Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime OST Favorit

#1
Care este coloana sonora a unui anime care v'a placut cel mai mult?

Mie mi'a placut foarte mult si inca imi place coloana sonora a anime-ului Devil May Cry. anime'ul e inca ongoing, dar soundtrack-urile sunt de exceptie!

#2
Pai in primul rand un OST este coloana sonora dintr-un anime oameni buni, nu o mel anume dintr-un anime...

Deci OST-urile mele fav sunt cele din:
- Mai-Hime (mai toate realitzate de Yuki Kajiura), melodiile preferate din OST sunt: Ensei, Mezame si It's onely the fairy tale...
- Kiba super bine realizate melodiile mai ales cele de inceput si cea cantata in timpul luptelor
- Ouran High School Host Club, cea mai buna mel din OST-ul asta e cea de inceput, *fredonand* Kiss Kiss fall in love.... 4
- si desigur Kiddy Grade

#3
OST-ula care m-a impresionat cel mai tare este cel de la Ghost in the Shell. Sunt niste melodii ebsolut superbe, majoritatea compuse de Yoko Kanno, care a facut o treaba minunata cu acest anime. Cel mai mult imi plac melodiile interpretate de Origa, "Inner Universe" si "Rise". Ambele melodii au un sound exotic, care te prinde.

Alt OST care mi-a placut foarte mult este cel de la Earth Maiden Arjuna. Din nou o coloana sonora compusa de Yoko Kanno. Dei nou un sound ciudat si fascinant

#4
Melodia mea preferata dintr-un anime este ending-theme-ul de la Samurai7: Fuhen by Rin.
Alte Ost care imi plac:
Naruto: Sadness and sorrow, Neji&Hinata, Orochimaru theme, openings: Blue bird, Yura yura si Hero's comeback.
Gravitation: cred ca toate mi-au placut
Death Note: Super tare OST-ul si se potrivea cu atmosfera anime-ului
si mai sunt dar ne rezumama la atatea
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#5
Cele mai tari Ost sunt in anime-ul NANA, pentru mine. Toate melodiile trupelor Trapnest(Olivia Lufkin) si Black Stones sau Blast(Anna Tsuchiya) sunt super, de nota 10!
OST care mai imi place mult este, sau mai bine zis sunt cele din Code Geass atat in primul sezon cat si al doilea, si anume, Stories, Alone din primul sezon, ambeel cantate de Hitomi Kuroishi, iar din al doilea sezon, toate remarcabile, dar mai de ales Sensibility si Continued Story interpretate iarasi de Hitomi.
Cred ca mai aveam am anime cu ost-uri super..Ah da! din Rozen Maiden. Kinjirareta asobi o cant de cand am inceput sa vizionez anime-ul, asta insemnand mai mult de un an, pana in prezent.
[Imagine: Celestia_III2C_Spsasasaac1651sca-1.jpg]

#6
Omg am atatea de zis pe aici 21.

1.Pai in primul rand ador OST`urile din D.Gray Man.Pur si simplu mi se par extraordinare si mereu cand le ascult le fredonez:X ca o nebuna.Cel mai mult imi place melodia Stephanie - Changin' [unu din endingurile mai noi 21 parca ultimu o.O]
2.Apoi imi plac OST`urile din Shugo Chara @___@.Pfff sunt asa de kawaii si pline de speranta ^_^,in plus imi place de tipele alea 3 de la Buono:X:X.
3.Blood+.Pfff mor dupa ele:X:X mai ales acelea instrumentale sunt asa de super @___@ si primul opening [Hitomi Takahashi - Aozora no namida].
4.Sa nu uit Full Moon wo Sagashite care mi`a placut extrem de mult ^.^.E foarte trista,dar in acelasi timp romanticas [nu ma dau in vant dupa melodiile astea,dar nah...astea m`au acaparat].

Cam astea ar fi in principal,bine mai sunt si altele,dar astea m`au lasat O.O :X

#7
Arurian Dance by Nujabes
OST-ul din Samurai Champloo. E aşa de chillout melodia. O poţi asculta pe plajă cu un joint lângă tine la infinit. Are un flow extraordinar.
Melodia perfectă pentru serile răcoroase de la mare.
Păcat că s-a dus vara.

Anyway, RIP Nujabes.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#8
Hellsing - şi TV series, şi OVA. TV series ca anime e mai "naşpa", dar are soundtrack bestial. Iar OVA-ul ca anime e bestial, şi soundtrack-ul puţin mai slăbuţ. Dar îmi place, oricum. Mai ales opening-ul de la TV-series, şi cântecele de le Suilen (se pun ca făcând parte din soundtrack, presupun...). xD

Detective Conan - Sunt o grămadă de OST-uri pentru ăstea. Dar îmi plac melodiile de GARNET CROW, dar şi saxofonul ăla de prin primele episoade (care, dacă nu mă înşel, tot nu s-a schimbat, nici după episodul 500+). Şi îmi place melodia lui Kaitou Kid. 4

#9
Adoooor mult de tot coloana sonora de la:

1) Kuroshitsuji -> pur si simplu geniale absolut toate melodiile. Si din primul sezon opening-ul "Monochrome no Kiss" si ending-urile "Lacrimosa" si "I'm alive". Dar nici cele din al doilea sezon n-au fost mai prejos, si acelea au fost pur si simplu magnifice. I mean "Shiver" e geniala, o zi intreaga numai melodia aia am ascultat-o. Ador mult de tot<3

2) Durarara!!! -> si acestea mi-au placut mult. Opening-urile le-am adorat, si anume "Uragiri no Yuukaye" si "Complication". S-au potrivit de minune melodiile cu anime-ul. Magnific. <3

3) NANA -> preferata mea este "Wish" cantata de Olivia Lufkin. Opening-ul acela e epic <3
My blog.
[Imagine: 282661.jpg]

Stop! You're playing with my delirium.

#10
[youtube]R6w_3oKsh5g[/youtube]
Soundtrackul din Kuroshitsuji II este genial
Ca o paranteza, varianta originala a piesei de mai sus a fost compusa de Saint Saens. Acesta sustinea ca, pe cand se odihnea intr-o manastire, a fost vizitat de...the dark lord in person care i-a cantat la vioara. A pretins ca el doar a redat din amintire. Oricum, povestea se potriveste cu atmofera seriei




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)