Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime

#1
Buna tuturor! Numele meu este Emma am 17 ani si sunt din Iasi. De ceva vreme am devinit pasionata de manga, anime si cosplay. Doresc sa imi achizitionez niste haine, accesorii, peruci pentru cosplay daca stiti un site de pe care imi pot achizitiona va rog lasati un link. Fiind noua in aceasta lume anime asi vrea sa va intreb care sunt filmele , serialele melodiile voastre preferate. Sunt sigura ca o sa ma regasesc in raspunsurile voastre. Smile pupic MUltumesc ca ati citit ... Si o zi frumoasa tuturor! 4

#2
Bine ai venit pe Animezup, EmmaCriss!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hello, hello and welcome here!
Eu as spune ca din moment ce esti nou venita, noi ar trebui sa te intrebam cate ceva. Asta ca sa te cunoastem mai bine, sa vedem care sunt gusturile tale. Dar daca ar fi sa raspund, eu personal am multe filme si seriale preferate. Dar in mare, prefer fantasy cand vine vorba de orice. Now, e randul tau. Care e anime-ul tau preferat din cele vizionate pana acum? Un personaj preferat ai? Iti plac cartile? Dar ciocolata? Dar pisicile? What else do you like?
Sper sa ne mai citim pe aici!
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Salutare, Emma, incantat de cunostinta, numele meu este Cristian (stiu, stiu, un nume cu adevarat divin XD), dar imi poti spune si Ro asa cum fac majoritatea userilor de pe aici, your call. Moldoveanca, eh? Am auzit ca mai toate fetele de pe acolo sunt frumoase si incantatoare. Ei bine, indiferent daca e adevarat sau nu, sunt sigur ca forumul nostru va fi si mai frumos cu tine aici, deoarece imi pari o persoana comunicativa si pozitiva, exact ce avem nevoie.

E grozav ca esti interesata de cosplay, deoarece e cam singurul domeniu legat de anime care a tot luat avant in ultimii ani la noi in tara in special datorita faptului ca evenimentele de profil (Otaku, Nijikon) se concentreaza din ce in ce mai mult pe astfel de concursuri. Un site bun care vinde articole de cosplay este LightInTheBox. Are livrare si in Romania, ba la unele articole chiar ai shipping gratis si au o sumedenie de produse din care sa iti alegi. Sper sa gasesti acolo ceea ce te intereseaza. Cat despre celelalte curiozitati ale tale:

Cateva filme preferate: Trilogia Matrix, V for Vendetta, 300, Pirates of the Caribbean, Wall-e, Her, Beauty and the Beast, War Horse.
Seriale preferate: Seinfeld, Familia Bundy, Rome, Oz.
Formatii favorite: Thousand Foot Krutch, Skillet, Three Days Grace, Red, Billy Talent, Linkin Park, Hollywood Undead

Acum e randul meu sa iti pun intrebari, nu? Sa vad daca ma regasesc eu in raspunsurile tale acum XD. Mai exact de cata vreme esti pasionata de anime? Ce cosplay ai vrea sa faci in acest moment? De ce ai alege sau nu ai alege sa imparti ciocolata ta preferata cu mine? 10

Iti doresc cat mai multe comentarii pe forum si succes in cosplay (poate o sa ne si pui cateva poza pe site cu el cand va fi gata ^^).
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#5
Bine ai venit printre zupisti Emma.
Din pacate nu stiu nici un link deci nu te pot ajuta, dar stai linistita te poti baza pe enciclopedia noastra de pe forum pe nume Romania sa te ajute :p.
Ca sa iti raspund la intrebare:
Film favorit: Signs
Film anime favorit: Hal
Serial favorit: Game of thrones
Serial anime favorit: Fairy tail
Am si eu niste intrebari pentru tine. Care a fost primul anime la care te-ai uitat? In ce personaj vrei sa faci cosplay?

Have fun on the forum.

#6
Hey hey hey bine ai venit printre noi si spor la postat hug
Si acum cateva intrebari din partea mea
1. Care e culoarea ta preferata?
2. Care e fructul si leguma ta preferata?
3. Daca l-ai vedea pe Justin Bieber in fata casei tale ce i-ai face?

Inca o data bine ai venit si spor la postat 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)