Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

2008 GFX - My GFX

#1
Semnaturile sunt 100% facut de manutzele astea doua in Image ready
Va rog criticati/commentati/ spundeti-va parerea oricare ar fi ea buna sau rea 10.
Banuiesc ca ati vizionat desenul asta.. Kung fu Panda nu?
[Imagine: tigre_1.png]
La fel 4
[Imagine: panda_1.png]
Si dak tot suntem pe un forum de anime Konata Chan Lucky Star:
[Imagine: lucky_1.png]

42 can't Wait
:nh:
[Imagine: chibi_94.gif]

[center]


[Imagine: newworldsig.png]
[/center]

#2
well... sa vedem
primele doua sunt ok din punct de vedere grafic, insa nu caracterizeaza d.a.-ul ^^"

cea cu tigrul, putea fi ceva mai scary, sa emane o oarecare groaza, doar Tiger e rau nu? vrea putere si razbunare, puteai sa-i evidentiezi caracterul, parerea mea.
am ceva impotriva umbrei albastre din spate,poate din cauza conturului, nu-mi place cum arata 4

Cea cu Po, cam tot la fel, doar ca aici da mai bine umbra cu margine o.o'''
si ar mai fi si culorile textului, puteai alege altceva,dupa parerea mea ^^"

cea de-a 3-a e destul de ok, dar mi se pare personajul cam lat o.o'
nu da prea bine rozul ala acolo, sau nuanta aia, atat de mult evidentiata, desi face sigur sa para bogat Smile

cam atat,sper ca nu am fost rea ^___^"

#3
Desteptilor >.<
Nah deaci alte avatare , spuneti-va parerea 8-)
[Imagine: chibi_94.gif]

[center]


[Imagine: newworldsig.png]
[/center]

#4
uite ca aici nu am trecut
cum adica in image ready? ala ii pentru gif o_o"

mdeah, vad ca esti inca la inceput si dupa ultimele doua avatare, lucrezi cu rendere (nu ca nu ar fi bine, dar e mai indicat sa le faci tu).
pai, nu stiu ce sa zic despre avatare, nu par prea lucrate. Intr-adevar, fundalul e important, dar vad ca renderului chiar nu i-ai "bagat" efecte si pare doar o imagine decupata si pusa pe o alta imagine.
Textul, umm...nuprea ai fonturi. Cred ca ar fi bine sa downloadezi, acestea nu se prea potrivesc (sau ai, dar nu le-ai folosit pe cele potrivite)
Nu ai folosit brushes? O_O Nu e bine sa te bazezi doar pe ele, dar pentru inceput iti sunt de folos. In schimb ai folosit c4d (al trilea sig) si asta e bine, fiindca au deja efecte, dar nu e bine sa le lasi in "forma initiala", ci sa le folosesti pentru obtinerea altor efecte, sau sa le bagi lor efecte, cel mai bine s-ar potrivi blend mode-urile, doar sa stii care ce face.
Revenind la fundal, incearca sa nu folosesti imagini decat daca le "prelucrezi" in asa fel incat sa nu para a fi o alta imagine, ci un fundal pe care l-ai facut tu. Ceva mai complicat e sa faci tu fundalul, dar pentru inceput e bine si asa.

gata, am tacut >.<"

#5
[attachment=627][attachment=628][attachment=629][attachment=630][attachment=631]
nu mai aveam slots pt atasamente 45
[Imagine: chibi_94.gif]

[center]


[Imagine: newworldsig.png]
[/center]

#6
Sorry 4 double post dar pt un post = 5 atasamente deci..
rate pls
( p.S : Facute deacasa , publicate in buc cu proxy)
[Imagine: chibi_94.gif]

[center]


[Imagine: newworldsig.png]
[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)