Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Almost.

#1
[Imagine: likeFIREinside_by_GFXSlip.png]

[Imagine: thrown_away_by_gfxslip-d3euxm4.png]

[Imagine: TRAPT_by_GFXSlip.png]

[Imagine: eyesonfirebw.png]

[Imagine: eyesonfireco.png]

[Imagine: whenilookatyoubw.png]

[Imagine: whenilookatyouco.png]

[Imagine: lost_in_the_crowd_by_gfxslip-d3gjofn.png]

[Imagine: somebodylikeuco.png]

[Imagine: somebodylikeubw.png]

[Imagine: truesunshine.png]

[Imagine: truesunshinebw.png]

[Imagine: what_if_i_had_colors__by_gfxslip-d3j3eww.png]

[Imagine: whatifihadcolors.png]

[Imagine: beauty_is_overrated_by_gfxslip-d3i0eti.png]

[Imagine: wwar_ii_by_gfxslip-d3hhwuj.png]

[Imagine: nevermind__by_gfxslip-d2z9q64.png]

[Imagine: defeat_is_not_an_option__by_gfxslip-d3fwf9w.png]

[Imagine: learning_by_gfxslip-d3io7t5.png]

[Imagine: monobw.png]

[Imagine: monosepia.png]

[Imagine: monoverd.png]

[Imagine: monowierd.png]

[Imagine: thatwasyoursoul.png]

[Imagine: thatwasyoursoulbw.png]

[Imagine: walkingawaybw.png]

[Imagine: walkingawayco.png]
Cred ca mai sunt cateva, but i'm lazy. Too lazy.
[center][Imagine: afternoon.png]
A Little Piece Of Heaven[/center]

#2
Nice work you have here. Nu prea stiu ce as putea spune, vad ca te pricepi foarte bine. Imi plac primele trei, 'colectia' monochrome, Learning si World War II.
Nice flow n colors btw. Keep goin' m8, sper sa mai postezi. ^^

Btw, crezi ca as putea purta prima semnatura? Pretty pwease? :3
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#3
OFC you can, dude.
O sa continui sa postez, deocamdata am o pauza fortata de photoshop. S-a cam dus inspiratia mea.
[center][Imagine: afternoon.png]
A Little Piece Of Heaven[/center]

#4
Me me me me :]] But firs: are you a boy or a girl? Mi-e lene sa dau la profil sa vad 21)

Buuun, ai extrem de multe... mi-e lene sa dau coment la fiecare in parte -.-" asa cum si tie ti-a fost lene sa mai pui si altele... But, ma bucur ca mai avem un talent printre noi. :]

Ce-mi place, si ce nu-mi place.

1 - ce-mi place --> faptul ca stii sa folosesti toate tipurile de efecte, faci mai multe versiuni sa vezi care e mai buna, stii sa folosesti niste stockuri, stii sa pozitionezi textul, stii sa pozitionezi personajul.

2 - ce nu-mi place --> okay, folosesti enorm de multe efecte, multe versiuni, dar nu le mai pune pe toate, sau cel putin nu mai face asa de multe, cand faci lucrarea, hotaraste-te care e cel mai bun efect, si lasa-l pe ala. Ai niste lucrari in care detest culorile, ai cam exagerat. Folosesti cumva actions? Banuiesc ca anumite lucrari sunt si mai vechi... asa ca zic:

4 - 5 - 6 - 7 --> aici ai facut dezastru, ai amestecat, ai umplut la chestii, incat mie mi se pare prea plina, incat vrea sa dea afara... ca un pahar cu multa apa ce tot umpli pe el, ca e prea putin...

Some other things, ar cam fi ca nu faci aceeasi marime la semnaturi, si e cam deranjant, mie una nu imi place, daca altora da, atunci sorry, dar nu am ce face.

