Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ahem . . .

#1
De ce să nu? [:
Nu ştiu dacă sunt puse în ordinea în care le - am făcut sau nu:
[Imagine: 820a8fe627177250a09efd6e397090d1.png]

[Imagine: 6136c5c1e3c08076a60a8cc3be7a5550.png]

[Imagine: 27_by_reinea-d30y8sx.png]

[Imagine: 31_by_reinea-d330qkh.png]

[Imagine: av4_by_reinea-d30y99e.png] [Imagine: av3_by_reinea-d30y92g.png] [Imagine: av1_by_reinea-d30y9ka.png] [Imagine: av5_by_reinea-d3122hp.png]

Deci, deci, deci? D:
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#2
Nu sunt deloc experta in GFx, de aceea o sa ma rezum la cateva "laude" cum vad ca nimeni n-a trecut pe acilea. Imi place cum lucrezi, avatarele sunt destul de dragute, nu-mi plac sig-ul pe care il porti, e destul de frumos, dar acea culoare de rosu' de la par arata deranjat, dar sa spunem ca e okay. Vad ca ai o anumita dimensiune dupa care le faci, deci numai comentez. Mult succes la altele!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Mi-a fost asa o lene sa ma uit pe aici, si acum am o lene sa scriu, dar o fac pentru u 5

1. Preferatul meu din toate - imi place enorm lucrarea, si ma crezi sau nu, ma chinui sa gasesc ceva gresit la el si nu reusesc o.o *dupa doua minute de observare* gasit ceva 15 numele tau in colt, mai bine scoate-l -.-" in rest - good job ^^

2. Nu stiu ce strica semnatura asta mai mult: dublura lui Perry [cea de pe margine], textul prost pozitionat, sau fundalul care atrage prea multa atentie. Nu prea stiu la ce sa ma uit, fiindca in loc sa gasesc un punct fix, gasesc mai multe. Ideea e buna, dar puteai sa mai lucrezi la el.

3. La asta ti-am zis critica, la concurs, nu mai repet :]

4. Asta e al doilea la pref, fiindca strica doua lucruri la el: brushul splatter [park asa era] care o acopera pe corp, ce e pe langa, e perfect, si claritatea. Puteai face putin smart blur, dupa care sharpen cu opacitatea scazuta. Nu ar fi stricat nici un text acolo [da da, am vazut numele tau].

Avatarele sunt reusite, in afara de ultimul care mi se pare ca ai pozitionat cam gresit tipa, parerea mea.

Asa, un ultimul lucru - te rog eu, sa ma ierti daca mi-am iesit din criticat, dar n-am mai facut-o de mult xD si noroc mai departe.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Vă mulţumesc pentru păreri, fetelor. :]
Ceva nou, proaspăt scos din cuptor:
[Imagine: 33_by_reinea-d366nls.png]

[Imagine: av7_by_reinea-d366ngc.png]
Evans Soul Eater. x]
K.K., Agg. :]
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#5
Me again :]

Deci, pot spune ca ai mai avansat putintel de tot, dar important e ca ai facut-o. ^^

So: la semnatura asta ai doua mari greseli - prima ar fi faptul ca personajul l-ai aruncat in partea dreapta, si in stanga... ~~ [bate vantul]; trebuia sa il pui in mijloc, macar nu parea asa de gol, si nu stiu daca stiai regula focalelor: daca personajul sta cu toata fata spre tine, atunci vine pozitionat pe centru [in majoritatea lucrarilor][ca in lucrarea ta], daca pers. sta cu fata spre dreapta, el vine pozitionat in partea stanga, si stanga vine pers. cu fata spre dreapta. [sper ca ai inteles ceva XD] asa, revenind - al doilea lucru, ar fi textul. Darling -.-" mai mare nu l-ai putut face? E prea mic acolo, si noh, poate nu il vede nimeni [sarcastica] Trebuia ceva mai mic, si daca puteai folosi alt font mai "subtirel" si in alta pozitie pus, e prea scos in evidenta x.x Fundalul merge, nu neg, imi plac, si la fel si culorile.

Avatarul e pur si simplu taiat, mergeau niste efecte. :]

Gambate, scuze greselile si sper ca nu te-am plictisit cu discursul meu lung.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Îţi mulţumesc pentru păreri şi sfaturi, Alysu! :]
Noi - nouţe:
[Imagine: 37_by_reinea-d378vry.png] - aici am impesia că stroke-urile la cliping mask sunt cam aiurea.

[Imagine: avatar_4828.png]

Tot cred că mai reuşit e avatarul. Alysu, te-am dezamăgit. T^T

[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#7
Eh, nu asa tare 21

Eu nu prea le am cu semnaturile in verticala, dar se pare ca tie ti-au reusit ^^ Dar, e cam intunecat, de ce nu l-ai deschis putintel de tot? Place ideea de clipping mask, place forma si pozitia, insa daca faceai si cel de jos sa fie, cum sa zic, ca cel de sus... in fine =.= o las balta k nu stiu la ora asta sa explic [ora 2 se intelege ^^"] Ar fi mers niste c4d, texturi, bla bla bla, ca sa arate ceva mai "extravagant" E bun si asa.

Avatarul merge, dar parerea mea se putea alte culori la el. Sau mai inchis, nu ma pot decide.

Anyway, good work and I wait for more.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#8
Merci că treci pe aici Alysu. :]

Încep să mai las din făcut semnături, mai nou fac manipulări şi imagini. Aici e un set pentru .Coo, făcut acum câteva minute:

[Imagine: 38_by_reinea-d38oyfq.png]

[Imagine: av10_by_reinea-d38oyh9.png]

Åži manipularea pentru Motm.

Încerc să mă bazez mai mult pe shapes, vectori. Pentru început eu zic că e bine. :]
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)