Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] El diablo

#1
Varsta minima: + 18
Gen: Drama, Romance, Actiune, bla bla.
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: avansat sau simplu. Tu decizi.

Bun, bun, am luat-o razna acum, dar ideea asta nu-mi mai da pace. O sa incerc totusi si sa reiau si ficurile din arhiva pe care nu le-am terminat. Eh, sper sa va placa ideea la fel de mult ca mie si sper sa am si cititori. Acum o sa va prezint doar personaje importante sau secundare si gandurile lor. Cu toate spuse:




[center] PERSONAJELE DIN: EL DIABLO[/center]


Diablo; Intotdeauna am incercat sa fiu un om normal, sa detin un loc de munca normal, cinstit, dar unele circumstante nu mi-au permis asta. Am trait de cand ma stiu doar cu mama intr-un cartier darapanat si saracacios, insa nu m-a deranjat. Imi fac veacul in barul de pe aici, plin de femei usoare, gata sa se dezbrace pentru cativa bani. Am si prieteni, o gasca pe care eu o numeam "familie", dar de la o vreme totul a inceput sa se destrame din cauza banilor. Oricum, tot lucram impreuna la ordinea sefului nostru. Intre timp viata mi s-a dat peste cap atunci cand am pus ochii pe-o femeie din inalta societate. Prima data am crezut ca si ea simte ceva pentru mine, insa aveam sa aflu mai incolo cat de mult ma inselam in privinta ei...

[center] *[/center]


Kate; Viata mea a fost plina de obstacole si nu tocmai roz. Tatal meu a fost si este unul din ele. Dupa moartea mamei, el si-a gasit consolare in bratele celeilalte. Sora ei geama. Niciodata nu am putut s-o sufar pe femeia aia plangacioasa, rasfatata, si buna de nimic. In fata lui se face un mielusel, dar cand nu e prin preajma isi scoate ghearele. Am o sora pe care-o iubesc mult si care din fericire si-a gasit dragostea intr-un spital. Sunt o femeie de inalta societate, blanda si frumoasa, dar am doua fete. Una mi-o asez pe chip cand sunt la firma iar alta cand ies cu gasca. Iubesc motoarele si tot ce tine de ele. Nu-mi place sa ma ascund dupa deget si spun mereu ce simt. Momentan ii dau sperante tatalui meu in legatura cu nunta, dar o sa-l ranesc. O sa-l invat ca nimeni nu-mi manevreaza mie viata. Problemele insa s-au agravat atunci l-am intalnit pe Diablo. M-am indragostit nebuneste dintr-o simpla privire. O vreme, chiar credeam ca o sa fiu fericita, implinita, ca insfarsit am patit si eu un lucru bun, dar aveam sa aflu cat ma inselam in privinta lui. Nenorocitul m-a mintit, si pe langa asta l-am prins cu alta in pat. O sa-l fac sa plateasca pentru ce a facut, jur!


[center]**[/center]


Alvaro: Dupa moartea iubitei mele, m-am refugiat in bratele altei femei, care din intamplare e sora geamana. Probabil ca tot ce voiam erau sperante, cum ca ea traieste si nu e moarta asa cum sustin toti. Bineinteles ca dupa ani mi-am revenit din soc, insa am acceptat-o. M-am indragostit pentru a doua oara si eram fericit. Am doua fice frumoase, destepte, dorite de toata lumea, insa ele si-au ales barbatii nepotriviti si asta ma face sa-mi ies din minti. Cea mare a ales un amarat de doctoras care-si petrece cel mai mult la spital, iar cea mica un tip din cartier, sarac, fara nici un viitor. Kate m-a ascultat inainte de aparitia acelui barbat in viata ei, dar apoi totul s-a dus de rapa. In schimb cea mare m-a refuzat spunandu-mi cat de mult il iubeste pe iubitul ei. Glumesti cu mine?! Crezi ca iubirea tine de foame?! O sa ma straduiesc din rasputeri ca sa le despart de ei! Daca nu o sa fiu instare nici de atat, nu ma cheama Alvaro!


