Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup V3

#1
Din motive de securitate am fost nevoit sa fac un upgrade urgent la ultima versiune de MkPortal. Din pacate, vechea tema de la ZupV2 nu era compatibila cu ultima versiune a MkPortal. Cum insa lucrez de ceva vreme la Animezup V3 am avut o tema compatibila cu ultima versiune a portalului, tema care era insa in lucru. Tema nu e complet finisata si pe deasupra e posibil sa apara si erori.
E deja 3 jumate si stau de chestia asta de pe la ora 18 si deja pic de somn asa ca nu stiu cat de multa logica are acest post. O sa incerc sa fiu cat mai clar... Se face trecerea de la Zup V2 la Zup V3 si este posibil sa existe (multe) erori. De unele sunt deja constient si am inceput sa le rezolv. De altele nu stiu si v-as ramane recunoscator daca le-ati raporta la acest topic.
Nu am uitat de tema dark doar ca nu am apucat sa o termin. Dupa cum am zis la inceput, am fost nevoit sa trec urgent la ultima versiune de MkPortal si nu am apucat sa termin lucrul la Zup V3. Sper ca pana maine seara acest proces sa fie incheiat.
Ma duc sa dorm acum ca nu mai rezist... Va rog frumos sa nu radeti de acest post... Sunt doar un admin MORT de somn care incearca sa isi anunte userii ca vor exista unele probleme pe site, dar ca vor fi rezolvate de indata ce se trezeste. Sunt sigur ca o sa va mai treaca din suparare de indata ce o sa incep sa implementez si noile optiuni de pe zup v3.

#2
Da ,cand am intrat pe zup am fost socata ca deja s-a facut trecerea O.O Si din prima am dat de o eroare : cand dadeam sa intru in oricare thread imi aparea indexul de la forum ,chiar daca la url scria ca mi-a intrat =_= Dar , dupa cum vezi ,am reusit pana la urma sa trec mai departe.
Si nici shoutboxul nu mi-a aparut pt un timp ,dar si-a revenit...

#3
De aceeasi problema ca Shiva am dat si eu - cea cu index-ul. Plus ca nu apareau nici imaginile pt. "subiect nou", "nu s-a mai postat" etc. dar asta mi s-a intamplat si la AzV2 deci ... eram oarecum obisnuita sa mi se intample asta >.>

Plus ... cealalta versiune avea ceva ce Antivirusul Avast il vedea ca pe un virus [nu mai stiu ce era ... In orice caz, il vedea ca pe un virus gen vierme Malware sau ceva de genul ... ] si stiu ca la toti care aveau antivirusul asta se intampla faza asta.

#4
Deci se pare ca numai eu am probleme cu delogarea 20 . Cand incerc sa ies imi arata asta:

Acest ID de utiliator nu a putut fi verificat pentru iesire. Aceasta poate fi din cauza unui script Java care incearca sa va scoata automa. daca doriti sa iesiti, va rugam apasati butonul Logout din meniul de sus.

Ies numai cu butonul de Logout din stanga 22 Doar asa imi merge...

In rest, am aceleasi probleme ca si cele enumerate mai sus.
Sper ca se vor rezolva Smile

#5
Bun... am rezolvat faza cu link-urile catre Quiz List si cele de acel gen care nu mergeau. Acum meniul de sus e complet functional.
Site, shop etc. au acum imagini. Faza cu scrisul prea mic si delogarea, precum si link-urile din forum care nu merg e in curs de rezolvare. Partea buna este ca stiu ce are. Partea proasta e ca va dura ceva.
Imi cer inca o data mii de scuze pentru toate aceste neplaceri cauzate! O sa lucrez la ele si sper sa rezolve cu toate cat mai repede posibil!

#6
am si eu o problema
cand dau sa vad posturile unui topic imi apare deasupra posturilor toate detaliile despre userul care a postat .sper ca ati inteles
plus faptul ca shoutul a disparut
Smile am spus doar ce am observat.
o.o" wot

#7
Shout-ul a revenit, la fel si "posturile".
Sunt pe urma celorlalte bug-uri >.<
P.S. Mie imi merge editarea rapida. Sunt pe tema Zup V3 Light Blue. Sper ca pe aceea o folositi si voi

#8
Buuun!
Teoretic, totul e in stare de functionare! Nu ar trebui sa mai existe probleme tehnice!
Totusi, daca mai apar, va rog sa imi specificati cat mai clar detaliile (ce browser folositi, pe ce buton ati dat click etc.)
Asigurati-va ca folositi tema Zup V3 Light Blue si nu alta inainte de a ne raporta o eroare!

P.S. Acum ma apuc sa instalez "noutatile".

#9
Btw... vezi că nu mai atenţionează când primeşti pm... dacă ai setat tu sau s-a mai discutat despre asta îmi cer scuze 10 nu am avut timp să citesc toate posturile10
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#10
Nu cred ca e o eroare de sistem... pe mine ma atentioneaza. Verifica daca nu cumva ai setat tu sa nu mai fii anuntat cand primesti un pm.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)