Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Andrea Bocelli

#1
Azi dimineata eram in starea aia de "old times" si mi'am adus aminte de o ora de istorie din a6a, cand profesorul ni l'a prezentat pe acest geniu. Ma rog, indoiamas sa mai asculte cineva asa ceva, but i'll still make a thread.

[Imagine: 220px-Bocelli.jpg]

Andrea Bocelli - italian, multi-instrumentalist, tenor, 53 de ani, orb.

Melodramma (favorita mea 105)


Cuando Me Enamoro


Ce pot spune, Bocelli e dovada vie ca atunci cand Dumnezeu iti ia ceva, nu inseamna neaparat ca nu esti mai bun decat ceilalti. Este orb, dar cu o voce ca asta, cred eu ca putin il doare de vederea lui. He seems happy when he's singing.
[Imagine: wmb5n8.jpg]

#2
Ai mare dreptate, K.V. Andrea Bocelli este dovada vie ca daca vrei ceva cu adevarat trebuie sa lupti din rasputeri sa-l obtii. El, un om orb, dar cu o voce minunata reuseste pana in zilele noastre sa ne lase pe toti cu gura cascata in fata unui asemenea talent. Nu stiu ce as mai putea spune despre acest om, este o minune a lui Dumnezeu, asta vreau sa cred. Vocea lui trezeste un amalgam de sentimente in adancul sufletului meu, imi aduce un sentiment de nostalgie de fiecare data cand il aud cantand. Este ceva absolut mirific.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#3
(07-06-2012, 08:45 PM)kame. A scris: Ai mare dreptate, K.V. Andrea Bocelli este dovada vie ca daca vrei ceva cu adevarat trebuie sa lupti din rasputeri sa-l obtii. El, un om orb, dar cu o voce minunata reuseste pana in zilele noastre sa ne lase pe toti cu gura cascata in fata unui asemenea talent. Nu stiu ce as mai putea spune despre acest om, este o minune a lui Dumnezeu, asta vreau sa cred. Vocea lui trezeste un amalgam de sentimente in adancul sufletului meu, imi aduce un sentiment de nostalgie de fiecare data cand il aud cantand. Este ceva absolut mirific.

Ma bucur ca mai e cineva pe aici care mai asculta bocelli24. Super tare, nu ma asteptam39. Intradevar, are un timbru special care ii permite sa cante orice gen de muzica, un talent adevarat ce mai:-J.
Ce melodie iti place cel mai mult? De unde ai auzit de el? ^^
[Imagine: wmb5n8.jpg]

#4
Nu ascult asa mult, dar are o melodie care imi face pielea de gaina - Con te partiro (Time to say good-bye). Il apreciez pentru faptul ca si-a urmat calea in ciuda acestui mare obstacol al vederii si are o mina pozitiva pe scena, il vad zambind mai mereu, mai ales cand este aplaudat. E un om admirabil.
[Imagine: ls.jpg]

#5
Revin foarte tarziu, dar nu pentru ca asa am dorit ci pentru ca nu m-a mai taiat capul sa intru sa vad ce s-a mai postat pe aici. Si, revenind la intrebarile tale, K.V, melodia mea preferata este Con Te Partiro. M-am zbatut sa gasesc si motivul pentru care aceasta piesa imi place atat de tare, dar adevarul este ca nu am putut. Vreau sa cred ca este pentru ca a fost si prima melodie Andrea Bocelli pe care am ascultat-o. Nu sunt sigura cum reuseste, dar timbrul vocii sale reuseste sa imi dea fiori si imi face pielea de gaina. Atat de mult ma impresioneaza acest om.
Cat despre cum am aflat de el, mama il admira foarte tare si chiar ii stie cateva melodii pe de rost. Am auzit-o acum cativa ani, fredonand aceasta melodie si BOOM! M-am indragostit.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)