Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aparentele inseala [+18]

#11
Capitolul 5

-Jake, dormi cumva?! A rasunat in clasa vocea enervanta a profesoarei de matematica, facandu-i pe ceilalti elevi sa-si indrepte atentia asupra ei.
-N...nu, a spus brunetul tresarind si deschizand larg ochii, care pana acum erau pe jumatate inchisi. Gandurile nu i-au dat pace noaptea trecuta si a reusit sa doarma doar cateva ore. Se tot gandea ce voia sa spuna Nick atunci cand l-a avertizat in legatura cu Mike. Si de unde stia el atatea? Trecusera doua zile de cand s-a vazut ultima data cu el si tot de doua zile Nick nu a mai vorbit deloc cu el. Singura veste buna de astazi era ca de maine nu mai trebuie sa vina la scoala. Mult asteptata vacanta de iarna i-ar prinde bine acum, ca sa-si puna toate gandurile in ordine si sa rezolve problema asta. Trebuia sa afle mai multe. Parca i-a starnit mai mult interesul ca Nick ii spuse sa stea departe de el. Asa e omul, cand ii spui sa nu faca ceva, mai rau face!
-Atunci te poftesc la tabla ca sa rezolvi aceasta ecuatie, sa ne arati si noua cat de atent ai fost. I-a intrerupt femeia sirul gandurilor, mergand la el cu o bucata de creta in mana.
El a luat-o in mana, iar cand a ajuns la tabla si-a trecut repede privirea prin toata clasa, oprindu-se putin asupra lui Nick. Ochii lui albastrii deschisi, catre gri, care erau de obicei blanzi pareau acum obositi. Cand privirile lor s-au intersectat, brunetul si-a mutat repede privirea in alta parte. Jake s-a intors cu fata catre tabla si spre norocul lui, a reusit sa rezolve ecuatia. Nici nu vroia sa se gandeasca ce i-ar fi facut profesoara daca nu ar fi stiut. S-a intors inapoi in banca lui si s-a uitat pe geamul clasei. Imediat buzele i s-au arcuit intr-un zambet larg. Afara incepuse sa ninga. Fulgi mari de nea coborau din cer ca un roi de fluturi albi si se lasau purtati de vant, cazand pe pamant si formand un covor rece, altii lovindu-se de geam, topindu-se si lasand in urma dare de apa care se scurgeau in jos. Clopotelul a sunat si toti copiii s-au ridicat din banci, unii mergand afara, altii vazandu-si de treaba lor. Jake s-a indreptat catre geam, l-a deschis si a intins mana, prinzand in palma doi fulgi de nea care s-au topit repede pe pielea lui calda. A stat asa cateva clipe, pana degetele i-au prins culoare rosie din cauza frigului, asa ca s-a retras inauntru. S-a uitat dupa prietenul lui, dar nu era in clasa. A iesit si el in curte cu doi colegi, iar cand s-a sunat s-au intors inapoi in scoala. Restul orelor au trecut destul de repede, mai ales pentru ca au facut doar cateva exercitii, fiind ultima zi de scoala. Drumul catre casa l-a parcurs repede, casa lui fiind aproape de scoala .Cand a intrat inauntru s-a scuturat pe pantofi si pe haina de zapada. Un miros dulce, a copt i-a ajuns imediat la nas, conducandu-l in bucatarie. Acolo se afla mama lui, cu parul lung, prins intr-o coada si cu un sort mov legat in jurul taliei. In mana tinea o lingura de lemn si amesteca cu spor intr-un castron. Apropiindu-se de el, si-a trecut degetul pe marginea castronului si a gustat crema. Un gust dulce de ciocolata cu rom si nuca i-a invadat gura. A incercat sa mai ia inca o gura, dar nu i-a fost permis.
-Nici sa nu te gandesti! I-a spus femeia, incruntandu-se la el.
-Bine, a abandonat el ideea, stiind ca nu are nici o sansa. Ai nevoie de ceva ajutor?
-Da, dar nu aici. Ai putea sa duci gunoiul.
