Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Arc favorit

#1
In acest moment, seria One Piece are 676 episoade si este on-going *forever, I hope*, 3 OVA, 8 TV Specials si 12 filme. Asa ca, bineinteles, e normal ca unele episoade sa para mai plictisitoare, like a filler arc si altele sa ne ridice tensiunea. Mie personal cam toate episoadele imi ridica tensiunea. Anyway. Arc preferat, greu de spus dar am cateva care ma tin lipita de ecran. Like:

3) Arlong Park Arc
Si in special episodul in care Nami il roaga pe Luffy sa o ajute. Gandindu-ma la trecutul ei, nu pot decat sa fiu uimita de faptul ca a rezistat atat de mult timp fiind manipulata de Arlong. Imi amintesc scena in care Luffy a descoperit biroul acoperit de sange pe care Nami lucra si dupa privirea lui shit was about to go down. Loved it.

2) Skypiea Arc
Merry a fost geniala. Asa cum faptul ca Skypiea a fost reala si lupta pentru libertate a fost geniala ca si momentul in care a sunat clopotul sau povestile din trecut, Orasul de Aur, El Dorado. Hmm, sunt multe de spus.

1) Marineford Arc
Yeah. Lupta a fost geniala si sfarsitul a fost mai mult decat dureros. Probabil de aceea aceste episoade vor fi preferatele mele, cel putin pana acum.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)