Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Appleseed movies [ 2004+EX-MACHINA ]

#1
Aici vorbim [ vorbesc] de cele doua filme din seria Appleseed.De anime nu vorbesc ca inca n-a aparut....pentru cei care nu stiu va fi un anime denumit appleseed:genesis

Ei bn filmele introduc o lume in care oamenii si bioroids [ oameni creati artificial ] traiesc in pace [ cel putin la suprafata].Povestea se invarte in jurului lui Deunan Knute si a lui Briareos , un hecatonicheres initial om,mai exact,iubitul lui Deunan.

Ok so..primul film: grafica super ptr vremea lui.Desi povestea nu e foarte originala si personajele sunt destul de tipice anumitor stiluri,fara sa iasa din tipar , este totusi o serie action-packed , sci-fi demna de fanii cyberpunk,mecha,sci-fi etc.
La fel si ptr filmul 2...la care insa grafica a fost mult mai spectaculoasa ...[cgi baby xD]...si aduce putin ca stil [ la grafica adik...ca la poveste nu prea] ...cu final fantasy AC.

Noh...merita vazuta.Se incadreaza in canoanele unei serii marfa si astept animeul.

Aplleseed
[Imagine: 2555.jpg]

Appleseed EX-MACHINA
[Imagine: 4267.jpg]
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#2
i saw AppleSeed ExMachina... nu stiam ca e si AppleSeed ...am sa il caut in viitor desi nu cred ca va fi mai bun decat al doilea film
pot spune ca, din punct de vedere al graficii, mi-a intrecut toate asteptarile. desigur, au fost mai multe momente in care efectele speciale au durat prea mult si m-au facut sa zic "ok...mai departe", dar culorile si animatiile sunt de o frumusete incredibila.
Deunan mi s-a parut adorabila, mai ales cand a aparut imbracata ca orice om normal, in rochie. Au fost unele detalii tehnice care m-au surprins..., dar mi-a parut al naibii de rau cand au distrus acea catedrala [ asta cred ca era..la inceputul unuia dintre cele doua filme] pentru ca vitraliile erau superbe. tot filmul eram ceva de genul: oh, nu mai distruge!!!
Tereus si Brialeos sunt amuzanti si grozavi de dragalasi. mie mi-au placut urechile lui Brialeos pe cand Tereus arata absolut mortal.
cat despre povestea AppleSeed Ex Machina.... nu cred ca ar fi fost la fel daca grafica si detaliile ar fi fost proaste.
personal, dintre toate filmele de animatie pe care le-am vazut...[destul de putine totusi pentru ca nu prea imi plac] AppleSeed Ex Machina mi se are chiar bun.

p.s cyborg-ii mi s-au parut foarte comici, dar si felul in care au abordat problema a fost interesanta. mie una mi-a placut sa vad humans partial improved desi faza cu clonele m-a lasat ceva de genul: wtf?? de cate clone e nevoie pentru a te simti multumit?
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite anime movies/OVA's Kurenai 17 14.995 19-03-2015, 10:15 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)