Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Moving "yzily" through life

#1
Stiu ca am zis ca nu am deloc talent la scris,dar mai fac o incercare :P
Este o poveste in stilul meu,putina fictiune,putina realitate,fiecare capitol va fi facut dupa evenimentele care le-oi trai in ziua respectiva. Sooo.... da,povestea nu e scrisa toata,nici macar nu am o idee prea clara cum sa fie,dar nu ma omorati,promit ca-mi dau silinta:P.
Atrag atentia de la inceput ca va contine limbaj dur si obscen,asa ca sa nu aud plangeri ulterioare. Acestea fiind spuse iata primul capitol(sper sa intelegeti ceva din ce e acolo :P)


*** Capitolul 1. Intalnirea versus Mandria ***


Can`t stay in one place /
Keep moving like a bullet train....
Refrenul imi suna in cap si ma mai calma un pic. O sa intarzii! Nu pot sa cred! Iar! Fir-ar... aceasi problema in fiecare dimineata.
Si masina asta nenorocita nu mai vine.Pff,am si eu limita mea la nervi.
-Ce faci papusica,pe aici,asa devreme?aud un glas infect in spatele meu.
-In primul rand,papusica-i ma-ta si in al doilea rand cine mortii tai si de ce p*la mea te freaca pe tine grija de ce fac eu p-aici?
-Auzi fa,cine te-a-nvatat sa vorbesti asa? Stai ca-ti arat eu...
Il vad cum se repede spre mine si ma pregatesc psihic pentru lovitura.Stiu sigur ca o s-o incasez,da` nici el nu scapa! Jur!
In secunda urmatoare,totul a luat-o razna-n jurul meu. Aud un scrasnet de roti,vad o umbra neagra,alunecand prin stanga mea si simt o aroma care ma ameteste pe loc. Si toate astea intr-o singura clipa. Pfoai!!
Imi scutur capul si incerc sa ies din starea de gurka fioros,in care eram si...si ma bufneste un ras isteric,cand vad ce se-ntampla in fata mea.
-Te amuzi?
-Yeah! Cum dracu sa n-o fac? Stai asa! Sa-i fac o poza scarbei. Haha,ce fata ai paduchiosule,iti sta bine atarnat de stalp.
-Daca ai terminat,eu zic sa mergem. Unii mai trebuie sa si munceasca.
-Ha?!..aaa... Tu esti soferul. Mda,ai dreptate, hai s-om mere,da` poate esti dragut sa-mi deschizi si mie o usa...?
-Poti sa stai in fata cu mine.
-Sau lasa! Imi deschizi? Te rog?!
-Oh~ cata politete! Cum as putea sa refuz asa o cerere politicoasa?! Dar inca n-am auzit nici un "merci" amarat.
-Pentru?!
-Tocmai ti-am salvat,aaaa, ziua,sa-i zicem.
-Asta s-o crezi tu! N-ai facut nimic altceva decat ai reparat o situatie!
-??...Adica?
-Daca nu intarziai ca un nesimtit,nu trebuia sa ma uite Dumnezeu in statia asta nenorocita si nici n-aveam parte de javra aia,de care ma puteam ocupa si singura,apropo de asta. So... mai usor cu multumirile.
-Esti fantastica!
-Mersi,da` stiam. Acu` misca-ti curu`,ca am intarziat infiorator.
Ma urc in autobuz fara sa-i mai arunc nici o privire,desii ii simt clocoteala din suflet si dezamagirea din ochi.
Acum ca m-am mai linistit un pic,incep sa-l studiez usurel,sa nu se prinda.
Oglinda imi intoarce o imagine de vis.Pe moment sunt putin derutata si nu reusesc sa-mi dau seama daca e adevarat ce vad sau iar confund visul cu realitatea?Oare de ce nu am observat asta cand eram jos,langa el?
Are o fata atat de frumoasa,un ten curat,doar o umbra de barba,trasaturi bine definite,un par scurt si intunecat iar ochii...ochii nici nu pot sa-i descriu prea bine,un gri deschis sau un cristal fumuriu sau ceva din ambele. Abia acum ii observ cercelul din urechea dreapta si tatuajele de pe brate. Isi arunca o privire obosita in oglinda, si-si aprinde o tigara, iar eu stau si ma gandesc de ce dracu am golul asta in stomac si gargauni-n cap.
M-am inrosit. Sigur am facut-o,cand m-am uitat la el cum trage adanc din tigara. Ah,nemernicul m-a vazut si se amuza copios. Javra! Javra el,proasta eu! Facem pereche buna.
Fac eforturi sa ma concentrez pe vocea lui Bocelli si sa-l ignor. Reusesc. Cred. Sper.
In fine,cobor,dau sa plec,dar ceva ma intoarce din drum,constiinta mea afurisita!!
-Hey printule,merci ca m-ai salvat. Totusi,data viitoare ia-ti calul alb si mantia cu tine,sa fie treaba ca la carte.
-Mai rar scorpie ca tine! exclama el,cu putina admiratie in glas.
-Da,si asta stiam. Cam duci lipsa de idei originale,mister tatoo.
-Hm...poate...
-Poate ce? Poate data viitoare? Nu prea cred! Orasul e destul de mare,suficient pentru a ne pazii unu de altu. Sayonara,my dear.
-Poate data viitoare gasesti un leac pentru limba ta veninoasa!
Plec nepasatoare,facand un gest de lehamite,dar in mod ciudat,in loc sa ma simt relaxata,asa cum vroiam sa par,eu... de fapt sunt dezamagita si golul din suflet s-a marit iar singuratatea si regretul aproape ca ma doboara. Ce dracu am? Doar nu ma asteptam sa se intample altceva,nu? N-avea rost. Nu cu cineva ca el. La pariu ca n-are nici opt clase,degeaba e frumos daca e gaunos,nu?
Pffff,ce rau am ajuns.Sa vorbesc singura pe drum. Am clatinat din cap si m-am afundat si mai mult in ceata calda.
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#2
Owww, prima care lasa un comentariu!! Yay, e ziua mea buna, ce pot sa spun.
Revenind la subiect, aolo mama ce-mi place felul cum tipa abordeaza situatia si cum "printul" o face scorpie. Daca nu ar trebui sa fac liniste as fi izbucnit in ras, God, ce replici bune.
M-a cam derutat partea de la inceput cand tipi aia voiau sa se ia de ea, totul a decurs prea repede dupa parerea mea. Actiunea e grabita, da stiu, o sa spui ca ai facut asta intentionat, dar greu am gustat savoarea actiunii in sine. Totul a fost poc, bang, zap si s-a terminat, dar te rog, fii mai atenta la descrieri. Poate nu sunt in masura sa critic, dar asta a fost ce m-a deranjat.
+18 , nebuna mica, o sa-mi placa sa-l savurez noaptea pe la "orele mici" (1-2) cum zice mama cand ajung acasa, in timpul vacantei, duh.