-Ma rasplatesti cu o felie de prajitura?
-Nu, prajitura e pentru Craciun! Si tu te-ai oferit sa ma ajuti de bunavoie.
-Bine, bine. Ma duc sa duc gunoiul. A luat sacul de gunoi in mana si a iesit din casa. S-a dus catre pubela, care era la mica distanta si l-a aruncat. S-a intors si chiar cand a vrut sa intre in casa, o voce cunoscuta la oprit:
-Buna!
A oftat si s-a intors cu fata catre cel care l-a salutat. Fulgi de nea erau prin parul lui saten, rasfirat de vant, iar ochii lui verzi l-au analizat din cap pana in picioare, zambindu-i dulce.
-Hei! A raspuns intr-un final. Cred ca ai niste explicatii de dat, a trecut direct la subiect, nesuportand sa mai stea fara sa stie nimic.
-Eu? A intrebat Mike ridicand din sprancene.
-Da! Raspunse el tremurand din cauza frigului. Hai inauntru, l-a indemnat.
Mike s-a dus pana la masina din care a luat o cutie de carton micuta si s-a conformat, mergand la Jake in casa. A salutat-o respectuos pe mama lui si apoi au urcat sus in camera acestuia. Imediat cum au pasit in camera lui, Jake a inchis usa si s-a strambat la Mike care se asezase pe pat cu cutia in mana.
-Ce-i in cutie? A intrebat nedumerit.
-Ah... Ti-am adus un mic cadou, daca esti de acord sa-l pastrezi. A spus si a scos din cutie un mic ghem de blana. Jake s-a apropiat si a luat animalutul in brate. Era un pui de catelus, cu blana neagra si pufoasa. Pe ochi avea o pata de culoare maro, iar una dintre urechi era aplecata in jos. Jake i-a asternut un sarut pe nas si i-a privit ochii micuti si nergrii, facandui-se mila de el.
-De unde il ai?
-L-am gasit pe saracul micut afara, inghetat. Nu avea zgarda si m-am gandit sa il duc la un adapost. Apoi am trecut pe langa casa ta si m-am gandit sa fac o scurta oprire, gandindu-ma ca poate il vei pastra, a spus in timp ce a ridicat catelusul. L-a asezat pe picioarele lui si a inceput sa-l mangaie cu blandete, nedorindu-si sa-l sperie. Privea trist micuta faptura, facandui-se mila. "Cum poate sa fie rau?" se intreba Jake, in cap rasunandu-i cuvintele pe care i le spusese Nick la telefon. Vazandu-l in felul acesta, cum avea grija de un catelus abandonat, nu si-ar putea imagina ca e rau.
-Deci il pastrezi?
-Da...Nu pot lasa un caine asa de dragut sa stea intr-un adapost, a spus sincer. Avea o sensibilitate pentru animale, inca de cand era mic. Vin imediat, a adaugat apoi ridicandu-se de pe canapea. A mers pana la baie, cotrobaind prin dulap.
Telefonul lui Jake a vibrat de doua ori, semn ca a primit un mesaj. Mike fiind chiar langa el, a vazut ca mesajul era de la Nick si l-a deschis. In mesaj scria: " Uite...Stiu ca probabil inca esti suparat pe mine. Dar nu pot sa-ti spun, din mai multe motive. Singurul lucru care mi-a fost ingaduit sa ti-l spun acum e faptul ca Mike se ocupa cu traficul de droguri. Stai departe de el, te rog. ". Fara sa stea pe ganduri, Mike a sters mesajul din telefon, apoi l-a pus la loc. "Nu-l voi lasa pe fraierul asta sa-mi strice afacerile. Trebuie sa-l tin departe de Jake" s-a gandit el.
-Mi-a sunat telefonul? A intrebat Jake cand a revenit in camera, cu mainile goale.
-Nu, am primit eu un mesaj, a mintit Mike.
-Bine. Merg pana in bucatarie ca sa-i aduc micutului ceva de mancare.
-Bine, i-a raspuns satenul.
A coborat si a cautat prin bucatarie, intorcandu-se cu un castron plin cu mancare. L-a asezat pe jos, iar cainele s-a apropiat de el cu pasi marunti, indraznind sa guste din castron. A inceput sa manance cu pofta, fiind probabil flamand.

