Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Abingdon Boys School

#1
[center]Abingdon Boys School [/center]

[center][Imagine: 20071012_374445.jpg][/center]

Abingdon Boys School (アビングドンボーイズスクール abingudon bōizu sukūru) este o formatie de j-rock . Aceasta s-a format in 2005 si a fost numita dupa faimoasa Abingdon School (scoala in totalitate de baieti) unde de asemenea trupa rock Radiohead s-a format .


Membrii

~ Takanori Nishikawa – vocal
~ Sunao – chitara
~ Hiroshi Shibasaki – chitara
~ Toshiyuki Kishi – orga electrica si programare

Membrii de suport

~ Ikuo – bass
~ Kozy Hasegawa – tobe


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


Istorie

"Stay away", melodia in engleza scrisa de Nishikawa si compusa de catre Shibasaki , a aparut pe "Love for Nana ~Only 1 Tribute~" , un album tribut adus seriei manga si anime de succes - Nana .

Primul lor concert live , "CD Data Present Music Evolution ’06" , a fost pe 24 Noiembrie 2005 , alaturi de alte trupe faimoase precum UVERworld .

Trupa a anuntat pe 3 Septembrie 2006 ca isi vor face debutul oficial prin Sony Music Japan's Epic Records . Primul lor single , Innocent Sorrow , a fost folosit drept opening la anime-ul D.Gray-Man si a fost lansat pe 6 Decembrie 2006 .

~ * Innocent Sorow ( varianta full ) * ~

~ * Innocent Sorow ( varianta OP ) * ~



Al doilea single , Howling , a fost lansat pe 16 Mai 2007 . A fost folosit drept primul opening la anime-ul Darker Than Black

~ * Howling ( varianta full ) * ~

~ * Howling ( varianta OP ) * ~



Al treilea single , Nephilim, a fost lansat pe 4 Iulie 2007 , si a fost folist drept tema principala a jocului FolksSoul pentru Playstation 3 .

~ * Nephilim ( varianta full ) * ~ ( varianta main theme pentru joc nu am gasit-o =__= so , gomen )



Primul lor album full a fost lansat pe 17 Octombrie 2007 . Cel de-al patrulea single al lor , Blade Chord , a fost deasemenea lansat pe 5 Decembrie 2007 si a fost folosit drept main theme la Sengoku Basara: Heroes.

** Site-ul Oficial **


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


Parere

Ei bine , eu unul am dat peste prin anime-ul Darker Than Black ... ce sa zic ? Mi-a placut atat de mult primul opening incat am fost curios sa caut formatia si astfel am dat peste ceva foarte nice ^^" . Au melodii frumoase si desii nu au ales un aspect visual kei precum alte formatii de j-rock , they still rock @__@ ... so ... read , listen and enjoy ^^
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#2
Muhaha ABS rulz @__@ but not they're look, like i told you u.u' they look a little to normal and a bit strange o.O' but suna atat de bine si chiar au niste melodii foarte bune @_@ Nephilim @_@ this song really rulz, but rulz rulz @_@ Ce sa mai zic ? >_> i just like their songs u.u

#3
T___T you visual kei maniac fan girl you T___T
Oare cand o sa intelegi ca nu conteaza look-ul "de scena" ?
Anyway u.u ... melodiile lor sunt chiar superbe si de cand am auzit Howling de la Darker Than Black m-am hotarat sa aflu trupa si of course , sa ascult si alte melodii just as awesome as that one @_@
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#4
^ yeah me >_> tot eu sunt, m-ai recunoscut nu? Hmm o.o' well uneori conteaza, am zis ca-mi plac, dar nu-mi plac cum arata. Well i love Howling too <3 this song is just too good @_@ si are niste versuri atat de geniale. But tot visaul kei maniac raman <3 n.n hmm o.O' tipul cu ochelari e chiut xDE

#5
Well eu am dat peste ei,de la melodia pe care ai pus-o tu la ,,rate the song abrove you".
Apoi am cautat si eu cate ceva despre ai.
Desi au aparut in 2005 mie imi plac.(bine eu stiu alte formatii mai vechi,care sunt mai bune ca aste mai noi)
In general au melodii frumoase,cel mai mult imi place Innocent Sorow, * Howling.Era bine sa traduca mai multe melodii in engleza,dar si in japoneza suna bine.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#6
am dat de ei de ceva vreme cand o fata la scoaala asculta una din melodiile lor...curioasa am intrebat-o cine canta...mi-a povestit apoi de formatie si a inceput sa imi placa....chiar daca nu e o formatie cunoscuta e totusi interesanta ^^"
melodiile preferate:
Howling
Inocent Sorrow
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#7
Omg,de-abea acum vad topicul o_o
ABS simply rule~~~
Eu i-am descoperit dupa ce am vazut Sengoku Basara.Opening-ul ,Jap,e extraordinar <3 Si apoi am realizat ca stiu vocea de undeva:din Darker than black.I was like OMG IMPOSIBIL~~
Chiar acum ascult ABS-Nervous Breakdown.FFFFFFFF,so nice,yesss. :3
*goes in fangirl mood*
LOLNOPE

#8
Sincer nici nu auzisem de această trupă o.O . Însă când am început să văd Darker Than Black [ sezonul I , openingul I ] şi m-am îndrăgostit de acel opening...well după ce am terminat toată seria am continuat să mai ascult melodia şi am căutat-o pe youtube. Printr-o luptă continuă cu diferite linkuri am realizat că aceasta este trupa care cântă melodia Howling [ cum scrie şi în primul post, lol, dar nu ştiam de el ~ de abia am aflat ] . Aşa, I so like it. Am ascultat [ recunosc ] doar o melodie de la această trupă [ howling ] şi asta pentru că a fost opening la Darker Than Black . Eh am ascultat şi versiunea full evident şi mi s-a părut minunată. Versurile sunt pur şi simplu bestiale şi ritmul minunat. Şi iar m-a cucerit cu versurile . Este într-adevăr o melodie de excepţie şi pentru asta ador această trupă.
O să mă merg chiar acum să ascult şi alte melodii de-ale lor, dar doar pentru acel cântec le dau o notă de 10 : )) <333

#9
Prima data am ascultat coverul "Dress" si mi-a placut la nebunie. Apoi varianta cu Atsushi Sakurai, live ... o am si acum in player. Imi plac foarte mult. Nishikawa Takanori e genial si vocea lui e chiar cute. Are ceva special.
Piesele mele preferate sunt:
* Nephilim
&
* Valkyrie

#10
Buna.scz ca nu ma prezint intai,dar trebuie sa spun ca ador aceasta trupa,melodiile lor sunt geniale si armonia in care s-au combinat instrumentele cu vocea solistului e exceptionala.am aflat de aceasta trupa de la anime-ul Soul Eater,fiind folosita melodia Strength in ending.
Zuppy08Some of them want to use you,some of them want to get used by you.Some of them want to abuse you,some of them want to be like you!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)