Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Beelzebub

#1
[Imagine: 28013.jpg]

Alt title: N/A

Producers: Studio Pierrot, Dentsu

Genre: Action, Comedy, Demons, School, Shounen, Supernatural

Rezumat: Povestea il urmareste pe cel mai puternic delicvent, Tatsumi Oga, un elev in anul intai la Ishiyama High, o scoala in care aparent sunt adunati toti delicventii din oras. Intr-o zi Oga salveaza un barbat semidezbracat si cu fata lui Freddie Mercury, care odata salvat se desparte in doua sii ii prezinta un bebelus delicventului. Bebelusul este fiul diavolului si l-a ales pe Oga drept parinte.

Sound: Endingu pana acum e destul de bun si muzica de actiune se potriveste foarte bine

Video: O animatie destul de buna. Adecvata pentru un anime de actiune dar nimic ce nu am mai vazut pana acum

Opinie: Am vazut cam acu un an vreo 6 episoade si, desi ma interesat, era ongoing. Am decis sa il las deoparte. Acum e terminat si l-am descoperit din nou. Asa ca impreuna (sper) cu voi ma voi apuca de acest anime
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Ce nu era un astfel de thread pana acum? o.O Damn.
Deci sa fiu mai on,daca nai ce face, nu vrei o poveste foarte complicata,vrei sa te distrezi dar si sa ai parte de ceva actiune uitate la asta. Seria a fost una foarte buna, personajele sunt echilibrate.
M-am uitat de cand era ongoing si acum imi pare rau ca sa terminat ( ei bine sa terminat de destul timp).
Deci watch it,is good!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#3
Din categoria crazy fun! Seamana cu Hitman Reborn, in masura in care protagonistul este confrutat cu o situatie absolut ridicola. (care implica un bebelus) Dar daca in Hitman Reborn protagonistul era pe un drum de initiere, aici protagonistul n-are nici un stres Myaoming e suficient de puternic si devine mereu suficient de puternic incat sa infrunte tot, nu e la nivelul Onepunch-Man, dar isi extrage umorul din aceasi sursa de overpowering. Pe partea de spiritualitate trage mult in spre YuYu Hakusho numai ca e ghidat mult mai mult pe comedie
Raspunsurile sunt usor de gasit.
Trebuie doar sa pui intrebarea potrivita.
[Imagine: Paroh_Phantasy_by_motionwind.png]
Fetele vor converatie placuta. Baietii vor *ahem**cough**cough*
Ne mai miram ca nu ne intelegem unii pe altii?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)