Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alocacoc

#1
Acum o săptămână, eram pe stradă cu una dintre BFF şi cu iubitul ei.Nu ştiu cum venise vorba de Coca-Cola.Mi-am spus părerea, ea fiind exact aşa : „Coca-cola e făcută din frunze de coca decocainizate, iar în anul 1906 conţinea nu ştiu câtă cocaină în litru.” Evident, am fost contrazisă de prietenul prietenei mele, cum că, Coca-Cola citit invers („alocacoc”) înseamnă „dumnezeu nu există”(sau cam aşa ceva).Pe moment, am zis că ar putea fi posibil că bla bla bla.Ajunsă la S acasă, unde dormeam, am căutat pe net şi am aflat că spusele prietenului ei erau adevărate.Bine, pentru mine a fost un câcat nenorocit, pentru că şi numele meu, dacă-l citeşti invers şi-l transformi nu ştiu în ce dialect, o fi însemnând satana.Nu, din punctul meu de vedere, aceasta este o conspiraţie împotriva băuturii răcoritoare care este foarte consumată pe plan global având o popularitate foarte foarte foarte mare.Nu cred că cei care s-au gândit la nume în secolul XIX au ştiut că în arabă sau în ce limbă mai e şi „alocacoc” înseamnă „dzeu nu există”.Gândind logic, „coca-cola”, vine de la „coca” -> frunze de coca ->cocaină şi „cola” -> boabele de cola.Pe youtube, eşti „sfătuit” să nu mai bei coca-cola pentru că este semn al diavolului şi este împotriva lui dumnezeu.Ce naiba ? Asta este o porcărie.
Am mai citit şi despre pepsi.Dacă întorci doza de pepsi scrie „new generation is ded” .Asta e o altă conspiraţie.Nu prea cred că din pricina unor tembeli care nu au ce face şi vor să conspire împotriva băuturilor răcoritoare lumea nu va mai bea suc.Da, este adevărat, îngraşă, are euri şi bla bla, dar ce naiba, e bun ! Eu nu beau suc, da, şi dacă beau, este foarte foarte foarte rar, de câteva ori pe an.

Credeţi că firmele producătoare şi produsele lor sunt ameninţate de aceşti mici conspiratori ?
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)