Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alice Nine

#1
Ma gandeam sa deschid un topic cu aceasta formatie de J - Rock, fiindca e printre preferatele mele.

Poza: [Imagine: alicenine39.jpg]

Membrii:Shou, Hiroto, Tora, Saga, Nao.
Alice nine e o trupa Visual-Kei, infiintata in August 2004, formata din: Shou-vocal, Hiroto-chitara, Tora-chitara, Saga-bass, Nao-tobe. Au jucat in filmul de scurt metraj "NUMBER SIX".

Acum hai sa ne dam cu parerea... Mie cel mai mult mi-au placut de la ei melodiile: Rainbows si Shunkashuutou. Cred ca trupa are membrii foarte draguti, iar melodiile lor au ritm si totul se amornizeaza cu MV-ul. Stilul abordat este unul simplu, natural, nu niste rochii cu dantele, frizuri de un metru in aer si altele (nu ca m-ar deranja, cateodata tanjesc dupa astfel de bunaciuni). Nu prea curcubeistic (culorile simple, armonioase, alese cu bun-gust 106).
Voi ce parerea aveti? Ce melodii va plac de la ei?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#2
Trupa asta ...hm39 are melodii frumoase ...nici nu prea am stat eu sa caut multe , imi plac nespus de mult Fantasy si Innocence ;x Membrii trupei sunt chiar foarte frumosi , totusi preferatul meu e Shou , hm 39 hai si Hiroto cu acea privire ;x La fel ca celelate trupe de J-rock 15 vestimentatia este superba ;x iar referitor la freze parca sunt mai simple si mai frmoase 15

#3
Nu ma dau in vant dupa ei, dar canta bine.
There's a certain song that I descovered while watching one of my favorite anime: Cross Game. Sunt obsedata de el inca de 6 luni, cand l-am auzit prima data.
[Imagine: robin-1.jpg]

#4
Meh . Una ÅŸi dintre trupele mele preferate .
Ca melodii preferate . . . bănuiesc că ''Q'' , ''Shinkirou'' ( care spun drept că m-a atras prin simplitatea ei , e ceva mai diferită de restul melodiilor ) şi ''4U'' ce mi se pare realizată cam în acelaşi stil cu Shinkirou :] .
Membrii sunt îndradevăr drăguţi , dar pe mine cred că cel mai mult m-a atras stilul lor ( pe lângă melodii ) . Sunt cât pot ei de simplii în acest domeniu JRock aka visual kei . Spre deosebire de alte trupe , nu îi văd machiaţi curcubeistic şi nici îmbrăcaţi de Halloween xD Pe scurt , doresc aşi păstra naturaleţea , şi au de ce ^^ .
[center][Imagine: ssssh.png]
♥
Credits to Me xD
[Imagine: taemin10.png]
Just Call Me Dae :]

[/center]

#5
Am descoperit-o acum vreun an. Ce mi-a plăcut prima oară a fost vocea lui Shou. Mie mi se pare deosebită, faţă de soliştii altor trupe din Japonia. Cum s-a mai spus, stilul lor, deşi e Visual Kei, nu e foarte extravagant. Poartă mai mult piele şi chestii metalizate. Nu-şi vopsesc părul decât în culori normale şi nici nu au pierce, lentile din alea strange şi o grămadă de detalii inutile. Asta îmi place la ei. Momentan îmi place "White Prayer".
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#6
Vocea lui Shou intr-adevar este superba . Membrii sunt chiut , dar mi-a placut si stilul lor , faptul ca nu sunt chiar atat de extravaganti , precum ar presupune Visual Kei-ul .
E una din trupele valoroase japoneze ^^ Melodiile mele favorite sunt '' Blue Flame '' , ''Sleep Walker '' si '' Shinkirou ''
Chiar e o placere sa ii ascult/vad :]
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)