#12
Oh my God! E nici chiar atat de dramatic, dar mi-a placut felul in care ne-ai dezvaluit afacerile lui Mike. Ma gandeam eu ca se ocupa cu asa ceva sau cine stie ce alte lucruri necurate. Insa ceea ce ma face sa cuget intens este ideea ca, acum, Mike il va indeparta pe Jake de Nick. Mult prea palpitant, sunt curioasa sa vad cum vei contura totul.
Lucrurile ineregula din fic nu sunt multe: repeti de prea multe ori pronumele personal, incearca sa formulezi altfel propozitiile ca sa nu se intample asta. O virgula sau doua mancata/mancate in doua constructii care par a nu se lega foarte bine. Nu ma refer la tot continutul. Si... altceva nu prea mai stiu, fiindca nu m-am concentrat atat de mult. Am citit destul de usor capitolul fiindca nu s-au petrecut atat de multe chestii, dar a fost interesant sa stii.
Iti urez succes cu nextul, spor la scris! *hug*

#13
Hei! Cri iti multumesc pentru sfaturi Smile . Daca vei citi povestea in continuare, sper sa nu te dezamagesc.

Capitolul 6

Au stat cateva clipe in tacere, privind cainele. Multe intrebari ii treceau prin cap lui Jake si incerca sa-si faca curaj. De asemenea, se pregatea sa auda si ceva ce nu i-ar fi placut.
-Presupun ca ar trebui sa plec, a spus Mike dintr-o data, ridicandu-se de pe pat.
-Nu pleci inca, a ripostat Jake, punandu-se in fata lui. Nu mi-ai raspuns inca la intrebari.
-Pai...
-Si vreau adevarul, l-a intrerup fiind mult mai serios decat inainte.
Stiind ca nu are rost sa se opuna si mai apoi sa se iveasca o cearta, Mike a tras aer in piept si a incuviintat din cap.
-Ce vrei sa sti?
-Tot. Unde ai plecat asa dintr-o data, iar acum te-ai intors si ai un caine cu tine? Nu prea are sens.
-E simplu, i-a raspuns el oftand. Am avut o problema de familie si a trebuie sa ajung repede acasa, la parinti. Iar cainele, dupa cum spuneam, l-am gasit aproape ingropat intr-un morman de zapada. Ce era sa fac? L-am luat si cand am trecut pe aici, mi-am amintit de tine.
-Si asta-i tot? Insista Jake.
-Asta-i tot. Nimic important, confirma la randul sau satenul. Mai ai si alte intrebari?
Sa-l creada? Nici gand. Sa se prefaca ca-l crede? Poate incerca.
-Aha. Si de ce esti asa de grabit sa pleci?
-Ma gandeam ca am venit pe nepusa masa si poate aveai altceva de facut.
Daca vroia sa-l cunoasca mai bine pe Mike si sa-l poata citi mai usor, a hotarat sa mai petreaca timp impreuna.
-De fapt, chiar trebuie sa fac ceva. Mergem sa-i cumparam o zgarda si ceva de mancare cainelui.
-Mergem?
-Da, ai auzit bine.
-Bine... a spuse Mike putin mirat. Merg inainte ca sa pregatesc masina, probabil s-a asternut zapada pe ea.
-Bine, eu cobor in cinci minute.
-Te astept, a spus si a iesit din camera.

