Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aishiteruze Baby

#1
Povestea se centreaza in jurul lui Katakura Kippei, un elev de liceu a carui viata se schimba brusc, o data cu aparitia lui Yuzuyu Sakashita. Intorcandu-se de la scoala, Kippei o gaseste acasa pe Yuzuyu, o copila de 5 ani, care se dovedeste a fi verisoara lui. In scurt timp este informat de mama sa ca Yuzuyu va ramane un timp la ei acasa deoarece mama ei a disparut, iar sora lui Kippei il roaga sa aiba grija de ea. Din baiatul popular si imatur Kippei ajunge sa tina la Yuzuyu ca la o sora mai mica si sa o protejeze, renuntand la vechile obiceiuri. In acelasi timp, datorita schimbarii lui, Kippei este remarcat de Kokoro, o colega de clasa, care se indragosteste de el. Desi Yuzuyu este o copila naiva si intelegatoare, cand Kokoro si Kippei se apropie, ea devine posesiva si se impotriveste relatiei lor, crezand ca il va pierde pe Kippei.

Pe parcrursul seriei, Yuzuyu o asteapta pe mama sa, a carei intoarcere insa intarzie. Parasita de sotul ei si crezand ca nu o sa fie in stare sa o protejeze si sa ii zambeasca lui Yuzuyu, mama ei a decis sa plece si sa o lase pe copila in grija rudelor ei, promitand ca atunci cand va reusi sa nu mai planga se va intoarce dupa ea. deci....l-ati vazut ?
In cele 26 de episoade, fiecare personaj evolueaza, dovedind ca, in scurt timp, un copil poate schimba mentalitatea oricui.
[Imagine: F3GK8cu85T_i9vSg4lsylMOHGDzVHitH.jpg]
[Imagine: Okqrqvbk4D8cLhBoF8obYIiOn5ePd5nw.jpg]

#2
Mai am sase episode si il termin de vizionat... Sincer in mod surprinzator chiar mi-a placut- nu as fi crezut niciodata asta dupa ce am citit plotul si dupa tentativa esuata de a citi macar un capitol din manga.
Povestea este draguta si apreciez foarte mult schimbarile prin care a trecut Kippei- plus ca a invatat sa privesca relatia cu fetele altfel.
Grafica nu este excelenta- m-a deranjat de multe ori, dar am zis hai sa ma sacrific si sa nu renunt.
Momentan sunt curioasa sa vad ce se va mai intampla, desi presimt ca nu-mi voi schimba parerea nici dupa ce voi vedea sfarsitul.
She is a living existence of selfishness.


#3
Sunt unul dintre cei mai mari fani ai anime-ului 8 Deci pur si simplu m-am indragostit de Aishiteruze Baby 8 Am urmarti si eu acum mult timp anime-ul si am ramas ceva de genul wtf o.O Prea genial ! Povestea e incredibila , Kippei de la baiatul afemeiat devine o adevarata dadaca o.O Si plus intelege ce e adevartul cuvant "dragoste" . E incredibil cum un copil de 5 ani [parca] , Yuzuyu , poate sa-i schimbe atat de mult viata . Cel mai mult ma impresionat povestea fetitei 2 E incredibila de trista . Recunosc , am si plans cand o vedeam trista si plangand , iar Kippei incerca s-o linisteasca. Parca si lui ii se rupea sufletul xD Copilul ala mic e genial , gandea ca un om matur , era asa mica si dragalasa . Ii adoram vocea 8 Pacat ca dorinta ei de a se casatori cu Kippei nu a mers pana la final 21 Eh bine era o anumita diferenta de varsta o.O Nu era posibil o.O Ah si acea fata Kokoro o.O La inceput imi venea sa-i dau cu ceva in cap , dar dupa m-am calmat xD Eram sigura ca era indragostita inca de la inceput de Kippei , nici nu avea cum sa nu fie o.O Prea frumos baiatul acela xD Grafica de nota 9 , nu e chiar geniala . Dar anime-ul se lauda cu povestea si personajele care sunt incredibile 8 Ador anime-ul <33

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#4
Acest anime a fost oarecum diferit de celelealte animeuri gen romance pe care le-am vazut .. desi la inceput cand am vazut ca e vb de o realtie frate-sora intre ei nu am fost prea interesata , am inceput sa vizionez acest anime datorita unor ameveuri gasite pe youtube , dar dupa ce am vizionat priemele episoade a inceput sa-mi placa deci , da e szooper cum poate un copil inocent sa schimbe viata acelui tanar di viata lui de playboy 5 ..Mi placut i-as da un 9.50

#5
Nu-mi vine sa cred ca nu am lasat si aici un comentariu o_o.
Pot sa spun ca Am adorat Aishiteruze Baby !
Singurul anime la care am putut sa plang aproape la fiecare episod , fiecare moment m-a emotionat atat de tare incat mi-au dat lacrimile . M-am indragostit de acest anime , sunt un mega fan xD .
Cred ca personajul meu preferat a fost si va fi Yuzuyu ( kawaai name ^.^ ) . De ce ? Deoarece acea fetita in varsta doar de 5 ani a putut schimba atat de mult viata unui afemeiat xD . L-a schimbat complet o_o . Adica Kippei a inteles in cele din urma ce inseamna cu adevarat dragostea , a inteles sentimentele fetelor iar cu ajutorul schimbarii provocate a reusit sa ramana cu Kokoro , o fata incredibil de draguta si cu o inima atat de buna . M-a impresionat povestea ei =[ .
Cred ca am plans de fiecare data atunci cand Yuzuyu plangea . Era atat de draguta =[ . A fost parasita de mama ei , iar aceasta nu a incetat sa o caute . La un momendat a fugit de acasa =[ . Poor child T_T . Desi era atat de mica gandea aproape ca un om matur si il iubea enorm pe Kippei , chiar daca intre ei exista o mare diferenta de varsta .
Eu una as dori ca anime-ul sa nu se fi terminat atat de repede xD Imi doresc in fiecare zi sa apara un nou sezon , cu siguranta l-as urmari pana la capat , dar stiu ca acest lucru nu o sa se intample , deoarece finalul a spus totul , a incheiat intreaga poveste . Nu cred ca ar mai avea ceva de spus . Grafica nu este tocmai geniala , dar ar merita un 9.50 . Imi place mult cum este desenata Kokoro , parul ala atat de genial >.< . Si Yuzuyu , deasemenea . Atat de cute <33
Cei care nu au urmarit acest anime , eu una il recomand , deoarece mie mi-a lasat o impresie foarte buna si cu siguranta si celorlalti . Merita nota 10+ ! .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)