Stii ca-mi place povestea si pana mea, ma asteptam sa se ia la harta astia doi mai repede, oricum aveam fata aia de kiss her, nu mai pot astepta momentul... mwahahahaha

Oricum, next!!! Sambata!!!

*hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#3
Am promis, am venit!!
Angel,esti o scumpa dar trebuie sa te corectez putintel nu esti doar prima care lasa com,vei fi si singura. ^.^ haha(ma bucur ca ti-a placut :*).Ma bucur ca ati citit si va multumesc tuturor,conteaza mult pentru mine,cu com-uri sau fara.
Inainte sa ma apuc de scris fac doar doua precizari si anume, +18 am pus deoarece povestea va contine limbaj foarte dur,obscen chiar(asa ca nu va asteptati neaparat la scene de sex salbatic :">) si in al doilea rand,personajele nu au continuitate de la un capitol la altul,singura constanta fiind cea care povesteste.
Acestea fiind lamurite, enjoy the second chapter ^_^


***Capitolul 2. Ce-mi doream versus ce-am primit ***

-Te iubesc.
-Rau faci!!
-De ce?
-N-am nevoie de iubirea ta.
-Dar...nu te mint. spune socat,prea socat.
Ma uitam in ochii lui verzi,care-mi placeau atat de mult si calculam cam cat din adevar o sa suporte.
-Nu mai conteaza daca ma minti sau nu.Eu tot n-am nevoie de tine. Mai corect spus n-am nevoie de dragostea ta.
-DE CE?!
-Am prea multe rahaturi pe cap! Viata mea e fututa in ultimul hal. Crezi ca am timp de pupicei,floricele,inimioare si plimbari sub clar de luna?
-Stiu si vreau sa te ajut.
-Cum? Ca deja ma ingropi mai tare,fortandu-ma sa fiu o javra.
-Atunci nu fi si lasa-ma langa tine. Nu vreau decat sa te iubesc si sa te ajut.
-N-am nevoie. Ma descurc singura. Mereu am facut-o.
-Ma arunci de parca as fi o masea stricata.
-N-am vrut sa sune chiar asa de rau,dar trebuia sa pricepi cum sta treaba cu iubirea.
-In fine,trebuie sa plec.
-N-o sa renunt asa usor la tine!!
-Mika,inceteaza!! Lasa-ma dracu-n iadu` meu si termina cu melodrama asta!
II arunc o ultima privire si plec. E prea tarziu acum. Era o vreme in care imi doream sa aud cuvintele astea,tanjeam dupa ele. Acum,din partea mea sa se duca toti la dracu. Ma pis pe dragostea lor.
Imi bag castile in urechi,sperand ca vocea Siei ma va calma un pic.
"Sun is up, i`m a mess
Gotta get out now,gotta run from this..."
Da, chiar ca. Dezastru e putin spus. Si nu cred ca mai am motivatia necesara sa ma mai ridic iar,si iar...
Cine p*zda ma-sii si-a gasit sa ma sune acum?! Ah..e Anca. Pff,ma asteptam sa ma sune,da` sa-mi bag p*la,ca repede s-a miscat baiatu`.
-Da fata.
-Ce faci tzuca? La care servici esti?
-La nici unu. Ma duc acasa. Mi-am luat doua zile libere ca simteam ca ma ia dracu. Tu ce faci?
-Pe acasa. Nu vii pe la mine?
-Acum? Draci baltati! Fac doua ore pana la tine. Alta data.
