala nu ne mai ziceau fostii colegi. Celalalt baiat ma placea nebuneste dar eu nu-i acordam atenie fiind prinsa de persoana lui. Pana la urma acesta a plecat odata cu sfarsitul clasei a opta a A, la fratele sau mai mare, parintii acestuia se despartisera, avand un frate mai mare dar care statea cu mama sa. Desii abia ce am terminat cu scolala asta, tot imi este dor si tot astept un semn ca este bine. Dar nu a placat ca in anime cu un "multumesc" spus la urecehe in noapte, nu, a placat daruindu-mi o imbratisare si un pupic scurt pe buze. Imi pare bine ca am putut spune asta, sper ca si ceilali sa fie la fel de sinceri.
Bafta cu topicul!hug
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??

#3
Dragut. Am decis sa vin si eu pe aici...
Deci, personajul cu, care eu ma aseaman cel mai mult e probabil Naruto >.< intr-un fel. Sunt o fire mai nebuna si ma amuz(ca sa nu mai spun ca si mie imi place sa mazgalesc peretii21) din orice si-n plus am avut o oarecare asemanare cu intamplarea din animeul "Naruto" cu acel episod in care cei trei au incercat sa vada ce se afla sub masca lui Kakashi. Eram la scoala cu doi prieteni, si profa ne-a spus ca ne-a adus testele si s-a dus dupa ele in cancelarie. Avea la vremea aia o cutie pe birou. Tot timpul o lua cu ea, dar niciodata nu ne arata ce se afla inauntru. Ne-am apropiat de ea si am incercat s-o deschidem21 si atunci a venit profa si ne-a spus ca e goala(ne-a si aratat) si ne-a marturisit ca ii poarta noroc. Am ras o gramada de timp impreuna cu, colegi pentru ca ne-am strofocat sa aflam defapt aproape nimic...
Hmm, de asemenea ma aseaman si cu Sasuke. Am momentele mele cand sunt rece si distanta, nebagand in seama pe mine. In plus faza aia cu Sakura, cand plecase din sat si ii soptise un multumesc. Am patit oarecum la fel. Aveam un prieten apropiat Andrei(Dode) si imi marturisise ca ma iubeste, dar nu mi-a prea pasat. Am fost la el in vizita doar asa(caci statea in dej) si 39 mi-a spus ca se muta in America. El tot timpul m-a inteles chiar daca am refuzat apropierea dintre noi. M-a condus la tren si inainte sa urc, l-am luat in brate si i-am soptit un 'multumesc' apoi am plecat si nu am mai auzit de el. De fapt ba da, mi-a scris pe mess ca e ok si ca nu o sa mai intre, si din nou mi-a spus ca ma iubeste si ii e dor de mine. De atunci nu am mai auzit de el, dar acum chiar imi lipseste zambetul lui inocent. 4 dar asa e viata. Oricum, superb topicul.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#4
So .... am tot dat indicatii despre theard,dar n-am scris despre mine .Cred ca eu seaman cel mai mult cu Itachi,atat fizic,cat si la caracter(cu exceptia faptului ca-s fata).Deci de multe ori colegele imi spuneau ca arat ca o chinezoaica,desi n-am persoane de genul in familia mea.Sunt bruneta,am ochii negri si yup! imi place sa ma imbrac in negru.N-am chestii de genul ca Sharingan-ul,dar colegul din spatele meu obisnuia sa se holbeze la ochiii mei de oricate ori vorbeam cu el.Acum la caracter ne asemanam cel mai mult: el este uneori nepasator si nu obisnuieste sa atraga atentia prea mult,desi ar avea motive destule.La fel si eu!Nu sunt foarte sociabila si am doar o singura prietena.Este adevarat ca toata lumea ma uraste(colegii si cunoscutii) si asta pentru ca-s diferita,dar astsa-i partea a doua.Am si eu o sora la fel de enervanta ca Sasuke,dar o iubesc la fel de mult cum il iubeste Itachi pe Sake si asta pentru ca odata ne uram reciproc,dar amandoua ne-am schimbat.In plus,ea este mai buna la scoala decat eram eu la varsta ei,so o incurajez sa mearga mai departe.Nu suport sa se puna cineva cu sora-mea.Nu-mi pierd calmul cand ma face cineva idioata si nu raspund niciodata inapoi,dar cand spune ca sora mea e idioata,nimic nu ma opreste din a smulge parul persoanei respective.Stiu doar ca odata a avut loc o tentatica de asa ceva si am inceput sa ma cert cu colega respectiva de toata lumea se holba la noi ca la circ.Si asta e doar o intamplare.
Multumesc pentru comment-uri foarte mult!Poate ca nu era atat de rau sa deschid topicul asta pana la urma ...
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#5
Cu ce personaj ma aseaman106 Hmm...greu de zis. Cred ca personajul ppotrivit e Kakashi39 Citeste mullt, ca mine. Nu aceleasi chestii...dar mna21 si mereu intazie. Bine, asta e o caracteristica de care as vrea sa scap X_X. Mereu intrazii. La scoala intarzii, la antrenamente intarzii, la intalnirile cu prietenii intarzii X_X. N-am aceleasi scuze interesante ca si Kakashi, si nu le folosesc de atatea ori incontinuu. Ar fi interesant sa ajung la scoala la ora de mate39 Si ca de obicei sa ma intrebe ce am facut de-am intarziat si eu sa-i zic ca "m-am pierdut pe drumul vietii"39Nu suna bine...Sunt la fel de secretoasa, nu-mi place sa vorbesc despre mine, si asund multe...si oricat ai incerca sa sapi nu dai de nimic. Si cel mai importat...imi place sa ma uit la nori21

[Imagine: universul1.jpg]

#6
Fizic nu ma prea aseman cu nimeni din Naruto, insa in ceea ce priveste partea morala, in marea majoritate cu Nara Shikamaru. Nu-s asa de lenes precum el, insa de obicei am tendinta de a abandona un lucru si a nu-l mai face daca pare prea complex sau daca necesita mult efort fizic. Ma pricep sa analizez o situatie din toate punctele de vedere si prefer sa stau mult timp ca s-o inteleg cum trebuie decat sa actionez orbeste; daca e nevoie, ma si retrag sau imi schimb atitudinea fata de ea, exact cum actioneaza si Shikamaru. Prefer sa-mi fac tot planul mai intai in teorie si dupa sa-l aplic in practica, intrucat nu-mi plac surprizele, prefer sa le evit... evident, niciodata n-o sa poti face asta total. Chiar daca in general sunt asa, pot sa devin si foarte motivat fata de o chestiunie pe care ar trebui s-o fac, sa pun umarul la treaba si sa dau tot ce am ca sa iasa bine, mai ales atunci cand lucrurile devin serioase. Cred ca asa actioneaza si el de cele mai multe ori, tocmai de asta m-am regasit cel mai bine in personalitatea lui Shikamaru.
Ar mai fi si alte personaje de la care as putea culege anumite trasaturi pe care le am si eu, spre exemplu incapatanarea lui Naruto si consecventa lui, grija fata de toate persoanele - mai ales prietenii -, dar si atitudinea rece pe care o are Sasuke atunci cand e nervos...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)