Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alecs' awesome drawings b-)

#31
1.
Pai ai depasit putin conturul, dar fiindca ai zis ca e neterminat te iert 4
Pai imi place desenul, si ca de fiecare data ma lasi cu gura cascata. Imi place cum ti-a iesit fata, ferdeaua de la fereastra mai are nevoie de detalii.
2.
Mana nu e in regula. Mai precis degetele. Unul mai gros ca altul, si unghiile trebuiau si ele facute. Acum ochii. Partea de jos e cam groasa, iar genele sunt cam putine. Imi place parul, e fain. Si uuuu cati pistrui.

Si eu te pup jos pupic
Sa ma anunti daca mai postezi un desen nou
:bye:
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#32
primul tablou pe panza 4 50/70 acrilice.

plictiseala de acasa. desen nou. mileena.

[cadou pt grimm]de ce sunteti timizi? hai postati si voi.... 2

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#33
Hei, hei, hei.
huggies for you.

Tabloul - sincer, eu nu PICTEZ . adica , o fac cand mi se cere si astea, dar nu-mi place sa pictez. *laughs* Totusi , imi place ce'ai reusit sa faci. Ador buzele tipei si părul , desi am impresia ca fruntea e ciudata. :]] Ma rog. E ok, me gusta.
Si eu care credeam ca sunt singura cu desene de genul asta, lol. Ma refer la mileena. Este foarte-foarte-foarte reusit si trebuie sa recunosc ca sti ce este aia 'anatomie'. Imi plac picioarele ei . :- ? Oricum , interesant desen.
OMFG. Il vreau pe ultimul, il vreau-vreau-vreau-vreau. E genial. Adica, culorile ii'au iesit perfect si na' , tipa e aceeasi de mai inainte daca nu ma insel. Anyway, asta imi place cel mai mult.

Mai astept lucrari.

Love, P.
[Imagine: kooook.jpg]

#34
Mersi Pequax Smile

So, this is Johnny. [From the 'who gives a shit' collection.]

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#35
Ma uit de ceva timp pe la desenele tale, dar nu am comentat pana acum, sau cel putin nu-mi aduc aminte. Imi place stilul tau si daca ma uit mai bine prin modele pe care le-ai facut, imi vine sa aleg unul si sa ma duc la un salon de tatuaje sa mi-l fac.
Anyway, imi place ultimul tau desen. Tipul arata bine, mai ales cu cerceii aia in urechi. Poziia mainii ti-a iesit bine, de asemenea, insa fumul pare prea fals. Zici ca e o hartie acolo pe care e desenat un fum de tigara si e lipit de deget. Trebuia sa para mai real. xD
Nu vreau sa sune cine stie cum, e doar parerea mea. ^^
Btw, privirea lui ma cam sperie.


be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^

#36
@crazy.fani da stiu, a iesit naspa fumul... nu am stiut cum sa-l fac altfel, ca am lucrat numai in tus.

Prima oara cu acuarele... se pare ca nu prea a iesit cum am vrut eu, dar pnm... 4

De o vreme in coace fac numai desene la scoala in pauze... de-aia ies asa naspa... dar nu va speriati, nu mi-am pierdut talentul 9

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#37
Of...asta o sa fie greu. Ce desenezi tu e foarte fain, dar nu e deloc domeniul meu. Sincer, nici nu cred ca stiu sa critic ceva pentru ca nu ma pricep...desi chestiile evidente le mai vad si eu. Imi plac mult desenele facute in...photoshop? Oricum, alea digitale. Adica umbrele se vad fain si par destul de reale.
Chiar te pricepi si cred ca iei mai in serios decat mine faza cu desenatul. [ na...eu is la mate-info, ce naiba ]. Oricum, ultimul desen nu e chiar cel mai grozav...dar se intelege, e facut in pauze. Iar la ala in acuarele am impresia ca clavicula tipei nu e chiar ok. Daca gresesc, my bad...

Oricum, per ansamblu imi place mult cum desenezi. Poate candva o sa pot sa-ti las si un comm inteligent 21
gandac



#38
Soo, hi. Smile

S-ar putea sa te superi pe mine pentru comment-ul asta, pentru ca vad ca esti foarte mandru de ceea ce faci, ceea ce e bine, plus ca imi plac desenele/picturile tale. Chestia e ca unele par neingrijite, nu vorbesc de cele facute in pauze, ci de impresia generala pe care mi-au facut-o mie lucrarile tale - la cel in acuarele linia nu e deloc sigura, desi la Johnny este okay, cel de-al doilea de pe pagina 5 are trasaturile fetei aiurea, culorile nu sunt alese bine. Trebuie sa lucrezi mai mult la proportia fetei si sa pui ceva mai multa munca. Poate ca asta faci, insa nu se cunoaste ca aspect general. Ca anatomie, in schimb, stai bine[?] Nu ma pot pronunta pentru ca nu imi dau seama cat de des folosesti modele. Oricum, ai un thumb up aici. Imi place mai ales cadoul pentru Grimm. Smile

Chestia e ca prea multa lume te incurajeaza si e bine sa te mai scuture cineva din cand in cand - nu te lasa pe o ureche si spune "stati linistiti, nu mi-am pierdut talentul".

Mult succes pe viitor! Smile Oh, ca sa nu uit: esti cumva la un liceu de arte[mi se pare ca am citit acum ceva vreme ceva in genul asta in thead-ul tau, dar nu mai tin minte].
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff

#39
Bai de fapt ma bucur ca ai comentat si nu ai lasat un comentariu gen 'vai ce-mi plac desenele tale', ca m-am cam saturat 21.
Aproape toate desenele mele[de aici] sunt neingrijite, cele facute in pauze nu mai zic, pentru ca nu prea dau atata importanta fata de cele pe care le fac pentru la scoala, pe domeniul in care sunt 21
Da, trebuie sa mai lucrez in acuarele, ala a fost printre primele de genul...
Modele folosesc aproape mereu, ca sa inteleg mai bine anatomia.
Proportia fetei 39 ma, eu am un standard 21 imi place sa pun accentul pe o zona anume a fetei si dupa continui desenul, dupa ce am terminat zona [adica ori incep cu ochii, ori cu buzele]

Mersi de coment, si da sunt la arte ultimu an 2

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#40
Oh, eu vorbeam de contur la ala cu acuarele. Nu avea rost sa-ti spun de ele pentru ca e numai prima incercare. Imi place mult dunga din zona ochilor, frumos. Smile Daca vrei sa mai incerci acuarele, foloseste o hartie mai groasa ca sa nu se mai onduleze foaia.

Stiu ca fiecare lucreza cum vrea, insa e bine sa lucrezi la mai multe elemente in acelasi timp, te ajuta la imaginea de ansamblu. 4
Bravo pentru ca lucrezi dupa modele, inseamna ca esti harnic! Smile

Sa postezi si ceva pentru scoala, te rog, sunt curioasa.

Waiting for more~
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)