[center]***[/center]

Ella: Am avut o viata plina de pupincuristi, de prieteni falsi, de aceea ma incred doar in surioara mea mai mica Kate si-n prietenul nostru cel mai bun, care ne mai ajuta din cand in cand si cu firma. Dupa moartea mamei, tatal nostru s-a refugiat in bratele celeilalte, sora geamana a ei. Nu am avut niciodata vreo problema cu ea sau altceva, insa dintr-un motiv anume ea ne uraste pe amandoua de aceea prefer s-o evit. Sunt opusul surioarei mele dragi si din aceasta cauza, am un ingeras mai slab dar de curand am luat atitudine. Cand tatal nostru a incercat sa ma desparta de prea iubitul meu ingeras, i-am dat peste nas. Din un motiv necunoscut mie sau nu chiar, nu-l suporta deloc. Probabil fiind vorba de statutul lui social, insa nu-mi pasa. Eu il iubesc si sunt instare sa lupt si sa inving orice obstacol pentru iubitul meu. Tata nu o sa-mi distruga viata si nici nu o sa ma mai santajeze in continuare. Asta o garantez.


[center]****[/center]


Carlota: Prea iubita mea surioara a avut parte de-un destin frumos. A avut intotdeauna ce mi-am dorit eu. Barbatul miliardar ideal, frumos, parinti care s-o bage in seama, prieteni si doua fice de o frumusete rara. Din aceasta cauza am ridicat ziduri invizibile intre noi fara ca ea sa-si dea seama de asta. Cand a murit am fost cea mai fericita femeie din toata lumea. Frumosul Alvaro s-a refugiat in bratele mele iar eu l-am primit numaidecat. Prima data a acceptat sa fim impreuna doar de dragul infatisari mele si ca amintirea surori mele sa nu piara. De curand m-a acceptat oficial, si s-a indragostit de mine. Singurele obstacole sunt mucoasele alea doua de fice ale lui pe care vreau sa le fac sa dispara. Si o sa fac orice sa reusesc! Abia atunci, viata mea va fi perfecta...


[center]*****[/center]

Martin: Hah, omul ideal de afaceri, mafiotul din umbra si barbatul ideal. Am avut multe femei la viata mea, dar una singura a reusit imposibilul. A reusit sa ma faca sa ma indragostesc de ea. Poate neintentionat, dar a reusit. Totul a mers bine o vreme pana la nunta, unde am fost parasit la altar. Nu o condam, stiu din ce cauza e, si barbatul care s-a bagat peste mine o sa plateasca cu viata! Am o gramada de bani! Il pot face sa-mi linga pantofi! Ea trebuie sa fie doar a mea! Si cine nu accepta asta, hah, o sa inoate in propriul sange. Kate nu e constienta de cat de periculos sunt si nici nu trebuie. Ea nu are de facut decat un singur lucru, si-o sa o tin in puf toata viata: sa ma iubeasca.


[center] ******[/center]
Membri din banda lui Diablo: Alonzo, Andres, Carlos, Diego, Jose.

Alonzo: Viata de cartier nu e niciodata usoara. Traiesc in rahatul asta de multa multa vreme. Nu am pe nimeni in afara de baieti, si port un respect nemarginit fata de Diablo. Poate si din aceasta cauza sunt mana lui dreapta cand vine vorba de "munca". Totul a mers bine pana intr-un punct, pana a atins-o pe stapana inimii mele. Din momentul ala s-a destramat totul. Mai vorbim doar cand vine vorba de jafuri, in rest nimic. Ca prieten: este un gunoi si o sa ma razbun.

Andres: Nu mi-am imaginat ca o sa ajung sarac si nevoit sa fur ca sa ma intretin. Tatal meu m-a dat afara din casa la 17 ani si...de aici, totul s-a complicat. Totusi, un singur om m-a salvat din gaura neagra a neincrederii in care am cazut: Diablo. Mi-am facut prieteni, si mi-am gasit un loc de "munca". O sa-mi fac bani si intr-o zi o sa-i dau peste nas bosorogului pentru ce mi-a facut.

Carlos: Viata mea nu e cu nimic mai speciala decat a amicilor mei. Fiecare dintre noi are un secret de ascuns. Totul a mers bine pana la un punct, pana ce Diablo a inceput sa ceara mai mult decat noi. Astea, mi-au pus capac. Toti trebuie sa fim egali!! Toti muncim din greu, de asta am ajuns sa nu-l suport...dar trebuie. Intr-un fel ne e lider. Si totusi, setea de bani o sa ma omoare intr-o zi... probabil.

