Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Apocalipsa

#1
bun.. deci multa lume tot face calcule si iar calcule ... unde spun ca apocalipsa va fi: in 2013, 2012, 2060, 2066... etc... deci... toata lumea isi da cu parerea cand o sa vina apocalipsa.... Pe mine subiectu alsta ma enerveaza la culme... dc oameni de stiinta tot vor sa stie cand o sa vina apocalipsa? Oricum ei nu ar putea face nimic...la ce i-ar ajuta daca ar sti ca apocalipsa o sa fie in 2013????
Voi ce credeti despre acest subiect? cand credeti ca va veni apocalipsa? si cum credeti ca va arata apocalipsa?
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Nush pe unde mama ***** am citit...ca noi defapt nu suntem in 2008.WTF...asta o sa ziceti voi.Asta am zis si yo.In acel document,spunea ca s-a facut o greseala la calendare...ma rog,chestii care nu le inteleg.In legatura cu Mega Tornada...am auzit si eu de ea.Am un DVD.Apocalipsa...religia o descrie ca fiind "judecata de apoi"..in timp ce stiinta pun totul pe baza elementelor naturale.Acum,eu nu stiu ce sa cred.Nu tin partea nimanui.Dar cand o sa fie...asta e!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Apocalipsa ar putea veni si prin ciocnoirea planetei cu un asteroid imens care atunci cand intra in atmosfera incepe sa arda dar datorrita dimensiunuilor mari nu va arde in intregime pana va atinge solul. Si in loc sa fie o biata petricica cand va lovi solul va fi ditamai bolovanul mai mare decat o casa.

Si o intrebare. Ce scria in cartea aceea? in ce an suntem cu adevarat daca nu in 2008?

#4
Apocalipsa...mmm...un subiect foarte interesant pe care l-am putea dezbate zile �ntregi.
P?rerea mea este c? nimeni nu poate spune cu exactitate c�nd va fi apocalipsa �nafar? de Dumnezeu bine�n?eles... s-a tot zis ba c? va fi �n 2004, ba �n 2006...dar p�n? acum nu s-a �nt�mplat nimic... ceea ce dovede?te c? au fost doar presupuneri de-ale lor...
L?s�nd asta de-o parte... apocalipsa se poate manifesta printr-un meteorit care s? ajung? pe P?m�nt sau prin �nc?lzirea global? sau printr-o tornad?... sunt multe posibilit??i dar niciuna nu este sigur?... totu?i eu nu cred c? a? vrea s? ?tiu c�nd va fi apocalipsa... adic? ce rost ar mai avea s? tr?iesc atunci? ce motiv s? mai am din moment ce eu ?tiu sigur c�nd voi muri...
Cred c? ne-ar lua s?p?m�ni sau luni s? dezbatem toate teoriile legate de apocalips?... nu prea �mi place nici mie acest subiect a?a c?... salut ?i baft? cu topicul 21
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#5
In biblie(in noul testament am citit eu) scrie despre apocalipsa multe lucruri.La fel ca si celelalte lucruri scrise in biblie apocalipsa nu va fi "mortii vor invia si toti oamenii vor fi judecati".totul cred eu e ca un fel de ghicitoare.
cum pentru Dumnezeu 1 secunda =...multttt
asa poate si "apocalipsa " sa fie foarte bine un accident ce sa implice intreaga omenire sau o mare parte a omenirii

***
oricum sa-mi si eu pctul de vedere la intrebari
cred ca sfarsitul va fi un al 4-lea razboi mondial unde va implicata una sau mai multe bombe nucleare 10 21(mama ce inspiratie am azi)
cred ca nu va dura foarte mult pana sa inceapa ... dar va dura pana sa se sfarseasca 10 un razboi dureaza .

***
doar o parere... daca am zis ceva gresit prefer sa nu fie comentat .
o.o" wot

#6
Call me crazy, adr eu cred in profetiile lui Nostradamus care se sfarsesc in 3974 O.O Nu se stie daca atunci va fi apocalipsa sau daca pur si simplu nu a putut continua sa scrie din cauza ca a murit. Cert e ca la fel cum a spus si Misa Amane, 1 secunda probabil ca inseamna mai mult decat ne imaginam noi... Oricum eu cred ca timpul pe care ni-l imaginam noi este doar fictiune... Adica... Daca e o realitate fizica atunci de ce in fizica timpul este reprezentat ca o variabila imaginara (x,y,z-var spatiale; it-var temporala)?
Pana la urma timpul este ceva relativ... De exemplu: daca noi am avea niste ochi "mai performanti" care sa vada cu mai mult de 30fps (nu mai stiu exact cate sunt) si am vedea cu o viteza tripla atunci timpul nostru ar incetini de 3 ori de unde rezulta ca timpu e o chestiune de perceptie si nu de realitate fizica.
Dar debitez deja in alte chestii... In orice caz... nu vreu sa-mi imaginez cum poate fi apocalipsa... si nici nu vreau sa stiu cand va veni... Dar asa ca parere... Eu una nu cred in faza cu asteroidul... I mean, il distrugem and it's over... oamenii de stiinta sigur vor gasi o sloutie sau ceva, nu-s ei prosti deloc...
Cel mai probabil cred ca este faza cu poluarea Pamantului care si asa este intr-o stare avansata. oricate eforturi am face sa nu poluam, tot exista milioane de oameni carora nu le pasa...
Apoi cred ca poate fi si din cauza unui dezastru natural, un mega-dezastru... care se leaga orecum de poluare. Deja au avut loc fenomene care mai de care mai ciudate si care au provocat dezastre imense... cutremure, tsunami, uragane, fulgere, alunecari de teren... etc... toate astea se intampla si din cauza poluarii....

Sau poate sa se intample exact ca in Biblie, in cazul in care nu e o ghicitoare, asa cum spunea Misa...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)