-Si in plus stiu de ce vrei sa vin si sincer,dar sincer n-am chef de morala. Chiar nu ma tin nervii sa inghit morala.
-Te iubeste,tzuca,chiar te iubeste cu adevarat.
-Nu l-am pus eu s-o faca.
-El nu e vinovat pentru ce patesti.
-Nici eu!!!
-Stiu. De-aia zic si eu. Lasa-l sa te ajute.
-Nu vreau! Ce fel de ajutor mai pot sa primesc acum? Ce inseamna ajutorul asta? Sa stau pe banii lui? Sa nu mai muncesc si sa stau la mila lui,sa-i cer lui bani de chiloti si tampoane?? Tocmai tu imi spui asta? Tu stai pe munca lui Andrei?
-Nu,nu,nu m-am referit la asta,neaparat.
-Si atunci? Despre ce ajutor vorbesti? Vorbe bune,incurajari,pupici si imbratisari? Ce dracu mai fac cu ele acum??!
-Te inteleg. Imi pare rau pentru tine. Si imi pare rau si pentru el,sufera ca un caine.
-Atatea pareri de rau...Crezi ca mai merita?
-S-a intamplat ceva? Ceva de care n-am apucat sa aflu?
-Nu neaparat. Sunt eu prea obosita si satula de tot cacatul asta. Si faza care mi-a facut-o Mika,ma dat peste cap rau de tot.
-Nu te asteptai?
-Sincer? Ba da, dar am tot sperat ca ziua asta n-o sa vina asa repede.
-Sigur nu vrei sa vii la mine? Bagam un cui, bem ceva,spargem tot...
-Mmm...stii ca daca bag un cui,nu te mai intelegi cu mine.
-Parca acum o fac?!
-Hehe,good point. Ai marfa buna?
-Cea mai buna. Aseara am luat-o.
-Si de baut?
-J&B, aproape de-o varsta cu noi.
-Oh~shiet!! Vin! Mi-ai facut o oferta imposibil de refuzat.
-Oky-doky. Te astept.
-Bun. O sun pe mama si schimb masina. Ne vedem in doua ore. Da` te rog eu,fara rahaturi siropoase. Ok? Chiar n-am chef sa-mi spui ce proasta sunt ca nu accept mana intinsa a destinului.
-Ok. Promit. Doar bem si fumam.
-Perfect. Te pup.
-Si eu.
In ce hal am ajuns. Ce s-a intamplat cu copilul bun,care eram? Copilul bun si corect si cinstit care nu bea, nu mintea,nu se droga si credea in dragostea si bunatatea oamenilor!?
Well.. i guess shit happens any time. E bine si asa.
Realitatea trebuie acceptata,daca nu te poti lupta cu ea.
Inchid ochii si ma scufund in amintirile dulci-amarui dintr-o fosta viata,ce putea sa fie dar de fapt n-a fost sa fie.
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#4
Yo guys. Imi pare extraordinar de rau ca nu pot sa aduc urmatoarele capitole,dar din motive care nu tin neaparat de mine,nu mai am acces la net. Promit ca imediat ce rezolv problema asta,postez tot ce am scris(si am scris!! hihi). So,ideea e ca nu am abandonat ficul si nici forumul si ma chinui sa revin in cel mai scurt timp. Ja ne until next time.
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#5
I'm baaaacckkkk!!!!! Gosh! >.< Mi-a fost dor de voi!!! So, n-o mai lungesc mult,ca ma costa. Bucurati-va de capitolul 3,care sper sa va placa tot atat de mult pe cat mi-a placut mie sa-l scriu.



