Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animeuri Bizare

#1
M-ar interesa daca stiti si alte animeuri stranii ,bizare care poate unele au /pot avea conexiune cu realitatea ? Am vazut peste 200 de animeuri de toate felurile ,cu multe scene grafice interesante dar nu ceva care sa te faca sa te gandesti pentru o clipa ca ar fi real.

Pot sa dau un ex insa de un anime bizar din care daca te uiti la primul ep chiar nu intelegi nimic,nici pana la sfarsit defapt
Un anime straniu este GANTZ pe locul 2 as zice Serial Lain gen cyberpunks , are niste concepte interesante. Niste scene disturbing ar putea fi si in manga lu Kentaro Miura - berserk si Wicked City dar nu iese din tipar asa si multe anime cu idei interesante yaoi , unele hentai -black bile de ex,relatii incestuoase frate-sora si mai multe.Dar raman la cele 2 ca foarte interesante. Astept si alte exemple si pareri , ms :smart:
[Imagine: az0mngb5mdgfkyb5sq_thumb.jpg]
Eu port cu mine o eterna insomnie
Intr-o imensitate sinistra de lunga agonie.


[Imagine: chibi_7356.gif]
Daphnis, chibi-ul lui

#2
Serial experiments Lain este intradevar un anime weird, dar foarte captivant si intersant. Ideile propuse in acest anime sunt chiar fascinante, cum ar fi sa controlezi mintile tuturor prin internet? (la propriu si nu prin publicitate) Cat despre Gantz nu pot spune multe, am citit doar o parte din manga si mi se pare awesome, dar momentan nu am timp de cele >300 de capitole.
Din punctul meu de vedere, un anime ciudat e Pet shop of horrors, e horror dar e creepy rau (te 'cumpara' psihologic)! Toate povestile imi amintesc de 'Cui ii e frica de intuneric?', tot din aceasta gama e si Demon prince Enma - la un moment dat nu mai sti ce sa crezi de evenimentele prezentate. Era sa uit de Kakurenbo, e un anime diabolic! Cum sa fie un joc atat de fun ... atat de inspaimantator???
Iar ca manga, Uzumaki e de departe cea mai ciudata poveste pe care am citit-o (nu ma asteptam ca o manga sa imi dea cosmaruri!), pe Hellstar Remina am citit-o pentru ca are acelas autor, dar Gyo e pur scarbos si Ibitsu m-a cam zguduit cu grafica. The dress e un one-short care poate fi numit disturbing, pentru ca e despre o rochie ... care te cam "prinde"!!!
Cat despre hentai - not my domain... can't help you here. 10
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#3
Pai sa te uiti la anime Gantz ,cel putin primele episoade pana iti dai seama ce se intampla e foarte misterios si pana la sfarsit nu intelegi nimic, ce e Gantz , ce era lumea aia etc ..

Mai adaug unul in lista Angel's Egg ! e un anime mai vechi ...mai bizar nu se poate
[Imagine: az0mngb5mdgfkyb5sq_thumb.jpg]
Eu port cu mine o eterna insomnie
Intr-o imensitate sinistra de lunga agonie.


[Imagine: chibi_7356.gif]
Daphnis, chibi-ul lui

#4
Cel mai bizar anime e Pale Cocoon, daca nu ar exista descriere, nimeni nu ar fi stiut despre ce este vorb. Dar sicer sa fiu si cu descriere cu tot , tot nu iti dai seama ce dracu fac aia acolo.

Urmat desigur de "Serial Experiments Lain" care contine mesaje ascunse .

Bokurano - mi sa parut putin straniu indiferent ca este un mecha

Gantz nu pare a fi asa bizar .. deoarece se aseamana putin cu Animematrix (ala da bizar).. da la inceput a fost .. dar pe urma se cunoaste jocul animeului. Bine ca s au oprit destul de bine animeul, fata de manga care devine plitisitoare iar iar intamplarile sant repetitive (ca viata noastra)

#5
Eu as zice Blood C chiar daca este doar o introducere pentru filmul ce va urma....pana la ultimul episod na-m inteles nimic,si nici acum mare parte,nu am nici o idee despre ce o sa urmeze(in film,si tre' sa astept pana in 2012 22)
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#6
Ce naiba intelegi prin anime-uri "ciudate" as vrea eu sa stiu sincer. Care pot avea conexiuni cu realitatea? Astea sunt cat se poate de simple pana la urma, si nu vad ce legatura ar avea ori Gantz ori Serial Experiments Lain cu asa ceva.

Mindfucks?
Dead Leaves, Haibane Renmei, End of Evangelion (cu sau fara serie, tot a dracu de ciudat e), Cossette no Shoujou, Interlude, Cat Soup, RE: Cutie Honey si tot asa.

Ultraviolente si deranjante?
Kite si cu Mezzo Forte mi-ar veni in minte aproape instant, apoi vin lucrurile mai subtile gen Now and then, here and there, si apoi prostii ca Elfen Lied.

Chiar nu inteleg ce a vrut topicul asta sa fie. Anime-uri ciudate...toate-s ciudate daca stai sa te gandesti un pic, nu e o clasare.
Ceva mai de gandit? Asta-i altceva.
Ceva foarte violent? Din nou, complet altceva.
Mindfucks care-si bat joc de tine de la inceput la final si cateodata nu inceteaza nici atunci? Total alta mancare de peste.

In consecinta, de ce nu incercati sa faceti o distinctie clara asupra a ce intrebati? Hm? Nu ar fi mai usor pentru toata lumea?
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#7
last actuall utter mindfuck I can remember comes from Welcome to the NHK( semnatura mea) si Paranoia Agent. poate punem si Monster p-acolo sau GunGrave
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#8
Nu am intalnit anime-uri bizare, care sa ma faca sa ma gandesc "Cate ciudatenii!" (bine, ciudateniile sunt printre lucrurile mele preferate).
Mult sange, violenta intr-un anime nu este un lucru atat de bizar, dar acum depinde de fiecare persoana. Si mie mi s-a parut Elfen Lied un anime sangeros (am vazut doar primele episoade), dar nu bizar.
Deci nu, nu am vazut niciunul. Si nici nu stiu dupa ce m-as lua ca sa ma ghidez spre unul. Dar daca voi gasi, o sa va anunt.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Well, tocmai am terminat de vazut un anime compus din doua OVA-uri care cica e romance dar de fapt e plin de hartuire sexuala si master-slave relationship. MitsuxMitsu drops se numeste respectiva chestie si m-a facut sa o termin cu romance-urile pe o perioada nedeterminata.
O alta chestie ar fi Malice@Doll, care are insa un plot destul de interesant, chiar daca disturbing. Va las sa-l descoperiti singuri.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)