Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Galactik Football

#11
Este intr-adevar un desen animat reusit. Din cauza acestuia, m-am apucat sa joc fotbal, sau ma rog, ma apucasem pentru ca eram inca mica (,) cand am descoperit eu desenul.
Nu erau doar meciuri de fotbal simple, ma atrageau abilitatile jucatorilor si, avand in vedere ca nu ma dau in vant dupa stuff gen 'slice of life' si 'ordinary', am urmarit desenul animat cu placere. Era haios, personajele grozav conturate... Povestea in sine mi-a placut : )

#12
Recent am dat de un episod pe YouTube si mi-am adus aminte cat de mult mi-a placut in copilarie. Asa ca m-am apucat din nou de el, daca tot am g?sit toate episoadele pe yt. Primele doua sezoane cred ca le-a avut pe Jetix, dar de al treilea sezon nu auzisem nimic. In cateva zile, cam 4, am terminat toate sezoanele. Chiar si dupa atata timp tot a reusit sa ma impresioneze. Despre primele doua sezoane s-a mai discutat, asa ca voi spune cate ceva despre cel de-al treilea. Multe s-au intamplat, nu mi-a venit sa cred. Snowkids va suferi cateva pierderi, apare un nou turneu, independent de Liga, cu echipe mixte, jucatorii unei echipe pot avea fluxuri diferite, gen. Blaylock e terminat, avem de a face cu Harris in schimb. Am asteptat inca de la inceput ocazia de a vedea fluxul folosit inafara terenului, iar in acest sezon am avut ocazia. Dar nu vreau sa dau prea multe spoilere. Ultimul sezon a fost plin de surprize si chiar merita vazut. S-ar putea sa existe si un sezon 4. Sezonul 3 se termina cu disparitia unor membrii ai echipei.

Coloana sonora si grafica mi s-au parut superbe. Rar gasesti desene animate cu o grafica deosebita, cu o poveste captivanta si diferita si muzica pe masura. Scenele din meciuri care se repetau intruna erau, intradevar, putin enervante.
Evolutia personajelor m-a impresionat, in special Artegor Nexus, Mei, D'jok si Sinedd.
Personajul meu preferat este Ahito. Faptul ca doarme in majoritatea timpului l-a tinut departe de conflictele aparute intre membrii echipei. Este foarte amuzant sa il vezi cum doarme in poarta, dar reuseste sa apere.
Alte personaje care m-au atras: Tia, Yuki, Kernor si Warren ^_^


[Imagine: sig_by_fluffyduffy-d3im5kz.png]

[Imagine: Kakashi_userbar_by_FluffyDuffy.png]
[Imagine: 49769cc64d576669062da9856c4b072a-d3iq3cg.png][Imagine: db7a7f57b51dd5de6d41098eff4c9b92-d3iq2d9.png]
[Imagine: 2cfe5739a6b386d2e1a126368b63b3f1-d3ipqfx.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)