Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amenintarea

#11
Rock Violin , it multumesc foarte mult pentru comentariul tau. Ma bucur nespus de mult ca-ti place si ca si comentezi. De acum promit ca voi face capitole mai mari, sau cel putin asa sper:))
Le multumesc si celor care imi citesc ficul chiar daca nu se incumeta sa-mi dea comentarii. Pai... urmatorul capitol il am deja scris, dar nu o sa-l pun pana cand nu mai primesc macar doua comentarii. Vreau sa stiu si eu ce parere aveti despre acest fic, dar va rog mult sa nu faceti spam. Daca imi veti da commuri, voi pune mai curand de week-end continuarea! Promit!
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#12
Capitolul 4

Zilele treceau cu repeziciune, iar locuitorii Konohai deveneau din ce in ce mai agitati. Mai erau trei zile pana la aniversarea lui Naruto.
Mai multi ninja de elita din alte sate au venit in ajutorul satului Frunza.
Inteleptii Konohai, alaturi de Hokage puneau la cale o strategie pentru oprirea Vulpii.
In tot acest timp, Naruto nu aflase nimic si, din fericire, nici nu banuia ceva din ce avea a se intample. Era intr-o dispozitie excelenta deoarece era entuziasmat ca peste doar cateva zile va implinii cincisprezece ani.
In ceea ce o priveste pe Sakura, aceasta evolua pe zi ce trecea. Nu devenise stralucita, dar se descurca si-si dadea silinta. Asta conta cel mai mult. Se straduia, iar dorinta de a-si ajuta prietenul o faceau sa-si doreasca ce ardoare sa evolueze de la stadiul mediocru ce-l avea la inceput.
Iar Neji, ei bine, el era multumit de evolutia tinerei. Nu crezuse niciodata ca avea un asemenea potential.
Regreta, intr-un fel, ca pana acum cateva zile o crezuse slaba. Ne era chiar asa cum si-o imaginase el.
Ce exceptia lui Sasuke, nimeni nu stia ca satenul o antrena pe Sakura. Chiar daca aflase asta, nu stia motivul si nici ca rozalia aflase adevarul. Unii ar crede ca nu e inteligent, dar nimeni nu ar fi crezut ca Neji ar face asta. Cu totii stiau ca copila ii era antipatica inca de la gradinita.

In locul de antrenament al celor doi, Sakura statea fata-n fata cu baiatul. Ajunsese la ultima parte a antrenamentului. Trebuia sa lupte cu el!
Tanara avea o privire increzatoare, de neclintit. Isi dorea foarte mult sa-l invinga. Sa-i arate ca a avut ce invata de la el si ca nu si-a irosit degeaba timpul cu ea.
Satenul o privea multumit. Se vedea cu ochiul liber ca era hotarata sa-l invinga. Avea incredere in propriile forte si isi dorea sa castige. Daca isi va alege cu grija strategia, ar avea sanse.

Si... au inceput!

Baiatul si-a activat Biakuganul indreptandu-se cu viteza spre fata. Aceasta statea pe loc fara a face vreo miscare. Atunci cand a lovit-o, presupusa Sakura s-a transformat intr-un bustean. Aceasta a aparut in spatele sau dandu-i un pumn plin de chakra in spate. S-a dat cativa pasi inapoi privind in toate partile atunci cand si-a dat seama ca tanarul a folosit subtituirea jutsu.

"Bineinteles ca nu-l pot invinge. In fond, el m-a invatat tot ce stiu!"

Luata prins surprindere, rozalia a fost izbita de un copac, acest lucru facand-o sa scuipe sange. A vrut sa se dea batuta, dar cand sa o faca, imaginea prietenului ei i-a aparut in minte.
Se parea ca acest lucru a motivat-o, deaorece s- a ridicat repede de pe pamantul inca ud dupa ploaia de noaptea trecuta si se apropia cu viteza de saten. In tot acest timp, a facut cateva semne din maini, iar cand era suficient de aproape de el a strigat:
-Dragon de apa jutsu!
Ca din senin, in spatele baiatului a aparut un dragon facut in totalitate din apa ce l-a imobilizat pe Neji dandu-i ocazia fetei sa atace.
Aceasta avea mainile pline de chakra alba si i-a dat cativa pumni in stomac. Nu prea tare, dar destul incat sa nu poata sa se mai ridice.
Imediat ce s-a dat cativa pasi in spate, dragonul a disparut lasandu-l pe baiat.
-Bravo Sakura, m-ai invins! Acum ma ajuti te rog sa ma ridic? spune acesta, iar un zambet imperceptibil de tanara fata ii apare pe chip.
Aceasta a zambit multumita apropiindu-se de el. I-a intins mana, dar in loc sa se ridice, Neji a trantit-o la pamant.
-Niciodata, dar niciodata sa nu lasi garda jos si sa-ti ajuti adversarul! a zambit dupa care a ajutat-o sa se ridice. Asta a fost ultima lectie. Sunt mandru de tine, Sakura! continua acesta multumit.

