Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accidentally in love

#31
deci este :O:O:O de bun
am ramas fara cuvinte...
ficul tau mia captat atentia inca de la primele randuri cand miam dat seama ca nu este ca obisnuitele si banalele sasusaku...
descrierea este uimitoare, dialogul este foarte foarte marfa, iar actiunea este cu adevarat atractiva
ficul tau este superb:X:X il ador
greseli de tastare...nu conteaza...la un asa fic nu te uiti la greselile de tastare
numai stiu ce sa-ti mai zic....e fenomenal felul in care descrii trairile si emotiile personajelor
sper sa nu te opresti aici si sa continui ficul caci este categoric unul foarte foarte foarte foarte bun
astept nextu':*:*:* sper sa-l pui cat mai repede

#32
Imi...imi place foarte mult! Wow, ai foarte multa imaginatie!
Nu pot sa cred ca a fost aleasa frunte lata si nu Nariko.
Abea astept urmatorul capitol si sper sa fie cat mai repede pentru ca ne-ai lasat in suspans(cel putin pe mine)
Descrierea a fost SUPERBA.
Dialogul tot la fel si naratiunea la fel de buna.
Sper sa pui nextu mai repede de ata aceasta si sa nu iti mai treaca prin cap sa renunti ca nush ce-ti fac. So... Bye si spor la scris in continuare!:x:x:x:x:x:x:x:x

#33
A/N:Hello, my dear readers! In sfarsit am sansa de a posta un nou capitol. Voiam sa il pun mai repede dar netul mi-a fost blonav timp de sapte zile! SAPTE AFURISITE DE ZILE! Va imaginati depresia care m-a cuprins...una devastatoare, totala, care m-a tras pana in cele mai intunecate colturi ale plictiselii acute...brrr...mi se ridica parul numai cand imi amintesc. Oricum le multumesc cititorilor mei fideli,care si-au facut putin timp sa imi lase si mie un comment--Ah,I love you guys! All of you (Nya_Love, ~~Yura~~, ***candy bar***, Isis-Zeita iubirii si ProudlyObsessed)! Acum va las cu un nou capitol (stiu ca sunteti curiosi in legatura cu Sakura,dar lucrurile vor deveni mai clare pe parcursul urmatoarelor capitole--mai mult nu divulg). Enjoy!


13. I just want you to know



Nariko a fost prima care si-a venit in simtiri:

--Ce naiba cauti aici?!

�Ei bine, asta a fost un salut dragut- cald si primitor�

Sasuke nu putea sa nu fie incantat ca era un ganditor rapid in cazul in care situatia o cerea.

--Vreau sa vorbesc cu tine.

�Asta ar trebui sa para destul de inofensiv.

�Sau poate ca nu.�


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

--Sa vorbesti?! a ripostat Nariko ironica. Esti sigur ca stii cum se face acest lucru? Nu cred ca te-am vazut vreodata purtand o conversatie adevarata cu cineva, sau sunt cumva suficient de buna ca sa poti avea o discutie cu mine? Ar trebui sa ma simt onorata, Uchiha?

Blonda a pus un puternic accent sarcastic pe ultimele cuvinte, iar Sasuke s-a abtinut cu greu din a scrasni din dinti. Nu numai ca fata din fata lui stia perfect cum sa ii apese butoanele maniei, dar cuvintele ei nimicitoare aveau un efect total daunator asupra constiintei sale. Sasuke a incercat sa isi reprime furia, gandindu-se ca un meci al insultelor nu ar rezolva nimic,ci ar agrava situatia si asa suficient de tensionata dintre ei.

--Este vorba despre incidentul din clasa cu acea�fata, a explicat brunetul printre dinti,incercand sa sune politicos si fortandu-se sa nu garniseasca replica cu o maraiala enervata.

--Oh! a exclamat tanara radicand nonsalanta o spranceana. Ce e cu asta? Nu e nimic de vorbit, Uchiha. Ai fost un nemernic fata de ea si gata!