-Deja pleci? A intrebat mama lui Jake, ridicand din sprancene catre oaspete.
-Da, dar vine si fiul dumneavoastra cu mine.
-Te servesc cu ceva de baut pana este el gata? O cafea?
-Suna bine, dar acum am ceva de facut. Poate data viitoare, a raspuns acesta si i-a zambit doamnei inainte sa iasa afara. Mike o considera o femeia foarte draguta si amabila.
Cand a iesit afara, trecerea brusca de la aerul cald la cel rece l-a facut sa stranute. A mers catre masina si a invartit cheile in contact, apoi a dat drumul la caldura. Intre timp si-a facut si Jake aparitia, care se pare ca intre timp s-a razgandit in legatura cu mersul cu masina.
-Mergem cu masina?
-Da.
-Dar e asa frumos afara. De ce sa mergem cu masina cand putem merge pe jos?
-E frig!
-Daca nu te imbraci gros normal ca ti-e frig, a spus Jake facand un semn cu capul catre geaca de piele a lui Mike care era deschisa. El si-a dat ochii peste cap si si-a inchis geaca, iesind afara din masina.
-Daca racesc, tu esti vinovat.
-Nu o sa racesti. Tine, i-a spus dandu-i o pereche de manusi. Mike nu a spus nimic si se uita la ele. Le iei astazi? Insista Jake.
-Dar...
-Am si eu o pereche, a spus aratandu-i o alta pereche de manusi negre.
-Bine, a cedat pana la urma Mike si a luat manusile. Din fericire, ii veneau la fix.
Au mers pe trotuarul acoperit de nea, lasand in urma lor urme de pasi si facand zapada sa scartaie sub greutatea lor. Jake admira peisajul de poveste care i se intindea in fata ochilor. Intr-un parc din apropiere, a vazut copii mici care se jucau in zapada si se dadeau cu sania. A zambit instantaneu, amintindu-si de vremea cand avea si el doar sapte ani si statea toata ziua pe afara cu Nick. Parintii ieseau sa ii caute pentru ca dispareau din fata blocului, iar ei se ascundeau de teama sa nu trebuiasca sa mearga in casa. Sau cand Nick venea pe la el si pentru ca erau inghetati de frig, mama lui le pregatea cate o ceasca de ciocolata calda cu frisca in timp ce ei stateau langa foc. Atunci s-a gandit ca timpul trece si oamenii se schimba...Dar prietenii adevarati nu te parasesc. A inceput sa regrete faptul ca nu a mai vorbit cu el de cateva zile. E aiurea sa se certe din cauza asta. S-a hotarat ca deseara trebuia neaparat sa il sune si sa clarifice lucrurile.
-La ce te gandesti? I-a intrerupt Mike sirul gandurilor cand a observat ca pare prins intr-o transa.
-La...la copilarie, i-a raspuns acesta cu zambetul pe buze.
-Deci ai avut o copilarie fericita?
-Cu siguranta. Dar tu?
-Nu pot spune acelasi lucru. Mie si mamei mele ne-a fost greu pentru ca tata venea des beat acasa si facea scandal, iar mai tarziu cand au divortat, tata a inceput cu amenintarile. Pana la urma ne-a lasat in pace pentru ca mama nu s-a lasat calcata in picioare. In glasul lui Mike se simtea ceva dureros. O durere solitara care l-a facut pe Jake sa devina putin trist. I-a cautat privirea si i-a observat durerea din ochi.
-Macar s-a rezolvat pana la urma, i-a spus impingandu-se incet cu umarul in el, iar Mike a zambit.
-In mare parte da..., a raspuns dupa un timp.
-Adica?
Cand a deschis gura sa vorbeasca, a fost intrerupt de vocea lui Nick , care i-a salutat din spate.
-Hei! A spus vesel, dar a capatat un alt ton cand s-a uitat la Mike. Ah, tu erai... a spus ridicand dintr-o spranceana catre el. Jake a citit o usoara urma de ura in ochii lui albastrii, care acum din cauza albului care-i inconjura, pareau mult mai profunzi si sclipitori. Dar aceasta urma de ura a disparut imediat ce privirile lor s-au intalnit.
-Hei, i-a spus Jake fiind fericit ca Nick nu mai parea sa fie suparat pe el.
Brunetul s-a uitat la el cu subinteles, dorind sa il intrebe fara sa scoata vreun cuvant, ce mai cauta inca cu Mike, dupa ce ii trimisese acel mesaj. Dar, de fapt, Nick nu avea habar ca Jake nu citise mesajul. Vazand ca el nu reactioneaza nici cum, a continuat dialogul:
-Ce faceti?
-Mergeam pana la un magazin pentru animale. Dar tu? A raspuns Jake.
-Ah, si-a pierdut Mike zgarda anti purici si acum mergeti sa-si cumpere alta, a spus Nick ingnorand total intrebarea pe care i-a adresat-o Jake.
-Ah, foarte amuzant. Daca ai venit aici doar ca sa ne certam mai bine pleaca, a spus Mike pe un ton sever, prvindu-l fix pe brunet.
-Nu fac ce-mi spui tu, in primul rand, a ripostat Nick. Si in al doilea rand vreau doar sa vad ce face Jake.
-Face foarte bine, a raspuns el, fara sa-l lase pe Jake sa se amestece in discutie.
-Si de unde stii tu, ma rog? Nici macar nu inteleg ce cauta el cu tine.
-Are dreptul sa stea cu cine vrea.
-Dar nu cu tine!
-De ce nu? Ti se pare ca ii fac ceva? Sau ca lui nu-i place compania mea?
-Acum nu-i faci nimic, dar mai tarziu da... Stiu ca pui ceva la cale, Mike. Si iti spun ca de data asta nu vei scapa asa de usor.
-Mike, despre ce vorbeste? a intrebat Jake, adresandui-se lui Mike, insa nu a luat in seama de nimeni.
-Nu am de gand sa-i fac ceva! Ba chiar as vrea sa-l protejez, a spus Mike incercand sa-si controleze tonul vocii..
-Da , sigur. Chiar vreau sa o vad si pe asta, a spus brunetul, razand batjocoritor.
-Baieti, terminati! A incercat Jake sa-i reduca la tacere, dar a esuat. S-a enervat si nu-i placea deloc sa asiste la aceasta scena. Care era problema lor? Si de ce tot batea Nick apropouri? s-a intrebat el. A avut impulsul sa plece de acolo si sa-i lase pe amandoi in pace. De ce nu puteau sa aibe doar o discutie normala?
-Da? Nu ma provoca,Nick. Nu stii de ce sunt in stare.
-Opaa, acum trecem la amenintari?
Fara sa spuna altceva, Mike l-a prins de mana pe Jake si l-a tras aproape de el. S-a aplecat putin si fara sa mai stea pe ganduri l-a sarutat. Un sarut apasat dar in acelasi timp pasional. Limba lui Mike o cauta pe cea a lui Jake, incercand sa o ademeneasca in acest joc. Nici el nu stia exact de ce a reactionat asa sau ce urmari va avea acest sarut, dar in clipa aceea, pentru Mike nu mai conta nimic altceva. Nick nu a suportat sa vada cum a actionat acesta. La inceput a vrut sa ii desparta, dar a abandonat acest gand asa ca a plecat. Era foarte nervos. Nu intelegea de ce Jake nu il asculta dupa tot ce i-a spus. Avea mai multa incredere in Mike decat in el? Asta era imposibil. Dar totusi, l-a durut sa-i vada asa. De ce? Nici el nu stia exact. Poate pentru ca il ura pe Mike si vazandu-l pe Jake asa aproape de el il ranea. Tinea la Jake, dar acum nu putea sa-l inteleaga. Inima ii batea foarte repede, asa ca s-a hotarat sa se calmeze. Avea de gand sa stea cu ochii pe Mike.

