Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AZsenshi capitolul 1

#1
Cu ocazia zilei de 7 iulie 2009, Shiva [adica eu, ca mi-am schimbat numele] s-a gandit sa va faca o surpriza de care s-a cam stiut de ceva vreme : am reinceput AZsenshi, cu un alt fir epic si ceva mai multa experienta la desenat 21

Primul capitol care a fost facut acum un an l-am denumit pilot si are numarul 0 pe Mangazup ;D

Imi cer scuze pentru ciudata calitate a imaginilor, poate repar asta candva:
>>>>>>click me<<<<<<

Daca doriti cumva sa vedeti o calitate mai buna ca compresiei imaginilor, va invit sa trageti cu ochiul la varianta in engleza , dar aia nu a fost uploadata complet inca [l-am setat sa se uploadeze doar cate o pagina pe zi , dimineata la 7 xD] : http://azsenshi.smackjeeves.com/

Si acum personajele care apar in capitolul 1:
Shiva Roushi - eu
Mikoto Yume - Marina
Flaw Cedik - Flaw
Suskito Kadomy - snowishtiger
Hoshikuzu Mikuni - NPC [nu e inspirat dintr-o persoana reala de pe forum adica]
Zuppy - Zuppy

pfffttt voi face in viitor si o pagina de FAQ pe site-ul webcomicului dar lenea e prea mare. Acolo voi pune informatii gen 'de ce uniforma difera', 'de ce cutare e ofiter/capitan iar eu nu-s' etc. Oh si voi si explica ce dreq sunt cu numele tarilor lol

Am uitat sa mentionez ceva? Nu cred.... Cum sunt multe personaje de aparut, ar trebui sa va asteptati la o serie destul de lunga de acum inainte xD Iau in serios AZsenshi acum, jur ! Nu voi mai face doar un capitol pe an xDDD

Happy birthday Animezup!!! <333333 May your awesomeness live forever !

[edit] HA in your face , snow!
http://snowishtiger.deviantart.com/art/H...-128586688
^ ^ ^ asta a facut snowishtiger de ziua forumului ! HUG HER 8D

#2
Asa te vreau Shiva! Sugoi capitol XD Se vede ca ti`ai imbunatatit skills`urile.Poate faci si niste pasta,cine stie 21 Poate daca faci tu ceva,voi face si eu ceva XD ma mai inspiri si pe mine XD again Good job *wink*
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
Waaaaa, Shivaaaaa!!! O_O Shivaaaa *jumps and hugs* EÅŸti tareeee! [Åži o zic eu. b-)]

Dude, Az-senshi rocks! Edit later. Fac proofreading când am chef. Aici îl găseşti. :3

#4
Way to go, Shiva, l-am citit si eu acum. Funny, tre sa recunosc, faza cu sclavul desi am vazut-o pe devart tot bwahahhaha mi se pare 21 Oricum ti s-a imbunatatit -mult- stilul de desenat, bravos si la cat mai multe capitole ^w^

Ivil pumpkins ftw!!1




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)