Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ai auzit de vreun creion portocaliu?

#1
Buna tuturor!

Ciudat titlul pentru un nou venit, dar fie, aşa sunt eu, cu o personalitate colorată.

Mă numesc Maria, am 13 ani şi locuiesc în Bucureşti. Am părul brunet, ochii căprui şi (mă repet) o personalitate colorată. Imi place să desenez/pictez, să scriu maxime, poezii şi uneori chiar fic-uri întregi; ascult aproape orice gen de muzică, de la j-pop, până la heavy metal.

Totuşi prefer rockul, este muzica care mă face să mă simt liberă. Preferata mea este Amy Lee, solista trupei rock Evanescence, ea este un adevărat model pentru mine. De asemenea, câteva trupe sau solişti preferaţi ar fi: Evanescence & Amy Lee (nu-mi spune că mă repet, ascultă o melodie Evanescence), Within Temptation, Nightwish, Kanon Wakeshima, Jason Derulo, Leona Lewis, Ke$ha şi mulţi alţii.

Anime-uri preferate: Vampire Knight, Naruto;

Îmi place să creez, să visez, să cred în tot ce se poate. Ador atunci când mâinile mele se fac negre de la grafitul creionului de desen, îmi place să fac praf boxele şi urechile vecinilor cu muzica mea, îmi place să scriu tot felul de maxime (sau tâmpenii pentru deştepţi, cum le zic eu) şi îmi place să fiu eu. Ador limba engleză, mi se pare cea mai uşoară şi utilă limbă a pământului. Sunt o internaută împătimită şi îmi place cam orice formă de design.

Sper că nu v-am obosit cu personalitatea mea colorată!

[Imagine: rat.jpg?w=440&h=660]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Sayuuki!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Mda... genul care se crede tare pentru ca se crede ciudat... Naspa de voi astia...

Imi place cu cine ai asociat-o pe Kesha...

Care-i faza cu poza aia ca eu nu m-am prins?

Ce parere ai despre muzica rap?

Citat:Sper că nu v-am obosit cu personalitatea mea colorată!
Incepe sa ma oboseasca felul in care repeti ca personalitatea ta e colorata. N-am vazut sa fie asa... Doar repeti aia. De ce?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#4
Poţi să crezi ce vrei despre "noi astia care ne credem tari ca ne credem ciudati", eu n-am nici un chief să mă supăr. Aşa sunt eu, fiecare cu caracterul lui.

Poza am pus-o pentru că îmi place, pur şi simplu mi se pare mai specială.

După cum am spus, mă obijnuiesc uşor cu aproape orice gen muzical. Muzica rap mi se pare cam seacă din punct de vedere muzical, dar îmi place pentru că se diferenţiază de celelalte prin versurile care de obicei, ştiu eu, au mai mult "înţeles", ca să zicem aşa.

În legătură cu personalitatea mea colorată: când spun că am o personalitate colorată, nu mă refer neapărat la un curcubeu, ci la faptul că eu sunt o persoană complexă.

#5
Ok, uite:

Muzica rap: Nu o urăsc, dar nu mi se prea pare 'muzică', din moment ce, ştiu eu, se vorbeşte mai mult decât să se cânte. Oricum, eu nu prea ascult muzica rap, aşa că nici nu ştiu prea multe despre ea.

Personalitatea mea: Poate că ai şi tu dreptate, că doar nu sunt eu buricu' pământului. Dar am şi eu originalitatea mea, aşa cum fiecare e original în felul lui.

#6
21. lol. Bună , Maria ! Bun venit p'aici. Te sfătuiesc să încerci să scrii corect pe forum , că vezi 24, sar toţi ! Trebuie doar să te obijnuieşti. Păi. Să vedem. Îţi las un reply pentru că ascultăm cam aceleaşi formaţii, aşa că mă mănâncă să te întreb care sunt melodiile pe care le preferi. Cred că cam asta ar fi. Mă bucur că ai scos poza de la semnătură pentru că eu nu mai am mouse la laptop şi pentru că tipa aia avea coşuri pe spate 21. Nvm.