#14
Desigur ca am sa o citesc pana la final. <3
Vreau sa spun ca mereu ma capteaza capitolele tale, din multe puncte de vedere. Si se vede ca de fiecare data faci cum faci si ma pui pe jar. Acum, lucrurile care mi s-au parut mai ineregula ar fi: timpurile verbelor, mie tot mi se pare ca le cam amesteci sau formulezi unele propozitii care nu merg impreuna. Un alt lucru ar fi dialogul intre baieti, nu ma refer ca e sec si ma refer la faptul ca par ca niste fete. Pana si Mike, pare asa. Idee este asta, trebuie sa iti cunosti bine personajele si trebuie sa stii cum sa construiesti felul lor de a vorbi sau a se comporta in conextiune cu caracterul lor. Exemplu Mike, el pare un tip cu capul pe umeri, cu o personalitate mai complexa si puternica, dar in acelasi timp un baiat de treaba si glumet. La el chiar trebuie sa fii mai atenta. La Jake si Nick, pot spune ca mai merge, dar totusi dialogul este un alt mod prin care conturezi personajele povestii si poti reusi doar daca intelegi pe deplin cum stau lucrurile cu baietii. Nu stiu cat de clara am fost, am sa incerc sa fiu mai limpede data viitoare. Oricum capitolul mi s-a parut ok, dar prea simplut. Insa admir felul cum reflecta realitatea, parerea mea este ca la asta chiar te pricepi, dar poti mai bine de atat, sunt sigura.
Succes cu nextul si te pup! *hug*

#15
Uhh, darling, te anunt ca am devenit fanul tau numarul unu. Da, stiu, nu dau dovada de ''fanatism'' din moment ce nu ti-am lasat prea multe comentarii, dar sa stii ca ti-am sorbit fiecare cuvant din fic si ca totul mi-a placut enorm. Ai un stil foarte frumos de a descrie. Ai devenit chiar foarte buna si sunt mandra de tine. Hm, povestea ma acapareaza cu totul. Imi place ideea, desi nu pot spune ca e chiar foarte originala, dar e bestiala. Nu prea am ce comenta. Ar trebui sa ma fac comentatoare la meciuri, ca sa invat sa comentez 39, dar mie nu-mi plac meciurile. *mummbling*
Anyway, te pup dulce si...spor la scris!
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#16
Uite ca am ajuns sa las comentariu! Ti-am promis ca o sa citesc povestea, deci uite-ma aici. Mare mi-a fost mirarea ca inca mi-am tinut minte parola. Trecand la chestii mai importante, vreau sa-ti spun ca mi-a placut si m-a captivat inca de la primul capitol *smile*! Si imi plac mult personajele mai ales Mike, tipul de baiat dur. Abia astept sa citesc urmatorul capitol, succes cu scrisul! P.S: fii atenta la greseli, ar fi bine sa-ti recitesti capitolul inainte sa-l postezi. Te pup!

#17
Hei! Multumesc pentru comentarii fetelor!*kiss* Cri, imi dau seama tot timpul ca ai dreptate in ceea ce spui, chiar apreciez prezenta ta aici! Kira, ma bucur foarte mult ca iti place, esti o draguta! Ideea nu am luat-o de undeva, dar e posibil sa nu fie originala. Si Deea ma bucur ca ti-ai facut timp sa citesti ^^ Am venit tarziu cu acest capitol, imi cer scuze.

