Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

ACDC Vs Kiss

#1
AC/DC este o formaţie de hard rock înfiinţată în Sydney, Australia, în 1973 de către fraţii Angus ţi Malcolm Young.

Deşi grupul e considerat a fi unul dintre pionierii muzicii hard rock, împreună cu alte formaţii precum Led Zeppelin, Deep Purple sau Black Sabbath, membrii AC/DC tot timpul s-au referit la muzica lor ca fiind "rock 'n' roll". Formaţia a acceptat şi titlul de trupă hard rock, fiind desemnaţi numărul 4 în Topul 100 VH1 al celor mai mari artişti de Hard Rock[1].

http://www.youtube.com/watch?v=Bomv-6CJSfM

KISS este o trupă celebră de glam rock/hard rock, formată în anul 1973, în New York. Formaţia a devenit cunoscută pentru imaginea promovată, membrii Kiss apărând în concerte în costume şi vopsiţi pe faţă.

http://www.youtube.com/watch?v=HnqUAbGMjLI

Care este mai buna4?

#2
De unde glam la Kiss ? ._. Că-s heavy şi hard toată ziua >.> ...

Puţin cam diferite formaţiile, I mean, AC/DC bate mai mult pe hard cu rock n' roll ... Oh well ...

Mie una, îmi place mai mult AC/DC, stilul lor parcă-l înghit mai bine decât a celor de la Kiss [nu-i vorbă, că nici nu pot să zic că am atâtea melodii de la Kiss cum am de la AC/DC, plus că am crescut cu cea din urmă ._. My old man is an AC/DC and Yes fan so ... ] ... bine, nu-i vorbă, că şi Kiss au melodii mişto, cel puţin God of Thunder îi prea tare xD ...

So, parcă sunt mai multe melodii de la AC/DC care-mi plac, plus că stilul lor îl recunoţti mai repede decât a celor de la Kiss ... Deşi acordurile din melodiile de la Kiss parcă-s mai complicate decât cele de la AC/DC ... or it depends on song ... eh, nvm.

Eh, in the end, I like more AC/DC; Back in Black, Thunderstruck şi Highway to Hell bat cam majoritatea melodiilor de la Kiss ._. şi vocea lui Johnson şi Angus Young fac toţi banii xD But, again, it's my own opinion xD

So, I vote for AC/DC.

#3
poftim?!, eu cred ca cineva a cazut putin in cap, sincer, adica de unde AC/DC hard rock?! adica asculta si tu You Shook Me All Night Long, si zi'mi daca ti se pare hard, pentru ca eu is cam surda
oricum, singura melodie de la Kiss, care imi place e " I was made for loving you", deci clar AC/DC, is mai buni, adica mi se pare asa de comici, nu stiu, poate ca suna ciudat, da cum se zice am crescut cu AC/DC, " in cap" ( mdah tata fan inrait)
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)





#4
Uite ce zice wikipedia despre AC/DC.
Genre(s) Hard rock, heavy metal, blues-rock, rock and roll
E absurd sa te rezumi doar la o melodie atunci cand vine vorba despre o trupa.AC/DC era hard atunci , acum e soft.Simplu , nu ?
Uite ce zice wikipedia despre KISS.
Genre(s) Hard rock, heavy metal

KISS sucks man , sunt pictati pe fata si atat.Canta ca niste negrii gay scosi dintr-un buncar plin de albi(normali ).
No shit , but Ac/dc pwnd them all the way.
Nu are nevoie de argumentari , doar cariera muzicala+personala spune multe despre AC/DC.
[Imagine: fdfgba0.jpg]
[Imagine: 2560139237_b2fb8f427f.jpg]



#5
stii conteaza, si dupa ce criteriu alegi, ca sa asculti o melodie de la AC/DC, la mine e pur si simplu un fel de rock'n'roll, bine nici chiar, da variaza intre si intre ( blues-rock, hard <--chair daca nu prea'mi vine sa cred), totusi Kiss, e diferit de AC/DC, de'obicei poti compara, doua trupe care canta strict acelasi lucru ( cum am putea compara Personal Jesus, prima avaraianta aia a lu Depeche Mode si aia cantata de Marilyn Manson), dar acum mai mult ne luam mai mult in amterie de preferintele noastre
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)








Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)