Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup V8

#1
New theme be ready bitches! Si e in doua versiuni: sci fi sau fantasy, le puteti schimba intre ele dupa cum doriti. Eu m-am ocupat doar de partea grafica... si de medaliile alea multe si afurisite 21 so all bows to Sy for the heavy scripting, theme ideas and new layout.

Va face Sy un video cu tot ce e nou in tema, iar curand, azi sau maine o sa refac si din group ranks si o sa aduc altele noi de asemenea.

Cheers!

Critiques and comments are welcome /hides the axe

PS: Daca unele din rendere vi se par dubioase *cough* foc, bile de energie, colturi terminate manual *cough* sunt din cauza ca le-am facut de mana si sunt anti-talent la desen. Nu sunt eroare 21
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Pentru bug-uri/erori: mesaj privat cu descriere, daca se poate si cu un printscreen, specificati ce browser folositi si ce rezolutie aveti la monitor.
In general sunt multumit cu felul in care arata tema, desi am sa mai modific unele chestii mici cu timpul.
Am schimbat pluginul de medalii, pana la sfarsitul saptamanii va merge si butonul din bara de meniu care acorda automat medaliile pt topicuri la diferite sectiuni/zodii/ce-o mai fi.

Am schimbat shoutul cu un chat: e mai bun si nu consuma trei sferturi din resursele serverului(sper). Shoutul de pe portal este pur informativ cu privire la ce e pe chat, daca vreti sa vorbiti eficient activati pop-upul din bara de meniu.

Alte informatii vor aparea intr-un video pe care sper sa il fac curand.

kthxbye

PS: am folosit CSS3 la greu, ceea ce inseamna ca Opera s-ar putea sa citeasca mai rau meniul de sus, uneori, iar cu Internet Explorer nici sa nu aveti pretentii sa arate ceva bine.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#3
Felicitari! Desi momentam mi-e greu sa ma obisnuiesc cu atata alb, avand ochii obositi, este o imbunatatire. Ma bucur ca pot vedea mai usor anumite optiuni pe forum.
Folosesc Chrome, momentan nu am nicio problema. Si imi place mult Sci-Fi, congrats! 4
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#4
hug Multumim pentru munca depusa si timpul alocat imbunatatirii forumului atat prin astea 2 noi teme, cat si prin celalalte lucruri noi si interesante.

Temele sunt foarte ingrijite si frumoase, iar combinatiile de culori placute. Pot spune ca 'cestea doua-s preferatele mele din ultimii doi ani tocmai pentru ca sunt pline de culoare si nuante care alterneaza. Un lucru placut mie si pe care tin sa-l mentionez este prezenta diverselor poze cu personaje in dreptul majoritatii sectiunilor din cadrul forumului. Cele mari ce se-ntind pe mai mult de o sectiune arata bestial, jos palaria pentru cum au fost realizate si prelucrate.

Eu voi ramane cu 'Fantasy', imi place rosul si designul temei in general. Well... keep up the great work, Dai and Syryus. 113

#5
Congrats Lia for the beautiful work you've done and Sy for your all time and powers used here! Me likez it.
I'll keep the SF one. For the good sake of the Lord, may the force be with you dears! Wonderful work!
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#6
Good work guys!
Temele arate foarte bine, amandoua chiar,am unele dileme pe care so folosesc dar ma voi decide pana la urma.
Gratz!
Foarte buna ideea cu directlink-ul la anumite categori pe fiecare litera.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#7
Mai intai de toate tin si eu sa multumesc pentru munca asidua si pentru timpul dedicat imbunatatirii forumului prin toate astea de le facurati in tot timpul asta. Imi pare rau ca nu am ajuns mai devreme cu o opinie si ca las acum una incoerenta, fara logica, care aduce usor a spam si a orice altceva, dar nu a parere de om inteligent. E un cliseu sa spun ca am fost ocupata pana peste cap si ca abia mi-a gasit timp si pentru mine, sa ma odihnesc si sa ma relaxez, dar chiar asa a fost!

Apoi...

DAAAAAAI!!! Ma cheeeerrrreeeeee snookuuuummmsss! Ador bannerul - Clannaaaaaad ? - si faza cu direct link-urile, ador backgroundul de la tema fantasy - pe care am si ales-o fiindca este superbaaaa, cu visiniul ala! Ahh! - imaginile de la diferitele sectiuni, dar mai mult decat orice imi iubesc chestia - nu mai stiu cum ii zice 24 - cu CODE GEAAAAASSSSS ?! (Dar, dar, daaar mi-ai promis unul si cu NANA 108) Le-am vazut si pe celelalte noi, dar asta cu Code Geass e kjhghkjghfgh. Esti extraordinara, pe pantofii cu toc ai lui Napoleon!

Si Sy, tu ai facut o treaba excelenta, ca deobicei. Mereu ti-am apreciat munca depusa si blabla, stii foarte bine ca am tot zis ca mie mi se pare genial ce faci si ca ai toata stima mea. La urmatorul meeting va cumpar cate o ciocolata la amandoi, pe bune de nu 24!

Pe scurt, facurati o treaba excelenta amandoi, sunteti extraordinari si jos palaria!

#8
o rugaminte faci background-ul negu.. vad ca da bine pe negru. Stergi imaginea background si bagi codul pt negru.

#9
Eu cred ca stie cum sa il faca negru daca vrea, dar nu e cazul pentru ca nu va fi negru 10

Multumesc celorlaltor useri, Batsy, Cherie, Azazel, Fiction, pentru feedback. Glad you guys like it. Nu am avut timp sa raspund. Sper sa puna Sy curand si restul rank-urilor de la groups -.-
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#10
DK, nu cred ca ai cum sa 'vezi' ca da bine pe negru, doar daca nu faci un rip la tema si o pui pe alt forum sau folosesti o unealta de developer care te lasa sa iti introduci propriul css/html in pagina web si sa vezi cum arata. Ma indoiesc de ambele cazuri, iar backgroundul n-o sa fie negru prea curand.

@Lia scuze, am fost la slujba si am iesit putin in oras, le pun acum
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)