* * *

In parcul din centrul satului, la umbra unui copac era asezat Sasuke. Acesta era destul de relaxat. Stia ca orice s-ar intampla, el e destul de puternic incat sa faca fata oricarui lucru ce i-l va rezerva viitorul.
In fons, nu i se putea intampla nimic mai grav decat de ce a avut parte deja. Si anume: Uciderea parintilor sai de catre propriul frate.
Fiind adancit in ganduri, nu a observat cand Sakura s-a asezat langa el. Aceasta il privea timida, intr-un sfarsit reusind sa-i atraga atentia.
Brunetul si-a indreptat privirea spre ea.
-Sasuke... chiar daca i-am promis lui Neji ca nu o sa spun nimic, tie vreau sa-ti marturisesc. Am aflat de Naruto si vreau a-ti spun ca eu... adica... nu stiu daca tu stii asta, dar vreau sa-ti spun ca...Te iubesc! spune aceasta rosind si lasandu-si capul in jos.
Sasuke schiteaza un zambet ironic in coltul in gurii si se ridica in picioare.
-Imi pare rau Sakura, dar eu niciodata nu am sa te iubesc. spune dupa care pleaca relaxat cu mainile in buzunare nepasandu-i ca lasa in urma o fata ce-l iubea sincer si ar fi facut orice pentru el.
Tanara privea dezamagita in urma sa abea tinandu-si lacrimile in frau.
Copila a tresarit atunci cand Naruto a aparut in spatele ei atingand-o pe umar.
Nu l-a lasat sa spuna ceva si i-a sarit in brate. Blondul a ramas cateva clipe uimit dupa care a strans-o la pieptul sau.
-De ce e viata asa de grea Naruto? De ce?
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#13
Buna draguta! Stiu ca mi-ai spus la telefon acum ceva timp ca ai scris un fic, dar nu prea am avut timp sa mai intru pe zup.
Imi place! Ideea e originala. Nu prea sunt eu experta in ficuri, dar ideea asta n-am mai intalnit-o.
Ma bucur ca Sasuke nu e indragostit-nu inca- de Sakura si, dupa cum a spus si Rock Violon, te axezi si pe Naruto.
Devine din ce in ce mai interesant, dar din cate am inteles de la tine, ficul e pe sfarsite. Ce pacaaat:((
Am vazut cateva greselute de tastare, dar nimic grav.
Gata! Asta a fost tot comentariul meu. Astept cu nerabdare nextu`! Bye!
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#14
Capitolul 5

O zi, mai era doar o zi pana cand o mare nenorocire se va abate peste Konoha. In sat, era o agitatie de nedescris.
Stiind ca nu mai are cum sa-i ascunda, Tsunade i-a spus lui Naruto adevarul. Prima data, acesta a inceput sa rad crezand ca totul era doar o gluma, dar cand a vazut privirea serioasa, cu o nota de ingrijorare a femeii, a inteles ca blonda nu avea nicun chef de glume si ca acela era purul adevar.
A ramas, mai mult sau mai putin, socat incepand sa urle intreband ca de ce nu i-a spus nimeni pana atunci, dar, in mod miraculos, Hinata l-a calmat facandu-l sa accepte situatia.
Inteleptii satului au pus la cale o strategie de atac si aparare. Trebuia sa tina Vulpea in sat cu orice pret. Aveau termen o singura zi sa o opreasca. Lucrul acesta parea imposibil, dar ei nu-si pierdusera speranta.
Era sfarsitul zilei. Urmatoare, pe la ora doisprezece, cosmarul satenilor va deveni realitate.