12 - 13 - 24 --> nu-mi place varianta black&white la ele, mai mult cea colorata, arata muult mai bine

25 - 26 --> aici e invers, mult mai mult imi place varianta black&white, decat cea colorata

Haide, ai ochiul format deja, ar cam trebui sa stii cam ce culori se potrivesc mai bine la o lucrare. Alta chestie, si poate ca e ultima, ar fi faptul ca desi stii sa pozitionezi textele, ai o mare problema cu marimea lor si cu lungimea lor. Sunt asa de mari [nu chiar asa de mari -.-"] incat imi atrage mai rpd ele atentia, dkt personajul... A da, un ultim lucru - am observat acum ca la unele lucrari lasi gol intr-o parte... incearca sa nu mai lasi asa de mult gol, arata ... gol ...

Bun, prevad ca postul asta e foarte lung, dar sper sa nu te superi, am vrut doar sa te fac mai bun/buna xD Hope to see more from ya :]]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
Sunt vechi unele dintre ele. 4-5-6-7, la care dau efectele pe afara.. well, asta e stilul. I mean, am vazut lucrari mai messy, decat ale mele. Majoritatea sunt facute de 'prezentare', diferitele versiuni it's my thing. Ca si culorile, ca si dimensiunile, text-ul mare, exagerat, pompos(desi majoritatea au un font simplu', arial, antipasto, cambria and so on), pentru minte text-ul inseamna ceva, e modul meu de a spune, HEI LOOK HERE. Din cauza asta m-am cam lasat de facut semnaturi, si m-am apucat de typography, ma rog, apucat cand mai am si eu inspiratie. Cum ziceam, tot ce ai zis, sunt chestiile mele, ma definesc ca photoshop-ist, ca nu pot sa ma numesc designer, artist si alte balarii.
Am trecut prin multe stiluri, le-am invatat, m-am adaptat, dar am si chestiile mele. Cine mi-a vazut "evolutia".. are de unde sa stie ca am incercat cam tot ce am vazut cu ochii. Recunosc 9-14 sunt stupide, sunt lucrate fara pic de inspiratie. D-aia m-am si oprit pentru o perioada.
Am avut parte si de un stil, mai tampit, dar al meu. Si anume
[Imagine: bleachp.png]

[Imagine: justsave.png]
Nu l-am continuat, desi as fi vrut. Deci.. cred ca si background-ul mai gol intr-o parte, e tot o chestie de a mea.
Am gasit cateva mai vechi, doar asa, sa ma amuz si eu de ele. Dar daca tot sunt la capitolul asta, o sa postez majoritatea lucrarilor, inafara de cele cu care m-as face de ras X_X. So.. LAUGHING TIME!
[Imagine: vampireco.png]

[Imagine: vampirebw.png]

[Imagine: BLEEDING_by_GFXSlip.png]

[Imagine: screwthemallbw.png]

[Imagine: animalsbw.png]

[Imagine: animalsco.png]

[Imagine: callofdutyx.png]

[Imagine: crazys.png]

[Imagine: emptyminds.png]

[Imagine: firemag.png]

[Imagine: heartbraker.png]

[Imagine: keeponrollin.png]

[Imagine: konpaku.png]

[Imagine: kyuubynoyoko.png]

[Imagine: magictimes.png]

[Imagine: needaneye.png]

[Imagine: needasmokeboy.png]

[Imagine: needasmokegirl.png]

[Imagine: neverminde.png]

[Imagine: nighmare.png]

[Imagine: nightdrop.png]

[Imagine: peinf.png]

[Imagine: sphlassthatcoke.png]

[Imagine: therage.png]

[Imagine: thinkabout.png]

[Imagine: throw.png]

[Imagine: wowfg.png]

[Imagine: yondaimes.png]

[Imagine: zzzhb.png]

Si cam atat. Deci, semnaturile pentru mine, sunt deja un reflex, si in ultimul timp am lucrat mai mult pe cereri, chestie pe care o urasc uneori. Dar cred ca deja m-am lungit prea mult.
Mersi de comentariul acordat, in sfarsit mai primesc si eu critici.

P.S: I'm a metalhead. Oh, I mean, a boy.
[center][Imagine: afternoon.png]
A Little Piece Of Heaven[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)