Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amaranth. vs. Alicia.

#1
Participanti: Amaranth si Alicia -se intelege din numele topicului-
Perioada postare: 15 februarie -poate si mai devreme daca facem pozele mai repede-
Perioada de votare: Pana pe 22 februarie
Tema: creta

Bafta! pupic
[Imagine: YWk6O.jpg]

#2
Am revenit cu pozele. Speram sa va placa.^^ [Lucrări anonime.]

1.Draw a rainbow.

2.Long road.

Succes! : )
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#3
Trec si eu pe aici caci stiu cum e sa nu vina cineva sa voteze si sa stau ca pe ghimpi, sau ceva asemanator. xD Well, le iau pe rand...

1
Ideea e buna, mai ales cu fulgii de zapada de pe creta. ( ma scuzi daca ma insel, dar chiar asta da impresia, ceea ce e bine ) Ai combinat tema creta + culori + curcubeu si hai sa zicem si putina iarna. Claritatea e buna si te-ai bazat pe CRETA, restul fiind in ceata. Singurul lucru care nu-mi place e ca albul si culoarea de langa dau aspectul unei bucati de caramizi, cam neglijente, dar nu totul e perfect.

2
Ideea ta chiar imi place, si acel praf de la creta este foarte dragalas. Te-ai bazat mai mult pe el decat pe tabla si cred ca ar fi fost si mai frumos daca ea era mazgalita, dar nu intr-un fel prea suparator. Oricum, pana la urma tema nu era "tabla" ci "creta" deci e bine... Ma bucur ca nu ai combinat nu-stiu-cate culori in acest, ci doar albastru si rosu... cred ca ar fi devenit deranjant. Claritate, de asemenea, e buna si aici. ^^

Foarte greu mi-a fost sa aleg. Imi plac amandoua, dar cred ca o votez pe prima, am precizat mai sus de ce.

#4
Buna! M-am uitat bine peste amandoua pozele si am ajuns la concluzia ca nu pot sa ma decid.
Imi plac culorile din prima fotografie si chiar seamana cu un curcubeu. Ti-a iesit bine, la fel si unghiul. Cum a spus si Crazy.Fani mai sus imi plac fulgii de zapada. ( daca sunt fulgi 21 in orice caz au iesit bine )
Sa trecem acum la a doua fotografie: imi place ca este diferita; apreciez faptul ca ai ales acel unghi, creand astfel un drum continuu. Amandoua fotografiile imi plac, dar aleg a doua poza pentru ca mi se pare mai speciala. Prima data cand alegi tema "creta" ai tendinta sa faci o poza ca prima, insa a doua e mult mai gandita.
[Imagine: 35j9hll.png]
"If yaoi were a vodka And I were a duck I'd swim to the bottom And drink my way up.
But yaoi ain't a vodka And I ain't a duck, So give me some yaoi And shut the f**k up."

#5
Prima: Ideea este bun,insa consider ca este umpic cam mult decor in spatele cretelor si in plus nu se vede creta verde,ce trebuia si ea inclusa in poza.(dupa parerea mea). Zapada oo da vad zapada,nu stiu daca e intentionat sau nu dar oricum e un bun supliment.

A doua: Poza asta imi da un oarecare sentiment de gandire cand vad cum se duce in ceata din ce in ce mai mult "drumul" cu praf de creta asternut peste. Oricum culorile predominante sunt alb si negru si ce ma scoate din asta e doar acea pulbere multicolora.Tinand cont sa tema a fost creta,tin sa precizez ca esti creativa.

Votul merge la prima poza
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#6
Helloo!
Cu o mica intarziere, am venit sa anunt castigatorul.
Prima poza era a mea: 2 puncte
A doua: a lui Amaranth [Ecliptica acum]: 1 punct
Cu alte cuvinte, eu am castigat. Multumesc celor care au votat si lui Amaranth. pupic
Felicitari si te mai astept la duelul. Bafta in continuare!
[Imagine: YWk6O.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alicia vs. Stormrage Stormrage 0 2.967 26-09-2013, 10:44 AM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Alicia vs Azazel Azazel 0 3.096 16-05-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Alicia vs. Ang Ang. 7 6.012 15-09-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  Alicia vs Arae Ryuu 8 6.515 27-08-2012, 11:59 AM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Biersack vs. Alicia Alicia 5 5.249 15-08-2012, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Sako-chan vs. Alicia. Alicia 5 4.606 05-05-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Alicia vs. Justin Taylor Rain 6 5.224 14-02-2012, 02:02 AM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)