Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup Japonia

#11
O foarte buna idee. Abia astept noul site. O idee de nume ar fi Japonese Zup. Ce as vrea sa contina? foarte multe informatii despre cultura, arta, tradicii, obiceiuri, mituri, ale japonezilor.
Vad ca varsta celor de pe animezup e trecuta de varsta copilariei. Aici media de varsta e varsta adolescentei. Ma gandeam si la niste povesti japoneze preluate de pe net dar avand in vedere ca nimeni sub 12 ani nu acceseaza atunci nu mai ar avea rost.

#12
Cred ca ar fi bine sa dam si titluri al unor carti japoneze utile si frumoase-nu numai dictionare- si carti in care sunt povesti din japonia care nu sunt neaparat scrise de japonezi. Ex: Shogun
PS: sa stii Fairy Sanara ca eu am sub 12 ani ^^
[Imagine: sig3a.jpg]



#13
Nu e o idee rea. Acum sa imi fac timp sa ma apuc odata si de site-ul ala... ca de mult vreau sa il fac >.<
Materiale strang pe urma... momentan am nevoie doar de o zi libera 21
Damn... am prea multe proiecte pe cap

#14
Pei...mai am si eu ceva idei..
Putem vorbii despre origami,arta japoneza de a face figurite din hartie(a fost de mult o pasiune a mea si am multe tutoriale in a face origami)
Ce zici despre niste sporturi specifice?Cum ar fi SUMO sau arte martiale..
Si ca tot suntem in sec 21 merg si niste emisiuni japoneze..cu clipuri si toate cele..am gasit ceva clip-uri..trre sa gasesc numele emisiunilor
Si daca multora ne place japoneza un dictionar ar fi tocmai bun..ce zici?
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#15
E chiar buna ideea unui astfel de site, iar ideile pe care le-ai primit pana acum sunt chiar bune. Bravo ppl ^^

Cum a spus si JavaLeen, ar fi dragut daca ar fi si o sectiune cu noutati, cum ar fi din domeniul muzicii (trupele la moda, melodiile care sunt in topurile japoneze etc.), dar aici merg introduse si informatii referitoare la jocurile video. Alte noutati ar mai putea fi din domeniul cultural ( teatru, balet, cinematografie, pictura etc. 10 )

Alte idei ar mai fi:
-influenta anime�urilor asupra tinirei generatii
-conventii cunoscute japoneze
-povesti/legende din Japonia ex. Povestea cu Kappa sau cu Yamamba ( referitor la idea lui Fairy Sanara)
-istoria anime�urilor in Japonia.....�cum a inceput totul
-stilul vestimentar ( trecut �astazi) ......mai mult comparatii ieri-azi pe mai mult teme
-ce inteleg ei prin �a fi la moda�
-bucataria japoneza

Iar o ultima idee ( cam greu de realizat, dar eu o propun).....ar fi super daca ar fi un program pe site, care ne-ar ajuta sa invatzam limba si sa o exersam in acelasi timp....cu un fel de sistem care corecteaza dupa ce ai facut un 'test' sau ceva de genul.....* stiu, cam intortocheata ideea XD si nu stiu daca s-a inteles mare lcuru*
ar fi super, nu? 15

#16
@ Kime_Fujimatsu dec mai exista si membri care au su 12 ani si sa nu uitam pe vizitatori. Deci ma bucur ca lumea e de acord cu ideea mea
@ Amy-Chan o idee foarte buna cu emisiunile. Daca gasesc material pe net a-i putea lansa si eu o emisiune satamanala proprie despre Japonia smile Insa nu promit nimic



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sectiunea Japonia hikari marina 5 3.742 07-12-2007, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Dei


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)