Capitolul 7

Sarutul a devenit mai intens, iar Mike a vrut sa-l intimideze pe Jake, asa ca si-a dus mainile pe spatele lui si a coborat mana mai jos, apasand incet astfel incat Jake a simtit prin geaca, nu foarte groasa, atingerea lui. I-a cuprins o fesa si a strans incet, facandu-l pe saten sa geama. El si-a asezat mainile tremurande pe pieptul lui si l-a impins, rupand sarutul. Obrajii i-au prins culoare trandafirie, iar inima i-a luat-o la galop. A realizat mai greu ce s-a intamplat si nu i-a venit sa creada. O gramada de sentimente au pus stapanire pe el in acea clipa si parca lumea s-a oprit in loc pentru o secunda. Cand in sfarsit a simtit ca poate sa-si controleze vocea, a izbucnit, fiind evident nervos:
-Ce-a fost asta? Suntem in public, ce naiba! Si plus ca nu sunt o jucarie sa faci ce vrei cu mine!
-Nu am...
-Si acum nici macar nu cred ca Nick o sa mai vorbeasca cu mine! Sa nu ma mai atingi! A spus si s-a intors cu spatele si a facut cativa pasi dorind sa plece. Atunci Mike l-a prins de umeri si l-a facut sa se intoarca cu fata catre el. Jake si-a intors capul in alta directie, nedorind sa-l priveasca, asa ca Mike i-a cuprins barbia intre doua degete si l-a obligat sa-l priveasca. Nu i-a pasat ca erau in public. A stiut ca daca il va lasa atunci pe Jake sa plece, nu avea sa-l mai vada mult timp, pentru ca acesta s-ar fi ascuns ori de cate ori l-ar fi vazut.
-Jake, asculta-ma! Nici nu mi-a trecut prin gand ca esti jucaria mea. Uite...Probabil ar fi trebuit sa-ti spun asta mai devreme. Sunt diferit. Sunt atras de persoanele de acelasi sex si te-am sarutat pentru ca imi placi, a spus dintr-o singura rasuflare simtindu-se mult mai usurat acum ca o spusese cu voce tare. In ultimul timp acest gand l-a ametit, nu stia ce era bine de facut, dar acum a crezut ca era timpul sa-i spuna si ca a gasit curajul necesar sa o faca, fara ocolisuri. I-a dat drumul satenului. Acesta a ramas pe loc, dar a aplecat capul in jos si a strans din pumn. Nu a stiut ce sa spuna, in acel moment era complet pierdut. Parca tot nu-i venea sa crada ce se intamplase. Era nervos, dar in acelasi timp speriat. Cand cuvintele lui Mike i-au revenit in minte ca un ecou, abia atunci a realizat ce spusese el defapt. Ochii i s-au marit din cauza a ceea ce tocmai a inteles. Si brusc nu a mai reusit sa se gandeasca la nimic. A crezut ca este doar o gluma prosata, sau cel putin asta vroia sa creada pentru ca nimic din toate astea nu aveau sens pentru el. Vazandu-i expresia surprinsa si in acelasi timp nedumerita, Mike a continuat pe un ton cat se poate de calm si de bland, dand dovada de rabdare.
-Am gresit. Nu trebuia sa te sarut.
-Nu, nu trebuia...L-a aprobat privindu-l fix in ochi, iar apoi si-a coborat privirea in jos, dorind sa-i evite cat mai mult ochii caprui si patrunzatori, care il intimidau. Nu ar fi vrut sa discute despre asta si gandindu-se la ceea ce a spus Mike ca simte pentru el, inima , care abia s-a calmat, a inceput din nou sa-i bata mai tare.
-Stiu. Scuze, doar ca m-am lasat dus de val. A fost necugetat din partea mea sa actionez asa. Vreau doar sa te rog sa uiti asta ca sa nu ne afecteze prietnia.
Sa uite? Cum ar putea face una ca asta? Inca ii mai simtea buzele presandu-le pe ale lui si senzatia ciudata, dar placuta, pe care a avut-o cand gura i-a fost invadata. Ce putea sa faca? L-a luat prin surprindere...Avea nevoie de timp sa analizeze situatia. Dar oricum ar privi-o, el nu ar putea fi cu Mike. Nu pentru ca nu i-a placut de el. Chiar dimpotriva, i-a placut. Dar pana la un anumit punct. L-a putut percepe ca pe un amic, dar ceea ce depasea acea granita, nu mai era in interesul sau vointa lui. Si nici nu s-a gandit vreodata ca ar putea avea un iubit. Insa faptul ca Mike era homosexual, nu l-a deranjat deloc. El se gandea de obicei ca daca esti diferit, nu trebuie sa fi judecat. Si pana la urma, dragostea e dragoste. Fiecare este liber sa aleaga. Dragostea e ca o corabie aflata pe mare, care va ajunge la o destinatie necunoscuta, al carei traseu se schimba periodic din cauza unor furtuni. Dar il placea...Ce putea sa faca? Nu era genul care sa faca tam-tam dintr-o prostie. Compania si zambetul lui, il faceau instantaneu sa devina mai vesel. Nu s-au cunoscut de mult timp, era constient de asta, dar oare de cat timp ai nevoie pentru a te indragostii?
-Bine, uitam asta. A spus in cele din urma pentru ca nu vroia sa mai discute pe aceasta tema si era mult mai simplu sa se prefaca ca nu s-a intamplat nimic. Dar oare e chiar atat de usor sa uiti?
-Multumesc , a spus Mike afisand un zambet cald. Hai sa ne reluam drumul catre magazin. "Nu trebuie decat sa-i arat ca-mi pasa de el si astfel va fi al meu. Se va lasa pacalit foarte usor" s-a gandit.