***Capitolul 3. Mana mea versus mana destinului.***


-Blondo!
Doamne,mi-e atat de somn,ca as putea sa dorm pe jos.Si gura lu' asta nu-i mai tace.
-Blondo!!!
-Ce dracu vrei,sefu?
-N-ai dormit acasa?
-Te roade asta?
-Azi avem actiune si tu arati de parca ai dormit prin sant toata noaptea.
Avea dreptate.Dar nu aratam atat de rau pe cat ma simteam.A dracului bautura!Si nu prea reusesc sa-mi amintesc foarte bine ce-am facut aseara.Stiu ca am turnat in mine la greu...si s-a rupt filmul.
-Crezi ca te descurci? Sau vrei sa pleci acasa?
-Daca ma trimiti acasa,la ce p*la mea m-ai mai chemat la 4 dimineata, aici?
-Si eu de unde p*la mea vroiai sa stiu ca tu esti in halul asta?
-Da,bine,scuteste-ma de morala.
-Deci?Esti in stare?
-Ce actiune avem?
-Da' io ce rahat am mancat pana acum?
-Oh..scuze.Mai zi o data.
-Azi avem o evacuare in Petricani.Un fost camin a fost ocupat abuziv de tigani.
-Cati sunt?
-In jur de 200.
-Ce ma?!200 de cioroi??
-Cam asa. De aia ne trebuie atentie marita.Printre ei sunt si patru persoane cunoscute ca traficanti de droguri si proxeneti.Si avem informatii din surse sigure ca acolo se ascund doi indivizi cautati,unul la nivel national pentru crima iar al doilea la nivel international pentru jaf armat si talharie.
-Avem poze?
-Da.O sa vina domnul director cu ele.
-Mai aveti intrebari?
-Da,zic eu.
-Zi blondo.
-Avand in vedere ca practic ne ducem la razboi si noi suntem, cat, 30 de oameni??; cer permisiunea sa primesc armament cu munitie de razboi.
-Permisiune acordata.Daca asta este tot,mergeti si pregatiti-va. Un sfat personal!Pregatiti-va cum trebuie,luati-va manusile speciale,alea care vi le-am dat eu,puneti-va echipamentul complet,sa nu de-a dracu sa va uitati cagulele si luati-va vestele pe voi! Cum a zis blonda,mergem la razboi.S-a-nteles??
-Da sefu!!
-Bun. Liber. Ne vedem intr-o ora in curte,langa masini.
La dracu!Numai de asta n-aveam nevoie acum! Eu sunt mahmura,imi crapa capul si trebuie sa ma bat cu 200 de cioroi furiosi. Baga-mi-as p*la in capul meu de proasta!! Mi-a trebuit mie bautura.
-Blondo,hai sa bem o cafea,aud un glas,ce-mi face ziua mai buna instantaneu.
-Hai Cata,da' cred ca tre' sa pun ceva in ea.
-Ce-ai facut blondo? rade el de mama focului.
Rasul lui ma relaxeaza si ma face si pe mine sa zambesc,fara sa vreau.
-Am facut-o lata,Cataline.Rau de tot.
-Asta se vede pe tine.
-Adica?
-Esti alba la fata,ai cearcanele pana-n calcaie si ...apropo..faina muscatura aia pe gat.
-Ceee? Ce muscatura? Esti nebun?
-Si vanataile de pe maini? Nici alea nu stii de unde le ai?
-Vanatai?? Bai esti nebun??
-Eu?! Cu cine dracu ai fost aseara?
-Cu Radu.
-Unde?
-La firma?
-Pfffff!!!
-Dar n-am facut nimic! Sau am facut? Baga-mi-as in creierii mei de tot rasul!! Ce dracu am facut aseara?
-Ai fost acasa? Mama-ta stie ceva de tine?
-N-am fost. Dar stie.Dupa ce m-a sunat sefu,am sunat o si i-am spus ca avem actiune.
-Deci nu ti-ai baut mintile de tot.
-Sper!
-Zi! Ce-ai facut?
-Nu stiu!
-Hai s-o luam usor,te-ai intalnit cu Radu...
-Da. Am fost sa bem ceva si dupa ce am baut cateva pahare...
-Cateva pahare??! Esti nebuna? Cate ai baut?
-Vreo patru.
-De?
-Whisky.
-Esti turbata! Asa, zi mai departe.
-Dupa ce am baut,am plecat cu el la firma. Si am baut si acolo...
Si in momentul ala toate amintirile au navalit peste mine,cu o acuratete inspaimantatoare. Fiecare gest,fiecare fior,fiecare sunet ma torturau.Nu! Nu pot sa cred ca am facut eu asa ceva!! Refuz sa cred asa ceva!
-M-am culcat cu ei!soptesc terifiata.
-Ce-ai facut??! Esti dusa rau!! Cum ai putut face asta? Tu chiar ai uitat ce-a zis?
-NU! N-am uitat! La dracu!! Ce-am facut?!
Inchid ochii terifiata si-mi apar imagini cu mine si Radu inlantuiti de patima,peste tot prin firma aia,pe jos,pe fotoliu,pe birou,Oh,drace! si pe balustrada de le balcon(pe bune,ma??). Ce dracu a fost in capul meu?? Ce??
-Ce-am facut?? soptesc tremurand din toate incheieturile.
