Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adaptari live-action americane dupa Anime

#1
e 2 si ceva s-ar putea sa aberez...dar in fine
ok...ce parere aveti de noua moda de la hollywood?...de la un timp vad ca apar din ce in ce mai multe filme adaptate dupa animeuri...

Speed Racer nu am vazut dar din cate am citit nu a fost prea stralucit.

Sunt tare curioasa sa vad cum se prezinta Dragon Ball Evolution in aprilie...
trailer

Leonardo DiCaprio vrea sa produca 2 filme dupa Akira si unul dupa Ninja Scroll
sursa ann
sursa ann


Si astazi aflu ca, Keanu Reeves vrea sa il joace pe Spike in live actionul Cowboy Bebop
sursa ann
sincer am inceput sa rad in hohote cand am citit...pur si simplu nu pot sa il vad pe keanu in rolul lui spike...

aaaa si sa nu uit de Death Note...se zvoneste ca in rolurile principale ar fi
Light Yagami: Zac Efron
Misa Amane: Mena Suvari
L: Johnny Depp
Naomi Misora: Jessica Alba
Raye Penbar: Tom Welling
sursa ann

pareri and co.

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#2
Mda...Am auzit si eu despre Dragon Ball si Death Note...de restul nu stiam. Parerea mea e ca nu mai stiu ce fel de filme sa mai scoata ca sa aiba ei vanzari bune, iar din moment ce fanii anime se inmultesc foarte repede, s-au gandit ca ar avea foarte mult succes filme despre anime-urile preferate ale copiilor/adolescentilor din ziua de astazi...Pare o metoda destul de usoara, teoretic au scenariul scris deja, dar ei nu se gandesc probabil cat de greu ar fi sa aduci cel putin 50% la o "realitate" cat de cat acceptabila faze pe care le vezi intr-un anime precum Dragon Ball Z.

Sunt sigur ca filmul Dragon Ball va fi o dezamagire totala si va strica imaginea unuia dintre cele mai bune anime-uri.


P.S: Nu cred ca mi-ar place sa-l vad pe Zac Efron interpretand rolul lui Light Yagami :mellow:

#3
Zac efron in rolul lui Light 24 cat am putut sa rad la faza asta. E mortala!
Adica domnul care are chef sa faca adapteze un film dupa un anime in care sa-l puna in rolul lui yagami pe zac efron, pei eu fac infarct. 001_tt2
va vine sa credeti ce fraieri vor arata nu. Adica poate japonezii sa reproduca imaginea animeului, pentru ca totusi creatia nipona, nu americanii care nu stiu ce inseamna si "arigato"
24 va dati seama ca va iesi patetic.
oricum, vor sa scoata bani
-

#4
Cand am vazut asta m-am gandit ca e de bine.Adica,asa o sa se auda de animeuri mai bine,fanii or sa vrea sa vada si versiunea animata...dar daca filmul iese de cacao atunci no chances.Plus ca filmele facute de japonezi [exista un film real DN facut chiar de japonezi cu actori japonezi] nu au iesit nici ele prea bine.Acuma sa vedem daca ceke facute de americani vor avea vreun succes.In legatura cu personajele...I lol'd 24 Keanu Reeves nu se potriveste cu Bebop [he's to pretty :3] .Iar Zac Efron e..adica se aseamana mult cu Kira dar comportamentul lui e de cacao.Adica,dunno' eu una nu cred ca poate sa joace el in film.Cat despre L jucat de Jhonny Depp ._. OMFG,no way.Nu stiu cat machiaj trebuie sa poarte dar .. 23 E greu sa faci un film dupa un anime.Personajele trebuie sa arate intocmai!E mai usor dupa o carte...[parerea mea106]

Deci nu stiu ce sa zic.Eu depistez un failure dar asta depinde si de ei pana la urma.


EDIT:OMG,am vazut si eu trailerul.E ceva totusi de capul lui 39 Bine,nu va iesi ca animeul si mi se pare un pic exagerat 24 Dar actorul lui Goku arata mai bine oricum decat Goku insasi.[e mai inalt ._.]
LOLNOPE

#5
CE? WTF?!242424
Trailerul e total nereusit! Iar actorul din rolul lui Goku... OMG!
DESENELE sunt DESENE! Ce naiba se apuca ei sa le faca filme? Eh, cred ca toti prostii o sa se inghesuie sa le vada plus fanii anime ca sa rada. Aia care s-au gandit la asta chiar o sa aiba de furca! Man! In desene personajul care acum e pe pamant este in urmatoarea secunda pe luna luptand impotriva stiu eu cui! Nu o sa reuseasca sa faca indeajuns de multe efecte cat sa para macar alert! O sa fie ceva in gen Power Rangers, unde tipii aia cad cu incetinitorul!21
Eu astept sa vad ce le mai poarte mintea! Japonezii sunt inegalabili! Niciun Zac Efron sau Joni Dip(lol) nu o sa-i intreaca.3
Oricum, ANIME e arta! Filmele lor sunt(sau vor fi) EXPERIMENTE ESUATE!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#6
Am vazut trailer-ul la Dragon Ball si deja il vad ca pe un mare esec si nici nu mai are sens as comentez cat de penibili sunt actorii.