--Nu vrei sa ma asculti inainte de a sari la concluzii in probleme pe care nu le cunosti?! Esti atat de egoista incat nu am voie nici macar sa imi explic motivele pentru felul in care m-am comportat? a cedat Sasuke, rabdarea lui atingandu-si limitele, ca de fiecare data cand interactiona cu blonda.

Cand ea l-a privit oarecum iritata, adolescentul a adaugat cu efort:

--Nariko�

Desi tonul era stern, privirea lui avea o nota imploratoare. Nariko a tresarit. Nu atata din cauza intensitatii privirii baiatului, cat din cauza faptului ca�

�Este pentru prima data cand mi-a spus pe nume��

L-a privit lung pentru un timp,cu buzele strans lipite.

--Fie�,a mormait adolescenta intr-un final.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

In biroul decorat cu lemn de mahon, un fuior de raze fumurii patrunse piezis prin fereastra. Staruind pe sticlele cu diferite bauturi care se aflau pe rafturile unei biblioteci, a imprumutat celei de Cherry brandy scanteieri de rubin. In afara de ticaitul ceasului de pe perete, singurul lucru care putea fi auzit era fosnetul usor al unor foi, cauzat de persoana care statea la birou.

In ciuda aparentei, femeia avea o varsta destul de inaintata, par lung si blond, prins cu delicatete in doua cozi si un bust foarte voluptos. Ochii ei de culoarea caramelului topit se miscau neincetat, cercetand cu atentie facturile imprastiate pe toata suprafata biroului. Cu fiecare pagina linia de ingrijorare de pe frunte devenea tot mai vizibila.

Intr-un final a lasat cu un oftat prelung ultima foaie sa se alature celorlalte in maldarul de pe birou. Cu o gratie exersata a pescuit paharul de gin dintre hartii, sorbindu-i continutul dintr-o inghititura. A ramas apoi nemiscata, privind contemplativ tapetul galbui de pe perete.

S-a auzit o bataie in usa.

Femeia si-a continuat meditarea.

A doua bataie.

Liniste.

Cand cea de-a treia bataie, mai insistenta, a rasunat in incapere, femeia s-a trezit din reverie:

--Intra�

O bruneta inalta, subtire, imbracata intr-un taior bleumarin a patruns in birou. Pe fata ei se putea citi preocuparea.

--Doamna Tsunade, am mai primit una, a anuntat ea inmanandu-i blondei o noua factura.

Tsunade a strambat din nas.

--Alta?

Femeia a incuviintat.

--Bine�Atunci inseamna ca am luat decizia corecta. Oricum nu prea aveam de ales�

Bruneta, cunoscuta sub numele de Shizune, a studiat-o pe Tsunade in tacere.

Aceasta parea abatuta.

--Nu exista alta cale, a murmurat Shizune spargand atmosfera ciudata care le invaluia. Oricum am putea considera ca am avut noroc. Nu multi sponsori ar fi oferit scolii o suma exorbitanta aproape pentru nimic�

Tsunade s-a ridicat brusc de la birou, rupand maldarul de foi si aruncandu-l in cosul de hartii.

--Ai dreptate, a admis Tsunade. Scoala este in impas, iar banii au aparut exact la momentul oportun. In calitate de directoare a liceului Konoha High este datoria mea sa ma gandesc la bunastarea lui�

Ochii de culoarea caramelului au scaparat inspre Shizune.

--Corect?

Aceasta nu a raspuns�nu era nevoie. Putea observa clar ca Tsunade nu incerca sa ii obtina confirmarea.

�Nu, ea incearca sa se convinga pe sine ca a procedat cum trebuia.�

--Totusi�,a continuat directoarea. Pretentia sponsorului a fost una destul de bizara�

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nariko se afla in mijlocul unui duel al linistii cu brunetul care statea incredibil de relaxat si indiferent pe fotoliul din fata ei. Trecusera deja treizeci de minute,iar Sasuke nu scosese nici cel mai infirm sunet.