-Ai facut pe dracu ghem!! De ce te-ai dus sa bei cu el? Stiai ca nu tii la bautura! Ce credeai,ca o sa te menajeze? Ala a jurat ca va face tot ce-i sta in puteri sa te prinda cu craci-n sus.
Incerc sa-mi revin si exact in momentul ala primesc un mesaj:
"Am doua chestii pentru care sa-ti multumesc:
1. O partida de futai ca asta,n-am avut de mult.
2.Mi-ai adus o suma bunicica,cu pariul ala. Dar sincer nu credeam ca o sa reusesc vreodat sa te prind. Stii,insa,cum se zice... Necunoscute sunt caile..."
-Baga-mi-as p*la in sufletul lui si in capul meu de proasta!!!urlu eu din suflet.
-Ce-i blondo? Ce mai e?
Ii intind telefonul,sa citeasca si el mesajul.
-Mda..Te-a facut.Asta e.Accepta faptele si treci mai departe.
-Il omor! Jur! Cum il prind,ii iau gatu!!
-Il omori pe dracu. Gata!Depaseste momentul. Hai sa bem cafeaua aia.
Il las sa ma taraie dupa el,pana la automatul de cafea,gandindu-ma in timpul asta cum sa-l prind si sa-l torturez pe nenorocitul care ma pacalit in halul asta.
-Ia si bea si revino-ti!
-Mersi.
Apuc cafeaua si o beau fara sa-i simt gustul,atat sunt de devastata.
-Mai bine?
-Mai bine pe dracu!! Cum crezi ca o sa mai fiu bine vreodata??
-Daca te-a pus dracu sa bei! Si cu el!! De ce nu mai sunat pe mine,daca tot aveai chef sa bei ca porcul?
Avea dreptate. De ce nu m-am dus cu el,daca tot vroiam sa ma distrez?
-Mda. Hai sa ne schimbam ca acus vine sefu dupa noi.
Plecam in directii diferite,gandindu-ne amandoi daca si de data asta vom scapa intregi.Norocul a fost de partea noastra pana acum,dar nu cred sa tina la nesfarsit.
Ma echipez rapid si cobor sa-mi iau pistolul.In curte era o agitatie ingrozitoare pentru creierul meu,inca imbibat cu alcool.
-Sunteti toti?urla sefu.
-Da sefu,suntem toti,suntem echipati am vazut si pozele,acuma hai ca ardem gazu' aiurea.
-Bine. Imbarcarea conform planificarii.
Ma urc in duba incercand sa ma concentrez pe misiunea ce se asternea in fata mea,dar din pacate,imaginile noptii abia trecute,se incapatanau sa ma tortureze,umplandu-ma de o ura distrugatoare.
Mare minune daca nu s-o intampla ceva.Prea sunt turbata si prea chitita pentru un glont. La urma urmei,mor la datorie,ce p*la mea!! O sa ma ingroape cu onoruri militare.
-Atentie baieti! Cand ajungem,va trageti cagulele pe fata si asteptati semnalul meu! se aude prin statie,vocea sefului.
-Receptionat sefu! Oprim motoarele si asteptam semnalul.
-Negativ! Echipajele 4 si 7 nu opresc motoarele!! Receptionat?
-Echipajul 4 receptionat!
-Echipajul 7 receptionat!
M-am trezit brusc.Orice urma de alcool s-a evaporat din capul meu si simt adrenalina cum ma cuprinde incet dar sigur. Ma uit la colegii mei si ii simt cum tremura de nerabdare,la fel ca si mine. Sunt ca o fiara,care a dat de gustul sangelui si abia astepta sa se ospateze. Cam poetica asemanarea dar chiar asa ma simt.
Torsul prietenos al motorului s-a oprit si pentru cateva minute s-a lasat o liniste sfasietoare.Aproape ca nici nu indraznim sa respiram,sa nu pierdem momentul.
-Atentie! Pentru toate echipajele!!
-INTRATI!! ACUM! INTRATI!! se aude urletul sefului in statie.
Ca la comanda sase usi de duba se deschid si navalim in cladire,in formatia bine cunoscuta de noi.
-Politia!
-Deschideti usa!
-Trezirea!
-Politia,deschideti!
Urletele noastre se amesteca cu tipetele celor treziti cu forta,provocand un vacarm de nedescris.
-Ba,manca-v-as p*la voastra,asa faceti? Avem si noi copii...
-Gura! Imbraca-te si ia-ti tot ce ai de luat! In cinci minute sa fiti gata toti,daca nu vreti sa faceti baie in spray paralizant. S-a-nteles?
-Gata mancati-as pi*da ta.Tu esti Pantera,nu?
-Nu te freaca cine sunt eu! ma reped eu la cioroi. Tu pune mana si fa ce ti-am zis.
Ies din camera stiind ca in cinci minute va fi asa cum am zis. Nu degeaba porecla mea e Pantera.
Ma uit in jurul meu si vad ca situaitia e oarecum sub control,dar instinctul meu ma avertizeaza ca ceva se intampla. O iau usurel in sus pe scari,spre acoperis si imaginea care imi apare in fata ochiilor ma lasa fara respiratie.