Seacă din punct de vedere muzical o fi însemnând că persoana care cântă , nu cântă în adevăratul sens al cuvântului, ci doar "recită". Am I right ? Of course ! You get 10 points ! Good job!. lol.

P.S. Mamă, da ce mă pricep ! Pentru asta să fie 20 de puncte 21
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#7
Mă bucur că ascultăm cam aceeaşi muzică. Presupun că te referi la formaţiile rock, că alea sunt singurele formaţii care le-am pus 10. Oricum, melodiile mele preferate sunt o grămadă, dar ca să nu te doară mâna (că tot ziceai că n-ai mouse la laptop), am să scriu doar câteva:

Evanescence: The Last Song I'm Wasting On You, Lies, My Imaginary, Missing
Within Temptation: The Howling, Mother Earth, Forgiven
Nightwish: Nemo, Sleeping Sun

În legătură cu tipa cu coşuri pe spate, aceea nu era decât o poză, nu semnătura mea. Şi oricum, ea a rămas tot acolo Smile. Şi sunt de acord cu tine legat de muzica rap, da' hai să nu ne băgăm dacă n-o ascultăm, nu-i aşa?

Oricum, mersi c-ai trecut pe-aici. Şi ador semnătura ta: You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.

#8
Salutare Big Grin

Poi, si pe mine m-au atras tot formatiile pe care le asculti 21, dar cum ai spus deja care sunt melodiile favorite, sa vad ce te mai pot intreba 39

1. maximele preferate [ si mie imi plac XD ]
2. ai de gand sa postezi ficuri? 5
3. Kaname sau Zero? [ nu m-am putut abtine :lol: ]
4. de unde esti?

Si mie imi place sa visez [ taica'miu imi zice ca as avea noroc daca as fi doar cu capul in nori 21 ]
Ce sa-ti mai zic eu tie, persoana colorata, happy posting and no spam 4
:bye:

____________________
apropo de sematura lu' Loula nici nu as fi observat-o daca nu spuneai nimic de ea -- ii foarte tare 24)
[Imagine: teru.png]


#9
Buna!Imi place carcterul tau si muzica se aseamana mult cu a mea!
Intrebari pai...
1.Ce parere ai de melodia Evanescence - Sweet Sacrifice?
2.Ce stil crezi ca te reprezinta cel mai mult(gothic,emo,punk,etc)?
3.Sad sau Happy?
[Imagine: thDark_Angel.jpg][Imagine: innocent.jpg] [Imagine: Anime_.jpg]

#10
Mersi Teru că ti-ai pierdut 5 minute din viaţă pentru mine, cu siguranţă am să plâng când vei muri 21.

Eto...(sau "deci", în traducere romanească)

1. Vezi că acuma îmi iau caietu' şi nu mai termin... Apropo, pentru tine mai trebuie să stau să şi traduc, ce-mi faceţi voi mie 21

" NORMAL is a place you can never hide in, but you can always run to."
" NORMAL este un loc în care nu te poţi ascunde niciodată, dar spre care poţi fugi mereu."
" I just hate this damn boy and the fact that he's giving me shivers"
" Doar urăsc băiatul ăsta al naibii şi faptul că-mi dă fiori"
"Today I will forget what you didn't said me Yesterday"
"Azi am să uit ce nu mi-ai spus Ieri"

Maxime ar mai fi o grămadă, dacă vrei pot să-ţi fac şi ţie una personalizată 10.

2. Aş vrea să încep un fic cu vampiri, dar nu sunt încă decisă

3. Kaname sau Zero? Ce mă-ntrebi tu pe mine?! Amândoi, cu siguranţă n-aş putea să aleg doar unul. Defapt ar veni cam aşa (nu contează ordinea) : Kaname, Zero, Shiki, Aido, Kai, Rido. Cred că toţi vampirii din seriile VK sunt pe lista mea :love:

4. Sunt rezidentă a marelui amalgam numit Bucureşti

Apropo Teru, Kaname sau Zero? 21




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)