Blonda a simtit vena de la tampla incepand sa-i pulseze.

Impacienta punea stapanire pe ea.

--Daca voiai sa vorbesti, ai face bine sa ii dai drumul. Nu am toata ziua, a trantit-o ea enervata.

Sasuke a privit-o pentru o clipa, inainte de a-si muta privirea asupra tavanului, gasind o fascinatie deosebita in a numara punctele de pe el.

Narile lui Nariko au inceput sa fremete.

�Trebuie sa te linistesti Nariko�Fii calma�Numara pana la zece�Nu il strangula�Incearca sa te abtii�Daca o vei face veti ajunge numai sa faceti wrestling pe podea� Ceea ce ar putea iesi urat�

Blonda i-a aruncat o privire insesizabila adolescentului.

�Oh da, mai ales pentru mutrisoara aia frustrant de perfecta a lui�hehehe�

Totusi fata nu a avut timp sa zambeasca diabolic, pentru ca Sasuke s-a intors dintr-o data spre ea, tintuind-o cu privirea sa impenetrabila de onix.

Fara sa vrea, Nariko a inghitit in sec.

--Voiam sa spun ca�ai avut dreptate�despre ceea ce ai spus atunci. Poate ca�nu ar fi trebuit sa procedez in felul in care am facut-o. A fost nechibzuit din partea mea, a explicat Sasuke jenat.

Ochii lui Nariko s-au marit de uimire.

--Tocmai ai spus ceea ce cred ca ai spus? Uchiha Sasuke alias cel-mai-irezistibil-socialo-constipat baiat din scoala tocmai a admis ca a facut ceva gresit?

Sasuke i-a aruncat o privire usturatoare.

--Nu-mi forta mana, dobe. Am spus numai ca poate nu am actionat cum s-ar fi cuvenit. Totusi, sa stii ca nu ar trebui sa iei decizii pripite inainte de a auzi ambele parti ale povestii.

Blonda s-a uitat cu prudenta la el.

--Pai, atunci de ce nu imi spui si partea ta de poveste?

Sasuke a scrutat-o, cercetator. Ceea ce a vazut probabil ca l-a multumit, deoarece imediat zambetul sau ironic specific i-a aparut pe buze.

--Cu placere, a replicat el rece. Familia mea face parte din inalta clasa sociala si avand de asemenea o anumita vechime, se bucura astfel de un oarecare renume,atat pe plan national cat si pe cel mondial. Dar de asemenea, ca de altfel orice familie din acest mediu, are reguli precise si incredibil de stricte. Inca de cand eram la o varsta frageda�

Sasuke nu era sigur de ce ii povestea toate acestea lui Nariko, poate ca nu ar fi trebuit�Cu toate acestea a incercat sa nu ii acorde subiectului un al doilea gand. Oricum, stia ca incepe usor sa se deschida in fata ei, iar pentru prima data in viata, parea sa nu ii fie teama.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

#34
ne-ai oferit din nou un capitol exceptional la fel cum ne-ai obisnuit
ce dicutie aprinsa au avut cei doi.....ador cand ii spune Uchicha...pare asa ....superioara
dialogul nu este deloc sec...ba mai mult este superb....mia placut la nebunie replica: "Uchiha Sasuke alias cel-mai-irezistibil-socialo-constipat baiat din scoala tocmai a admis ca a facut ceva gresit?":)):)):)) este :X
imi place ca Nariko nu da semne se slabiciune in fata brunetului si amn2 se tin tare:X...cred k le va fi foarte greu sa admita ca s-au indrgostit unul de altul
ce sa mai zic...mia plcut la nebunie
descrierea a fost.......jos palaria
greseli de tastare.....chiar nu am vazut
astept nextu'.....:* si spor la scris



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Accidentally in love [SasuSaku] +15 Search 21 14.638 16-12-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)