Nu pot sa cred asa ceva!! Seful meu e la pamant intr-o balta de sange si Catalin sta in fata unui cioroi,care cioroi are ditamai pistolul,d-ala de neam prost, si se vede clar ca abia asteapta sa-l foloseasca.
Reactia mea e instantanee si nu am timp sa constientizez prea bine ce fac.Scot pistolul si trag direct in spatele tiganului,fara sa mai somez.
-Cataline! Esti bine? Ti-a facut ceva?
-Blondo! Ai grija in dreapta ta!
Apuc doar sa ma intorc pe jumatate si simt o durere infioratoare in umar si aud din nou sunetul pistolului meu.
Linistea care se lasa e sinistra.Nu se aud decat respiratiile noastre rapide.
-Esti bine? il intreb eu pe Catalin.
-Da,cred ca da.
-Ce-i cu sefu?
-Ce-i cu tine?
-Adica?
-Esti plina de sange!
-A bagat ala cutitu in mine,in umar.
-Baga-mi-as p*la!Ti-am zis sa te feresti!
-N-am mai apucat. Lasa. Nu-i nimic grav. Hai sa vedem ce-i cu sefu.
-A bagat cutitu si in el,javra aia de cioroi.
-f**k it!!
-Sefu!! Sefu ma auzi? Sefu,raspunde-mi!! Unde te-a lovit?? SEFU!!!!
-Blondo! Daca ala nu ma omorat,sigur o s-o faci tu cu zbieretele astea.
-Iti arde de glume? Zi unde te-a lovit?
-Nu stiu. Prin ficat sau pe acolo.
-Cataline du-te repede dupa ajutor.
-Talambo! Ai statie! zice sefu chinuindu-se sa vorbeasca normal.
-Ohh,da,am si uitat.
-Tu mereu trebuie sa uiti ceva. Ce dracu ai facut cu aia?? Ai tras fara somatie? Nebuno!
-A lipsit timpul necesar sefule, chicotescu eu.
-A lipsit pe dracu,vezi ce-i cu ei.
Ma ridic de langa sefu si cand ajung langa cioroi,constat ca amandoi sunt dusi la cele sfinte si mai constat si ca sunt cei doi dati in urmarire.
-Sefu,permite-ti sa raportez.Au decedat mortal prin moarte amandoi.
-La dracu blondo,amandoi?!
-Yup! Direct in inima! Amandoi! ranjesc eu,mandra de isprava mea.
-Fi-ti-ar tinta a dracului sa-ti fie,blondo! Ce dracu facem acum? Si de ce ranjesti ca proasta-n targ?
-Hm...daca ai putere sa urli la mine,inseamna ca nu ti-e asa de rau,ma uit eu chioras la el.
-Baga-mi-as p*la! Ce dracu ai facut?
-Oh,mai lasa-ma-n p*la mea! Tu esti gaurit,eu sunt gaurita si ala era cat pe ce sa-i zboare creierii lui Catalin. Ce mortii mei vroiai sa fac?! Sa stau sa aplaud?! Sa cer un bis?!
Zgomotul celor care vin,ii rapesc ocazia sa continuie tirada si eu profit de asta si ma retrag usurel. Rana din umar a inceput sa ma doara-n draci,dar ma simt bine,multumita chiar.Ura,furia,umilinta si neputinta care ma bantuiau,au disparut ca prin farmec,impreuna cu vietile de rahat ale celor doi de la picioarele mele.
E prima oara cand ucid. Si avand in vedere ca ma simt atat de bine,nu cred ca va fi ultima oara.E o senzatie prea rara sa renunt la ea.
Bag mana in buzunar si scot prada.Cand m-am aplecat sa verific ce-i cu aia,le-am luat lanturile si bratarile de aur. Da,stiu,sunt putreda pana-n maduva oaselor.Dar captura e bunicica.Norocul meu ca astia poarta lanturi groase de un deget.
Durerea din umar isi face de cap si simt cum ma ia ameteala.Am pierdut prea mult sange,mult prea mult pentru sanatatea mea,cred. Moartea imi da tarcole si mie.O simt cum se invarte in jurul meu,asteptand.
Imi pare rau,draga mea,dar azi nu.
Candva te voi lasa sa castigi,dar azi e momentul meu,azi e ziua cand in sfarsit sunt linistita si impacata cu mine. Nu te pot lasa sa ma iei cu tine.
So...until next time,i kiss you my dear...
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#6
Yzzy, te-ai intrecut pe tine insati...:)) Nu credeam ca o sa apuc ziua in care sa-ti spun ca actiunea cu 'cioroi' a fost awesome.
Desi povestea ta, dupa mica mea parere ingereasca, nu are logica, astept next... firar.. e prea genial sa ma opresc acum. Multe chestii cenzurate si woi Doamne, nu credeam ca o sa ai o minte asa ~~~~~ ... mi-a placut fara zu scena aia de niho-niho :))) pe balustrada de la balcon... aia a fost explozia mea de ras, in afara de momentul in care s-a zis de armamentul pentru razboi.. Da' frate, ce de cioroi!!!!
Bafta!
Ingeras vrea next!
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#7
***Capitolul 4. Dorinte versus Pacate ***





