Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blassreiter

#1
[Imagine: 13199.jpg]

Alt titles: BLASSREITER -genetic-

Producers: Gonzo, FUNimation Entertainment, Nitroplus

Genre: Action, Sci-Fi

Rezumat: Povestea se petrece in Germania unui univers alternativ in exista o invazie de creaturi numite "Demoniacs", creaturi biomecanice ce apar din cadavre si au abilitatea sa interactionez cu diverse forme de tehnologie. Impotriva lor lupta pe de o parte XAT, forte speciale ce mentin pacea pentru populatia civila, pe de alta exista hibrizi intre oameni si Demoniacs. Din aceasta ultima categorie se va ridica cel mai puternic sa devina "Blassreiter"

Sunet: Ok. Nimic exceptional nu mai tin minte dar nici nimic rau

Video: Animatia este foarte buna, viziunea viitorului fiind destul de bine realizata

Opinie: Cu aceptia oamenilor carora leam recomandat acest anime nu am gasit pe nimeni care sa il fi vazut. Si asta este destul de dezamagitor pentru ca este un anime destul de interesant. Nu exceptional, voi recunoaste asta, dar unu care arata putin mai multa maturitate decat multe dintre animeurile contemporane. Faptul ca personajul principal masculin nu este un copil ajuta in opinia mea. Daca nu l-ati vazut datii o sansa. Toti care l-au incercat au zis ca a meritat vazut
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
1: Tin sa-ti zic un mersi pentru ca ai facut topicul,pentru ca daca nu era acest thread nu aflam despre anime
2: Grafica mi sa parut chiar buna, mai ales scenele de action-fighting fiind extrem de bine realizate. Personajele sunt destul de ok,totusi nu clipesc,de ce nu clipesc?!
3: Povestea a fost destul de buna. Totusi chiar daca este o introducere animeul devine plictisitor intre episoadele 4-11. Sunt destule elemente surpriza si ma facut umpic curios de legatura intre personaje pana ca aceasta sa fie aratata. Personaje cat cuprinde, multe apar,multe dispar, pana la urma asta este un plus deoarece a evitat finalul fericit in care traiesc toti.
Il consider destul de bun pentru genul sau, sau cel putin mai bun pe langa ce am vazut eu in ultima vreme.
Deci,luati si-l vedeti! BIGUP, nu cred ca aveti ce sa regretati.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)