Keanu Reeves in rolul lui Spike? Asa si asa. Desi nu arata ca Spike, in multe din filmele sale a avut o atitudine asemanatoare si s-a potrivit foarte bine in acele roluri. Parerea mea ca nu ar fi chiar asa de rau, trebuie doar sa treceti cu vederea peste faptul ca nu va semana perfect cu personajul, dar acesta e un lucru inevitabil, oricine ar l-ar juca pe Spike.

Death Note. Zac Efron? Eu nu l-am vazut, deloc desi sunt un cinefil inrait. Dar tocmai pentru ca sunt am stiut mai bine decat sa ma uit la glume precum High School Musical. Ma indoiesc ca cineva l-ar alege pentru Death Note insa. Johnny Depp s-ar potrivi destul de bine in rolul detectivului excentric, chiar foarte bine as zice eu, singura problema fiind diferenta de varsta, dar cumva se poate trece cu vederea, mai ales ca s-ar realiza si mai mult o notiune de realitate prin faptul ca un detectiv genial precum L nu e doar un pusti. Mena Suvari merge, insa Jessica Alba nu are ce cauta. As prefera pe altineva si in rolul lui Tom Welling...

Un alt film in productie este Monster. Pe acesta il astept cel mai mult pentru ca are de departe cel mai bun scenariu, cel putin ca anime. Insa problema sa este ca anime-ul are 74 de episoade si ar fi cam greu de rezumat in doua ore sau doua ore jumatate. De asta cred ca o sa ma dezamageasca, insa pana apare filmul mai este...

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#7
Cine mai citeste revistele straine o fi vazut pictorialul ala in franceza despre filmul cu DBZ, so I'm no coment.
Bai frate da' la faza cu Light si Zack Efron.... bietul Light. Cred (defapt sunt sigura) ca pe lumea asta exista un actor sa-l joace pe Light si ala nu-i Zack Efron.
Si ce mai pot spune in final... good luck celor ce fac filmul. Vor avea muuuuuuuuulta nevoie.

#8
:no: Nu poate fi adevarat,nu pot crede in existenta acestor stiri (eu personal dar stiu ca exista)orcum stau si ma gandesc la un singur lucru ca daca facem comparatia intre Zac si Light Yagami vom observa ca este cea mai buna alegere,dar sa treci de la HSM la Dn este o evolutie foarte ciudata si deloc bine aleasa ,Zac este stilui de baiat care ii sta bine in productiile celor de la Disney asa ca nu o sa mearga. Ce ma mai intereseaza este aceasta parte "Leonardo DiCaprio vrea sa produca 2 filme dupa Akira si unul dupa Ninja Scroll " astea ar parea bune.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#9
Well , cea mai buna adaptare dupa animeuri , a fost , trebuie sa recunoastem 4eth note , sau in romana , Carnetul mortii .
Personajele seamana foarte mult cu cel din anime , mai putin iubita lui Light Yagami , Misa Akane . Dupa parerea mea , trebuia inlocuita cu o actrita mai buna >.<
In rest , totul e cool . Cel mai bine care interpreteaza este cu siguranta atragatorul L38 ...Si mi-a placut partea de sfarsit , in care L se preface mort , iar Kira (Light) este prins ,dar din pacate si L a murit ,scriindu-si propiul nume in carnet . 10
Va recomand Filmul Death Note , are mai multe parti .
Bye bye ! :-H

#10
Nefiind o fana DN ideea de adaptare live action a seriei nu mi se pare o ofensa, pentru ca nu tin in mod particular la acest anime. Sincer nu sunt atasata nici de restul.

Ce mi s-a parut un afront teribil adus seriei a fost in cazul Avatar: The last Airbender, care a fost un esec total. Fanii seriei de pe Nickleodeon au fost foarte dezamagiti si insultati de felul in care filmul a fost produs, incepand de la detaliile mult schimbate si cel mai mult omise, continuand cu castul foarte prost ales, cu exceptia lui Patel, care a jucat destul de bine, si incheiand cu cadrurile seci si diversitatea lor minima.

Am fost contra unei continuari si cred ca restul populatiei e de acord cu mine, M Night Shyamalyan a esuat ca director aici. Oricum singurul lui film demn de vazut e The sixth sense.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)