-De ce esti atat de frumoasa?

-Poftim?!

-De ce ti-a dat tie,Dumnezeu, atat de multe si noua atat de putine?

-Esti beata? o intreb eu nedumerita.

-Du-te dracu!

-Serios Ely,ai baut? Ce-i cu tine?

-Nu. N-am baut nimic. Pur si simplu stateam si ma uitam la tine si nu m-am mai putut abtine! Doamne iarta-ma! Esti perfecta. Ai tot ce e necesar si in plus chiar. Si ne tratezi pe toti cu un dispret infect. Stai aici in fata mea,de o ora si te doare undeva de ce-i in jurul tau. Opreste-te si priveste un pic la oamenii de langa tine. Uita-te la adoratia de pe chipurile lor. Sunt plini de admiratie pentru tine! Si eu la fel ca ei. Si toti asteptam cu sufletul la gura sa ne arunci macar un zambet amarat. Un gest atat de infim pentru tine ar fi o consolare atat de mare pentru noi. Dar pe tine te doare-n cur. Si o si arati. Noi practic suntem sclavii tai si fascinatia noastra e ceva ce trebuie sa-ti dam obligatoriu. E normal,e firesc,e natural pentru tine,sa fie asa.

Ii ascultam monologul si priveam intrigata,cum se impleteau in ochii ei,dragostea si ura pentru mine.

-De cand ai sentimentele? o intreb intr-un final.

-Ce sentimente?

-De cand ma iubesti?

-De mult. De prea mult timp.

-De ce? Uiti ca suntem amandoua femei?

-Pfff! Tocmai tu pui astfel de intrebari stupide? Tu,care esti o fana yaoi infocata?!

-Yaoi. Nu yuri.

-Whatever.

-Nu. Nu-i acelasi lucru.

-Iti provoc scarba? ma intreaba cu o umbra de amuzament indurerat.

-Nu. Dar nici nu te incurajez.

-De ce nu? Iti dau tot si nu cer nimic in schimb.

-Si crezi ca asta vreau? Nu te-ai prins ca n-am nevoie de asa ceva? Am prea multe carpe in jurul meu. Sa mai am inca una,m-ar depasii emotional.

-Ouch. Asta a durut!

-Draga mea,cand te mananca limba trebuie sa suporti si scarpinatul.

-Despre asta am vorbit mai devreme. Esti infiorator de aroganta si cumplit de nemiloasa.

-Poate ca sunt. Dar,daca tot te-a acaparat curiozitatea,ti-ai pus si intrebarea, De ce sunt asa?

-Tu stii prin ce infern am trecut? Ai habar cum a fost viata mea? Din discutia tampa,care o purtam,e clar ca nu stii. Tu,ca si restul,vedeti doar ce e la suprafata,doar ce va convine si vi se pare nedrept ca eu pot si am si voi nu. Considerati ca mie mi-a fost dat totul pe tava si n-am depus nici un efort.

-Si nu-i asa? Ai tupeul sa zici ca nu-i asa?!

-Esti mai proasta decat credeam! Nici nu-ti inchipui cate mi-au fost luate,inainte sa primesc ceva! Cate lovituri inutile a trebuit sa incasez,in principal din cauza cretinilor ca tine,care considera ca daca zambesc,sunt fericita si de aia prefera sa ma urasca,ca sa nu-si vada prostia si slabiciunea.

-Ai o limba taioasa.

-Si ce te asteptai? Ca-mi declari dragostea ta nesfarsita si supunerea vesnica si eu o sa cad cu cracii-n sus si o sa ma umezesc toata?! Chiar esti idioata,daca asta era planul tau.

-Dar pot sa o fac!

-Ce anume? o privesc eu,usor derutata.

-Pot sa te umezesc. Si nu doar atat. Trebuie doar sa ma lasi.

-Tu glumesti,nu? o intreb eu,inmarmurita.

-Sincer,ti se pare ca am chef de glume?

