Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Air Gear] Air Gear

#1
Air Gear este unul dintre cele mai bune animeuri pe care le`am vazut si desigur preferatul meu :4:

Ikki[Itsuki Minami cunoscut ca si "Unbeatable Babyface"]este un student si liderul unei gasti numite "East Side Gunz".El se intoarce acasa dupa ce a fost umilit de o gasca de Storm Riders numita "Skull Saders" si descopera un secret pe care surorile Noyamano l`au ascus de el [...logic] .Surorile apartin unui grup de Storm Riders numit Sleeping Forest ... acesta descopera intr`o camera mai multe perechi de "Air Trecks" prescurtate ca "AT" un fel de role mai avansate pe care poti zbura xD. Ikki se foloseste de ele pentru a se razbuna de Skull Saders [si chiar reuseste ] ca ma apoi sa isi formeze si el propria lui echipa de Storm Riders numita "Kogarasumaru" ... Storm Riders sunt impartiti pe clase de la A la F [fiind cea mai 'slaba' clasa] deasemenea exista si "Kings and Roads" acesti "Kings" fiind cei mai avansati utilizatori de AT din intreaga lume,ei sunt numai 8 la numar si desigur tot atatea "Roads" exista fiecare King avand propriul lui Road . Cel mai puternic King este Sky King adica Ikki ...

Personajul preferat : Agito Wanijima[se citeste Aghito xP] ...Agito este partea 'intunecata' a lui Akito ,el este un Storm Riders de clasa A nivelul lui de lupta lui fiind 99 .El este unul dintre "Kings" mai exact Fang King si avand desigur un "Road" numit Bloody Road.

Grafica este buna,OST'urile sunt superbe mai ales openingul Chain cantat de Back On.Genuri de care apartine acest anime:actiune,sport,comedie si ecchi [animeul fiind plin de ciori [Imagine: 18.gif] ] Un anime de nota 10 zic eu care merita sa fie vazut ^^


#2
Teehee Air Gear ..al 3 lea anime care l'am vazut, si cred ca nu o sa iasa niciodata din lista anime'urilorcare mi'au placut cu adevarat.
A fost ca un drog de care nu ma puteam lasa...precum ciocolata..nu te opresti pana nu se termina.Well il gasisem din greseala si am zis ca hai sa incerc.
Sa incep cu povestea, care mi s'a parut originala si foarte bine expusa.Personajele foarte bine realizate atat din punctde vedere al graficii [care a fot de nota 10] cat si din punctde vedere al personalitatii...fiecare avand ceva care sa te atraga.
Mi'a placut mult Simca...si Ringo, insa daca ar fi sa aleg intre ele 2 cu sigurnata ar fi pointless...nu ma pot hotari.
Cat despre soundtrack..absolut genial..
Ce sa mai openingul mi'a ramas intiparit acolo si nu il pot scoate.
Well tot ce pot spune e..daca aveti timp acum sa mergeti sa il vizionati ^_^
[center]Freakin' people out, counts as a skill?
[Imagine: Koku8.gif][/center]

#3
Mi-a palcut(imi place) acest anime deoarece avea detoate de la fazele ecchi pana la sentimentele de vinovatie,lupta si drama pe care toti le sufereau mai des sau mai rar.Mi-a placut cum se luptau ei si cum se distrau glumele erau destul de bune pe langa alte anime-urii .Ce imi pare rau este faptul ca nu a aparut in Romania acest anime deoarece era foarte bun pt. adolescentii care doreau sa se relaxeze dupa o zi grea de sc.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#4
Un anime care mie mi-a placut foarte mult, insa imi pare rau ca are doar 25 de episoade, si daca cel care a urmarit anime-ul nu citeste manga nu o sa inteleaga multe lucruri, care sunt explicate mai bine in manga... cum ar fi unele lucruri despre Gravity Childs si Sleeping Forest...
Un alt minus mi se pare faptul ca in anime nu s-a acordat o mare importanta unor personaje, care de fapt sunt importante, ca de exemplu Spit Fire si Nue...
Dar oricum a fost un anime extraordinar... si cei care au urmarit anime-ul si pana acum nu au citi manga, le recomand sa o faca...
[center][Imagine: Haruhi-Sig.png][/center]

[center]Spark's Blog[/center]
[center]Dacă apar manifestări neplăcute, puneţi-vă ştreangul de gât[/center]
[center]Holy F**K, that tree is eating the sky![/center]



#5
Fiind un inline agreesive skater, e absolut normal sa ma opresc pe aici sa zic ceva, si daca as vrea sa ma abtin ar fi useless.
Jee, Air Gear, unul dintre primele anime-uri pe care le-am vazut, gasit din greseala, fara absolut nici o intentie. Dar greseala face ca mi-a si placut, si se afla pe lista mea de favorite. Grafica, dementa, ei bine exagerez, nici chiar asa, insa a fost buna, a facut ca vizionatul sa fie o placere. O parte proasta, de care insa nu ma leg foarte tare, a fost personalitatea stearsa a personajelor- e putin cam mult spus, doar ca nu erau conturate indeajuns de bine. Pareau de umplutura, cu exceptia catorva. Cred ca, daca as incerca sa aleg ca personaj favorit, intre Simca si Ringo nu as putea sub nici o forma, desi mi-am propus de cateva ori sa evidentiez punctele bune si rele ale fiecareia pentru a ma putea decide, well no chance.
Sound-ul a fost genialus. BACK ON si melodia lor din opening cred ca o sa imi ramana in playlist si dincolo de grave. Yeah I'l be burried with my IPod.
Plot-ul a fost simplist, dar ideea generala a seriei nu a fost sa surprinda printr-o poveste uimitoare si super fatastica ci prin simplitate si accept pe evolutie din viitor fara nici o amprenta din trecut. So the anime passes the exam.
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#6
Vai, dupa ce am vazut animeul am ramas intr-o stare de " Vreau si eu daia." 43.
Actiune, boobs, shounen-ai si masinute smechere, ce poti cere mai mult de la viata? Plotul mi s'a parut foarte interesant, adica wtf, oamenii aia zburau si se urcau pe cladiri 21.
Mi'a placut de Agito ( si de Akito intr-o oarecare masura). AT-urile lui mi se pareau cele mai tari, sfartecau totul 24. Ma rog, eu fana yaoi asa de neamu' meu, am intrat in extaz total la fazele acelea shounen-ai. Un personaj controversat, mi'a placut.
Bun animeul, bineinteles ca la final trebuia sa o dea cu bata'n balta, de aceea m'am apucat frumos de manga. E lung si on going, sunt undeva pe la capitolul 170 si ceva, dar il termin eu. ^^
[Imagine: wmb5n8.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)