Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-uri care fac referire la locuri din Tokyo.

#1
Fac un studiu despre acest subiect.

Ma intereseaza exemple de anime-uri care au actiunea in Tokyo si care contin date despre anumite locuri. Cu cat mai multe detalii cu atat mai bine (episodul sau alte date pentru a deduce momentul la care va referiti).

De exemplu: cafenele, magazine, cartiere, strazi, statii de metrou, cladiri, parcuri etc.
[Imagine: Muza-chansWeblog.1.gif]

Muza-chan on Twitter
[Imagine: chibi_428.gif]
Chibi-ul lui Muza chan

#2
Daca mai tin eu bine minte in Death Note .Light locuieste in Tokyo4 si acolo se petrece aproape intreaga actiune.
Si in Nana actiunea se petrece in Tokyo (aproape toata actiunea)

Nu mai tin minte locurile ,strazile sau locarurile,dar localul din Nana (unde isi petrec timpu' personajele "neinteresante" nu cred ca exista in realitate) In tren, în drum spre Tokio pentru a se intalni cu iubitul ei, Shoji, Nana Komatsu ("Hachi") s-a asezat langa Nana Osaki, care calatorea tot catre Tokio pentru a-si implini visul de a deveni cantareata.4
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#3
Majoritatea actiunii din Sailor Moon are loc in Tokyo-ul contemporan. Restul se petrece in diverse alte localitati, nu cred ca sunt mentionate.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#4
Singurul anime care imi trece acum prin minte care face referire la Tokyo este Tokyo Magnitude 8.0 dar nu stiu cat de reale sunt locatiile din el. You can give it a try though daca nu l-ai vazut deja.
The best quotes are written by unknown people .
BlackER

#5
Sunt de acord cu userii de mai sus.
Death Note arata mai multe locatii alte Tokyo-ului. Toate acele lumini si strazi au fost mereu un background frumos, care pe mine m-au atras de la inceput.
Durarara!! deasemenea. Bataiile si toate acele confruntari iau loc in mijloc Tokyo-ului (nu am vazut anime-ul, insa m-am informat despre el, gandindu-ma sa il vad intr-o buna zi).
Filmul Akira.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)