* * *

La usa apartamentului detinatorului Kiuubi-ului, Hinata incerca sa-si faca curaj sa bata. Vroia sa-l mai vada macar o singura data pe baiat.
Nu se stia cu certitudine daca va mai supravietui atunci cand vulpea cu Noua Cozi va fi ucisa. Daca va fi!
Intr-un final, tanara fata a tras aer in piept ciocanind la usa de culoare neagra.
Din apartament, cateva zgomote s-au auzit, iar in cateva secunde, blondul era in fata usii.
Cand a vazut-o, acesta a afisat un zambet lar invitand-o inauntru.
-Hinata, ce bine-mi pare sa te vad! a spus acesta lunad-o in brate imedia ce a inchis usa.
O iubea ca pe o sora, iar tanara intelesese asta, doar ca nu se putea impaca cu ideea. Stiuse mereu ca blondul a fost, este si va fi intotdeauna indragostit de Sakura.
Stia lucrul acesta si ori de cate ori isi amintea ii venea sa rupa tot in calea ei, dar nu era genul acela de persoana, ci una linistita si timida. Poate si din cauza comportamentului ei tanarul n-o iubea asa cum ea ar fi vrut. Erau exact ca doi magneti cu polii opusi. Chiar daca se spune ca "Polii opusi se atrag" , se parea ca aici nu era la fel.
-Si ce vant te aduce pe aici? a intrebat acesta invitand-o pe bruneta in sufragerie si spunandu-i sa se aseze.
-P-pai... vroiam sa te vad. Esti bine? a intrebat aceasta cu o voce joasa privind podeaua abea abtinandu-se sa nu dea drumul lacrimilor.
Naruto s-a asezat langa ea punandu-i mana pe umar.
-Da, ma simt bine! Recunosc faptul ca sunt speriat de ceea ce urmeaza sa se intample, dar nu-mi fac griji pentru mine, ci pentru voi. Nu vreau sa va ranesc. ii raspunde acesta avand un zambet slab pe buze. Daca asta mi-a fost destinul, il accept. oricum, nu am de ales. Dar vreau sa- mi promiti ceva, Hinata: Vreau sa-mi fagaduiesti ca te vei duce undeva in siguranta. Nu vreau sa-ti fac rau! Sunt constient ca asta e ultima data cand te vad, pentru ca stiu ca nu am cum sa supravietuiesc. continua acesta, in tot acest timp privind-o pe copila in ochi.
Aceasta nu s-a mai putut abtine, dandu-si frau liber lacrimilor. L-a privit si ea in ochi, dupa care, brusc, i-a dat un sarut scurt pe buze. Blondul nu a apucat sa spuna ceva deoarece bruneta a iesit vijelios din apartament fiind rosie la fata. Nu-si imiagina niciodata ca ar avea curajul sa-l sarute, dar iata ca s-a intamplat.

In apartament, Naruo privea un punct fix din podea, iar cu doua degete, isi atingea buzele. ANiciodata nu crezuse ca Hinata ar putea fi indragostita de el.

* * *

In biroul Hokage-ului, blonda statea de vorba cu Kakashi. Tsunade era asezata la birou, iar argintiul era sprijinit de suprafata din lemn, in partea dreapata a femeii.
-Imi fac griji, Kakashi! Daca nu vom reusi? Daca Vulpea cu Noua Cozi va distruge satul? Daca... , dar nu a mai putut continua pentru ca barbatul i-a pus un deget pe buze.
-Ai incredere! O sa vezi ca totul va fi bine!
Femeia il priveste cateva clipe in ochi dupa care spune:
-As vrea, as vrea sa fac ceva pentru ca nu stiu daca voi supravietui.
Shinobi-ul o privea confuz. A vrut sa intrebe ce anume, dar Tsunade s-a ridicat brusc de pe scaun. I-a dat masca jos sarutandu-l.

* * *

Incet, incet, soarele isi lua ramas-bun de la satenii ingrijorati, iar pe cer a aparut Luna cu slujnicele ei, stelele.
Satul Frunza devenea din ce in ce mai linistit. Fiecare om intra in casa incercand sa doarma. Pe la miezul noptii, nu se mai auzea niciun zgomot. Parca si necuvantatoarele stiau de nenorocirea ce avea sa se intample si nu cugetau sa faca vreun zgomot.

A doua zi, nici nu rasarise bine Soarele ca toti shinobii s-au adunat la marginea Konohai luandu-l si pe Naruto cu ei. Acesta ii privea buimac. Nici nu se trezise bine si se afla acolo unde se afla. Tsunade i-a explicat totul in amanunt, iar acesta, cum era de asteptat, s-a intristat. Nu spera ca acea zi sa soseasca asa de repede.

* * *

In casa Sakurei, aceasta se trezise foarte devreme. Era in bucatarie luand micul dejun. Era imbracata intr-o pereche de pantaloni trei sferturi, o bluza si o jacheta. Parul si-l avea prins intr-o coada de cal, iar bandana ninja o avea pusa pe frunte. Mai avea si o pereche de sandale de culoare neagra, la fel ca toate celelalte accesorii.
Dupa ce a terminat de mancat, si-a luat gentutele cu arme ninja. A iesit din casa indreptandu-se cu viteza spre locul unde erau ceilalti.
Se temea, nu nega asta, dar prietenia ce o avea fata de Naruto ii dadea putere.