-Aha! Acum inteleg! De asta mai chemat aici. Sa ma pui intr-o situatie ridicola,stiind cat de mult urasc asta si sa te faci de ras in fata mea,considerand ca te voi accepta din mila. Fetita,iti spun sincer ca te joci cu focul. Habar n-ai de ce sunt in stare. Am luat vieti,pentru mult mai putin,decat ce-ai facut tu.

-Nu-mi mai spune fetita!! urla ea,atragand atentia tuturor.

-Asta esti! Un copil idiot care vrea sa impresioneze. Din nefericire pentru tine,nu ti-ai ales omul potrivit, spun eu in timp ce ma ridic sa plec.

Arunc niste bani pe masa si ma uit la ea cu dispret si mila,in acelasi timp.

-Du-te si cumparati jucarii si lasa teatrul asta ieftin! N-ai cum sa cresti in ochii mei.

Plec,dar aud ceva spargandu-se si in secunda urmatoare ma simt trasa de mana si intoarsa cu brutalitate. Ii vad disperarea din ochi si ii simt buzele presate peste ale mele. Limba ei e matasoasa,gustul gurii ei e divin,un vartej de arome,una mai placuta decat alta. Sarutul ei e indraznet si acaparator si profund. Fara sa vreau,simt un foc lichid in tot corpul,ce ma ameteste si-mi inmoaie picioarele. Scap un geamat usor si o trag spre mine. Stiu ca-i o nebunie,dar nu pot sa ma opresc.Dorinta mi-a intunecat ratiunea si ma las in voia ei. Ma bucur de ce simt,cu atat mai mult,cu cat stiu ca nu va dura mult. Limba ei imi mangaie buza de jos, cu dorinta si regret.

-Te vreau! Te vreau atat de mult incat ma sufoc! imi sopteste incet, mult prea incet.

Si atunci,brusc imi revin. O imping si-i fut o palma,cu toata ura pe care o simt,incat cade peste masa din spatele ei.

-Jigodia dracului! Taratura! O singura data sa te mai apropii de mine si ti-am luat gatu! urlu eu ofticata pe ea,pe mine,pe situatie..

In timp ce plec,incerc sa ma impac cu mine insami si sa accept ca am lasat garda jos.Dar,la dracu,nu pot,nu vreau sa inteleg lucru asta,pentru ca stiu ca daca recunosc asta,atunci se va intampla si a doua oara,si a treia oara...si nu-mi permit asa ceva! Nu in situatia mea.

Am facut atatea,am planuit atatea,mai am multe de rezolvat pana sa ma razbun definitiv,am zeci de vieti pe constiinta si totusi abia am inceput. Greul de acum se va asterne la picioarele mele.

Sunt ca un paianjen,mi-am tesut panza,mi-am instalat capcanele,mi-am reinoit momeala.Acum incepe vanatoarea.Si cursa contra cronometru pentru ascunderea victimelor.Si a intentiilor,bineinteles.

Cum poate sa creada copila aia idioata,ca as putea sa renunt la toate astea pentru ea?! Maica sfanta! Imbecilitatea unora n-are limite. Dragoste? Pasiune? Ce cacaturi! As vrea s-o vad pe ea in situatia mea. Ar fi intins-o toti,de mult. S-ar fi dus dracu,cu tot cu dragostea ei.

Chitaitul telefonului ma avertizeaza ca am primit un mesaj:

"Viata fara tine,nu merita traita!"

Nu! Stai asa! Penibila asta crede ca daca ma ameninta cu sinuciderea,ma inmoi?! Serios,ma? Drace,e chiar amuzanta! ma gandesc eu,in timp ce incerc sa ma opresc din ras.Da, asta a fost buna. N-am mai ras asa,de mult timp. Pfffff,ce caricatura de fiinta!

Gata cu distractia! Imi aprind o tigara si incep sa rasfoiesc lista cu `clientii` ce trebuiesc eliminati. Sunt cam multi. O sa am de lucru ceva vreme,dar ma asteptam la asta.

Ma afund in planurile mele perfecte si incerc sa ma concentrez la ce am de facut,dar fara sa vreau simt doua buze catifelate pe pielea mea si doi ochi negri,scanteind din cauza lacrimilor. Da.....ma astept ca de acum inainte sa fiu bantuita.

Zambesc si ma gandesc ca am mai trimis un suflet in Iad. Cate mai urmeaza?
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#8
deci ai o poveste misto aici si tu... tu pui numai limbaj de ghetou :) inteleg ca e plus 18 si o sa fie limbaj si scene mai picante si alea alea, dar putin mai usor. prea multe injuraturi si dialog strica aspectul la poveste. pana acum trecand peste astea este interesant misca ceva pe aici :) dar incearca te rog sa mai elimini din dialog si fara prea multe insulte. strica povestea :*
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)