Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Poti trai fara calculator?
Da.. nu este asa greu doar nu te mai gandesti la el
53.62%
37 53.62%
NU!
46.38%
32 46.38%
Total 69 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Ai putea trai fara calculator?

#21
Nu cred ca as trai fara my lovely "Butonas maroooo" (asa il cheama, nu va luati de nume, bine ?) 21 .Pai..cum sa traiesti fara tehnologie, Google si asa mai departe ? Aah..in afara de TV..care nu prea iti arata multe chestii noi, el e ultima speranta la supravietuire 21 [Daa, sa fiti siguri de asta ]..
Poate ca as rezista doua , trei zile..dar o saptamana sau chiar o luna O.o Nuu, as ucide pentru el 24
Tot ce vad e decadere:
Arta = o boala; Dragostea = o iluzie
Religia = un substitut la moda pentru credinta

Căci toţi ucidem ce ni-i drag
Şi-ntindem morţii prada,
Unii ucid cu desmierdări,
Mulţi cu priviri de-otravă,
Cei laşi ucid cu sărutări
Iar cei viteji cu spada.


[Imagine: Girl123.jpg]


#22
Mai, sincer, daca ar face toate calculatoarele din lume 'Bum!' in cam acelasi timp, presupun ca n-as avea ce face, si-as supravietui si fara el... ar fi pacat ca n-as mai putea citi manga sau viziona anime-uri pe gratis... sau as pierde contactul cu multi amici... si cu deviantartul... uff... greu ar mai fi...

Dar nu pot spune ca as muri, zau asa... Ca doar calculatorul imi cere de mancare, nu-mi da... 10
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#23
Da, de ce nu? Calculatorul, dupa parerea mea e un mijloc de distractie, de relaxare si de probleme cu ochii21. Bine ,acum, vorbeam asa. Dar as putea trai fara el, nu ar fi o mare incercare. As putea sa scriu sau sa citesc sau sa ma plimb mai mult, oricum toata ziua stau in casa. Am trait si fara el pana a-l avea si dupa ce l-am avut si am reusit.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#24
Chiar ma intrebam: Cine doamne a inventat calculatorul? Pentru mine e cau un drog. E ca un drog numai atunci cand sunt in camera cu unul 21. Dar atunci cand am de ales intre calculator si o carte, cu siguranta as alege cartea. Dca am de ales intre calculator si o plimbare, cu siguranta as alege a doua varianta. Insa, dupa cum am mai spus calculatorul e ca un drog, o obsesie, pana la urma de care nu pot scapa, decat atunci cand alta activitate concureaza cu el, ca sa zic asa.
Desi calculatorul este o necesitate si ne usureaza munaca, ar fi fost mult mai bine daca nu ar fi existat. Asta este parerea mea. Poate ca maine mi se va schimba, insa momentan pe asta o am si in asta cred.
Mi-e foameee!!!

#25
Eu pot foarte usor sa ma lipsesc de calculator si de laptop 21... *nu si de scanner...ala imi trebuie la scoala...106 *
Cand ai un telefon cu sistem android *touchscreen* si care are internetul activat nu mai ai nevoie de altceva...Sincer petrec maxim juma' de ora la pc...daca o fac si pe aia... ma folosesc de telefon la nevoie. Chiar acum de pe el postez. 21)
"Time present and time past
Are both perhaps present in time future,
And time future contained in time past.
If all time is eternally present
All time is unredeemable." T. S. Eliot

Check it out

#26
Eu sincer, nu si da.
De ce?
Pentru ca nu pot. 21 Pentru ca am multe blog-uri, am multe conturi s.a.m.d, si nu pot sa le las.
Pentru ca pot, am si alte ocupatii inafara de stat in fata calculatorului.
Am trait fara calculator?
Da ! Am stat 5 luni fara calculator si nu am patit nimic(cand am fost in Germania). Bine mi-a fost dor de rude si prieteni cu care sa comunic.
Ce constatam?
Putem si fara!
My opinion.
Bye!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#27
Putem trai fara pc oameni au putut trai fara calculator mii de ani atunci noi dc nu am putea ?
Cum spunea Darwin "Nici specia cea mai puternica si nici specia cea mai slabi ci specia cea mai usor adaptabila va supravietui".Deci omul a supravietuit atata timp pentru ca sa adaptat nu vad de ce nu am putea sa gasim un mod in care sa traim fara calculator.

Este adevarat ca si eu chatuiesc pe mess,ma uit la filme,ascult muzica etc. dar nu ar fi foarte greu,lucratul pe calculator fiind un sterotip se poate uita foarte usor si crdetima daca stati 1 an fara el va veti simti mult mai relaxat.
[Imagine: 2h81h5k.png]

#28
Pe calculator fac artă digitală, cu ajutorul lui îmi postez lucrările pentru a putea fi apreciate şi a-mi întemeia un viitor strălucit, în el scriu variantele finale ale poeziilor şi prozelor mele. E practic o ustensilă de care nu mă pot lipsi. Înainte să mă ocup de toate chestiile menţionate mai sus, nu era mare lucru, stăteam chiar o săptămână, fiindcă înafară de jocuri, ce altceva puteam face? 21 În concluzie, nu mă pot lipsi de el, dar nici nu m-aş da cu capul de pereţi dacă se strică şi trebuie să aştept o lună până e reparat, lol.
K.K., Agg.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#29
Cred ca as trai insa doar daca eu de buna voie ma indepartez de calculator sau internet, ca altfel daca se intampla ceva de genu: "ba vin-o la ziua cuiva ca si-o tine in varf de munte si stam 3 zile! hai repede!" nah, atunci nu rezist si intru in sevraj. Telefonu' meu nu inlocuieste mult un calculator, insa e bun cand treaba devine urata.

Daca, dupa cum am spus, ma indepartez de calculator si internet de buna voie atunci rezist si 2 saptamani.... mai mult nu.
si pot sa zic ca da, sunt dependenta de calculator si internet... e o parte din viata mea.
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-

#30
Eu una, da. Calculatorul e doar un mod de a-ti ocupa timpul, deci poti trai fara el. Eu mi-am petrecut primii 8 ani din viata fara unul si fara acces la un calculator, si asta pentru ca, pur si simplu, nu aveam nevoie de el. Personal, asi putea supravietui fara calculator o viata intreaga, dar, despre altii.....
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)