Au pornit cu pasi marunti si nesiguri, strivind stelutele de nea sub talpa pantofilor. Linistea devenea stanjenitoare, dar niciunul dintre ei nu stia ce sa spuna. Jake nu si-a putut lua gandul de la discutia lor, iar cuvintele "Te plac", ii rasunau in minte ca o caseta derulata la nesfarsit. Din fericire, au ajuns la magazin destul de repede. Cand au intrat, un miros puternic de mancare de animale le-a invadat simturile. In toata incaperea se aflau animale, care de care mai dragalase. Un pui de iepuras alb cu o mare pata neagra pe spinare se uita la Jake cu ochii mari si parca implorandu-l sa-l ia acasa.
-Buna ziua! I-a salutat doamna care era vanzatoare. Parul negru ii era dat pe spate cu o cordeluta mov,si in jurul taliei avea strans un sort rosu cu emblema magazinului.
-Buna ziua! Au salutatat cei doi in cor dupa care si-au dat jos manusile. Mike i-a cerut sa le arate ce mancare pentru caini aveau si niste modele pentru zgarda. In fata lor, erau asezate diferite modele de zgarzi, unele ieseau in evidenta fiind decorate cu tinte, iar altele erau simple. Jake a intins mana sa cuprinda o zgarda albastra ca cerul senin si chiar atunci Mike si-a asezat mana pestea a lui, dorind sa ia aceeasi zgarda. Au stat asa cateva clipe si Jake s-a uitat la mainile lor, asezate una peste cealalta. Palma mare a lui Mike o cuprindea pe a lui si putea sa ii simta caldura. S-a gandit la posibilitatea de a fi un cuplu. Nu e bine, si-a spus dupa care si-a retras mana fiind vizibil rusinat, iar Mike a zambit subtil. Doamna de fata le-a observat comportamentul si a reusit sa-si inabuseasca un icnet de ras, prefacandu-se ca tuseste. Cei doi au ales in cele din urma acea zgarda care nu iesea prea mult in evidenta si doua pungi cu mancare. Au plecat de la magazin, iar pe drum au schimbat doar cateva propozitii scurte, ceea ce facea sa para ca drumul catre casa era chiar mai lung decat era de fapt.
-Mersi, i-a spus satenul cand au ajuns in fata casei lui si zambindu-i, incerca sa para cat mai natural.
-Cu placere. Te-ai suparat pe mine? A intrebat ingrijorat Mike, cautandu-i privirea pe care Jake incerca pe cat putea, sa o evite.
-Nu. Doar ca...sunt obosit, si-a gasit Jake o scuza.
-Bine. Pai atunci ne vedem maine, nu vreau sa te retin mai mult decat e nevoie, mai ales ca este frig. Sa te odihnesti, i-a raspuns acesta si a ridicat mana sus apropiind-o de fata lui. El s-a gandit ca il va saruta din nou, iar acest gand i-a facut inima sa tresara si a inchis ochii. Nu stia nici el ce ar face daca l-ar saruta atunci, acolo. Insa cand a simtit mana lui Mike pe capul lui, ciufulindu-i parul, a incercat sa se calmeze. Si-au zambit unul celuilalt si parca atmosfera incepea sa devina mai lejera.
-Da, ne vedem, i-a confirmat Jake, dand aprobator din cap, dupa ce Mike si-a retras mana. S-au privit cateva clipe in tacere apoi Jake a facut un pas lateral si s-a indreptat catre casa.
-Jake? S-a auzit vocea din spatele lui, inainte sa apase pe cleanta. De teama ca urma sa-i spuna tot ceva in legatura cu sarutul, a strans bucata de fier cu mana, dar a rasuflat usurat cand a auzit defapt ce avea de spus:
-Sa te gandesti la un nume pentru caine.
-Da, ma voi gandi.
Apoi a intrat in casa. Caldura pe care a simtit-o, l-a facut sa-si dea seama ca i-a fost mai frig decat credea. "Ah, manusile au ramas la Mike! Cat de uituc pot sa fiu!" si-a spus, lovindu-se peste frunte. Si-a dat jos papucii acoperiti pe jumatate de zapada si a mers in sufragerie sa-si caute mama. A vazut-o stand pe canapea, acolo unde se afla si surioara lui. Any se juca in parul mamei sale, facandu-i diferite coafuri si apoi aratandu-i-le in oglinda. Aceasta imagine l-a facut sa-si arcuiasca buzele intr-un zambet.
-Stiu ca stai acolo, i-a spus mama lui.
-Hei, a spus zambind, facandu-si intrarea in camera. Mama, sa sti ca avem un nou membru in familie. A spus trecand imediat la subiect.
-Te referi la catelus? E atat de dragalas! Ai de gand sa-l pastrezi? S-a aratat ea entuziasmata.
-Da, daca nu ai nimic impotriva.
-Mamaa, te rog lasa-l sa-l pastreze, a intervenit Any in discutie, privind-o rugator printre gene pe mama ei si facand o fata de ingeras.
-Da, ai voie sa-l pastrezi. Dar cu o conditie, sa ai grija de el sa nu faca mizerie prin casa.
-Voi avea mama, multumesc! Era foarte fericit, pentru ca avea o mama asa de intelegatoare. Inca de cand era mic i-a spus ceea ce-l deranja, iar ea era tot timpul alaturi de el.
-Dar nu e a lui...
-Mike, i-a venit Jake in ajutor. Il cheama Mike. Si nu e al lui...Mi l-a adus mie.
-Bine, a spus ea cu un aer intrebator, dar Jake prefera sa nu spuna mai mult de atat.
-Eu merg la mine in camera. A spus si apoi a urcat sus. Cand a intrat in camera s-a trantit pe pat si a stat asa putin, gandindu-se la ceea ce s-a intamplat astazi. A ajuns la decizia ca ar trebui sa stea departe de Mike cateva zile. Fiind cufundat in ganduri, fara sa-si dea seama bratele dulci si imbietoare ale somnului l-au tras cu putere in taramul viselor.