"Daca as stii ca as putea sa-ti salvez viata, iti spun din inima, dragul meu prieten ca mi-as da-p pe a mea. Oricum nu mai am de ce sa traiesc." gandea copila privindu-l pe blond deoarece ajunsese la marginea satului.

Ora pranzului era din ce in ce mai aproape. Toti cei prezenti s-au indepartat de Naruto.
-Totul va fi bine! o aude acesta pe Sakura dupa care nu mai simte nimic.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#15
Cand am vazut ca ai pus capitol nou, am ramas ceva de genu': "Hăăăă! Capitol NOU!" :]]. Yeeep, sunt prima! Sâc, sâc, sâc:P. Hai ca il citesc si dupa dau un edit sa il comentez.

[Edit]: Sooo... Un capitol foarte tare, intr-adevar8->. Mi-a placut enorm. Se pare ca toti incep sa-si marturiseasca dragostea ascunsa:> (de la Sakura pana la Tsunade. Lol, chiar nu ma asteptam ca miss Hokage sa-l sarute pe Kakashi. Asta da originalitate;).)

"In apartament, Naruo privea un punct fix din podea, iar cu doua degete, isi atingea buzele. ANiciodata nu crezuse ca Hinata ar putea fi indragostita de el." -->

Foarte tare! Bravo Hinataaa! Cel mai mult mi-a placut ca Naruto nu si-a marturisit dragostea din prima, gen: "Naruto, mereu te-am iubit!"... "Da, si eu Hinata!" (8-}) Nu, tu ne-ai lasat in suspans si nu stim daca pana la urma vor fi impreuna, la fel ca si in cazul Sakurei si al lui Sasuke din capitolul anterior. Adaugi astfel mister povestii si cititorul devine si mai interesat de ea. Imi place.
Descrierea a fost buna, doar o mica obiectie. Ai descris vestimentatea Sakurei si , fara suparare, dupa parerea mea, nu prea merge. Adica, nu ma intelege gresit, dar pe mine, ca cititor nu imi pasa cum e imbracata in ziua in care se produce evenimentul principal al povestii. Nu prea da bine. Daca era la inceput de fic, mai mergea, sa zicem, dar asa... ^^'
Naratiunea nu e grabita, iar dialogul, ca de obicei, a fost bun si deloc sec.
Cateva greselute mici de tastare:
"Naruo"- "Naruto".
Poate au mai fost si altele, poate nu, dar asta mi-a sarit in ochi:D.

Cam asta ar fi de zis... De-abia astept urmatorul capitol!
Bye si muuulta inspiratie:)
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#16
Primele cuvinte: Imi place, place, place:X :X :X!!! Din primul capitol... ideea nu e prea originala(+ antrenamentul cu Neji), insa pe parcurs ideea devine atat de originala :X. Deci ti- am spus si iti m- ai zic, ca mi- au dat lacrimile .. chiar am plans la unele parti.
Descrierea, naratiunea, dialogul sunt toate bune... foarte. Iar despre greselile de tastare nici nu m- am uitat. Am fost trista cand ai spus ca vor fi numai vreo 10 capitole.. insa n- am cum sa te opresc... decat sa sper :)). Astept next- ul cat mai repede :-H!
Mi-e foameee!!!

#17
Uii!!
Ador fic-ul tau! Imi place atat de mult. Imi place ca se bazeaza pe animeul Naruto. Adica, nu doar personajele. Ci si actiunea, aii nu mai stiu cum sa mai explic. Cred ca intelegi tu. Si inca ceva: imi place ca nu ai facut o poveste sasusaku. Rar mai gasesti. Dialogul- Este destul de bun. Actiunea- Nu este grabita, stii sa deslusesti lucrurile cum trebuie. Descriere- la fel de buna. Ceea ce m-a dat pe spate este ca Tsunade l-a sarutat pe Kakasi O_O Am ramar masca O_O Dar in fine, sa revenim. Astept nexul si sper sa ma anunti si pe mine :X Ja ne!
[Imagine: Hm757.png]





#18
Uh, deci ficul sta e delicios[lol=))]
Imi place la nebunie. Singurul lucru ce ma supara sunt capitolelel de dimensiuni mici, nadevarat, nu sunt prea mici, dar eu vreau sa fie, sa fie imenseeee ca nu ma mai satur sa citesc
Heiii... am vazut ca n-ai mai postat de ceva timp continuarea
Deci daca nu il continui te bat, sa stii ca te bat.
Naratiunea-> perfecta, la tine mereu e perfecta
Dialogul-> Foarte bun, nu e in exces si deloc sec
Descrierea-> :X vaiii de-ai stii cat te ador
Astept nerabatoare continuarea draguta mea.
Pupici:*:*:*
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#19
fic inchis la cererea autoarei. ~~~~~~
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)