Mainile i-au alunecat in jos pe piept si i-au mangaiat pielea. L-a sarutat pasional, intens, apoi a coborat spre gat si l-a muscat. Mike se afla deasupra lui si ii alinta trupul cu mangaieri si soapte dulci. A inceput sa-si miste mana de-a lungul organului, cu miscari tot mai rapide, iar placerea crestea si gemetele de placere deveneau mai intense.
Chiar atunci s-a trezit brusc, cu respiratia intretaiata. "A fost doar un sarut!" isi repeta in minte pentru a se calma si a tras adanc aer in piept, repetand procesul. Imaginatia lui o luase razna. "Nu se poate sa visez asa ceva doar de la nu sarut! Am innebunit! " si-a spus. S-a gandit sa mearga la baie, sa-si dea cu apa rece pe fata pentru a-si mai revenii. Cand si-a indepartat plapuma de pe corp, a observat ca pantalonii erau umflati in partea inferioara. De nervi, a strans in pumni cearceaful. "Nu! Nu pot sa fac asta! Nu din cauza lui Mike!". Adevarul e ca sarutul acela il stresase destul de mult. Inainte sa adoarma, isi imaginase tot felul de scenarii sau contexte in care Mike l-ar putea saruta si pentru a nu se intampla nimic din toate astea, avea de gand sa pastreze distanta fata de el, macar o perioada. Boxerii pe care ii purta deveneau incomozi. Incerca sa-si ia gandul de la imaginile perverse din vis, dar fara rost. Acestea se derulau in capul lui. Fara voia lui si-a dat pantalonii jos, apoi si boxerii. A inchis cateva clipe ochii. Mana i-a alunecat pe langa corp si a atins organul in erectie. L-a cuprins si a inceput cu miscari usoare, sus-jos. Apoi a continuat, intensificand rapiditatea miscarilor. Cand s-a eliberat de lichidul albicios, a gemut si s-a simtit mult mai bine. S-a oprit din gafait si si-a reluat ritmul respiratiei, apoi s-a ridicat din pat si a mers la baie sa faca un dus. A dat drumul apei, lasand-o sa cada cu stropi mari si fierbinti pentru a-i curata trupul si pentru a-i limpezii mintea.

#18
Ooohh, asta a fost hot...Deci darling, ce ai facut tu aici? M-ai incurcat de tot. Dar imiiii placee. Cum te-as putea recompensa pentru opera asta dulce si perversa in acelasi timp? Hm...tu sa-mi spui. Mda, nu am multe de comentat. Tot mi-a placut, mai ales mama aia atat de intelegatoare. E la fel ca mama.
Um..spor la scris~ Kisses
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#19

#20
Buun~ E mai cald in incapere sau mi se pare mie? O fii din cauza ceaiului lor de fructe. A ajuns pana la mine 21 Sau a fost altceva.? Mi-a placut mult capitolul asta. Ai evoluat intr-atat incat ai devenit experta. Esti intr-atat de buna incat ma poti invata si pe mine cate ceva. Mda, nu prea am cuvinte. Poate totusi o sa trec pe acolo, in seara asta, dar daca e frig ma razgandesc. Dar daca stau sa ma gandesc mai bine, daca intru in casa lui Mike si ma ascund bine, atunci X_X ....dauu de paradiiissss~
Spor la scris, sweety! I love you pupic
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)