Diego: Eu nu am nicio treaba cu nimeni. Dragostea m-a calmat intr-un moment critic al vieti mele. Sunt indragostit pana peste cap de-o prostituata care imi impartaseste sentimentele din fericire, dar nu ma accepta. Pe motivul lipsei de bani. Am accepat sa fur doar pentru ea, s-o fac fericita...si am fost un prost, un orb! Am gasit-o in pat cu altul si cu burta la gura. Urasc femeile, si o sa-mi bat joc de toate! Pe Diablo, il respect. Mi-a intins o mana cand aveam probleme de multe ori. E prietenul pe care te poti baza mereu.

Jose: Eu sunt tipul cu tehnologia. La fiecare jaf verific securitatea si calculez la cat timp ar putea ajunge copoi. Cum am ajuns intr-un astfel de cerc? Din cauza unor datorii cauzate de obsesia mea pentru jocurile de noroc. Totusi, nu regret. Am intalnit oameni grozavi si totusi uni incorecti. Diablo e un tip inteligent si nu-l suport fiindca castiga mai mult decat noi. Intr-o zi, o sa-i spun in fata ca nu-mi place...dar pana atunci, o sa tac si-o sa inghit.


[center]^[/center]

Enrique: Cel mai bun prieten al celor doua surori, Ella si Kate. In trecut am avut o oarecare atractie pentru Kate, insa din fericire a trecut. Le sunt aproape mereu la bine si la greu si le consider surorile pe care din pacate nu le-am avut. Naivitatea de care Kate a dat dovada in fata nenorocitului de Diablo, a facut-o sa sufere... si pentru asta o s-o ajut sa-l uite, sa plece si sa nu-l mai vada niciodata dupa ce-o ajut cu razbunarea. Am auzit ca e dulce, nu-i asa?


[center]^^[/center]


Salvador: Iubitul si protectorul Ellei. Nustiu cum am putut fi binecuvantat cu o femeie ca ea. Iubitoare, protectoare, naiva, adorabila, frumoasa si fricoasa- uneori. O iubesc mai mult decat ochii din cap, insa din pacate nu-mi pot petrece timpul cu ea din cauza serviciului meu. Sunt un doctor cunoscut, de succes, dar tatal ei nu e de aceeasi parere. Crede ca nu ma ridic la nivelul lui social si asa este. Dar bani nu sunt totul!! si daca traieste cu impresia ca o sa ne desparta...se inseala amarnic!!



_________________________________________________

Cam astea sunt cele mai importante, sa spun asa. O sa mai apara si alte personaje pe parcurs, insa o sa scriu si despre ele cand o sa le vina vremea. Sper sa va placa, atunci cand o sa postez primul capitol. Dar! Caci exista un dar, as dori sa stiu ce parere aveti despre personaje:o3 si spusele lor.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#2
Tuu tu... =)) L-ai facut si pe asta.. Pai sa vedem, faptul ca personajele au oarecum nume spaniole/mexicane/portugheze si povestea oarecum ma duc cu gandul la o telenovela.. Sincer. Acum despre personaje.. ce pot sa spun, pe Diablo pur si simplu in ador, deja. La kate am ramas ceva gen ":O" Motoare? Serios? Si restul.. Hmm.. tatal ca de obicei e orb, Jose e deja un scump, tinand cont ca e "asta cu calculatoarele". Deabea astept sa citesc ce perversiuni mai bagi si in asta.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#3
Ideea de telenovela in nu prea imi surade, dar pentru ca fic-ul e scris de tine si pentru partea cu mafiotii il voi citii. Personajele sunt... normale, singurul care e putin mai misterios e Diablo (poate pentru ca e personajul principal), restul sunt tipice telenovelelor si stii la ce sa te asteptii de la ele, dar tipii din gasca ma atrag intr-un oarecare fel (mai ales Carlos si Jose).
Vreau sa vad ce o sa iasa din povestea asta, deci sa vii repede cu urmatorul capitol.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#4
Gata! Imi place ce am citit pana acum si personajele par destul de interesante.
Nu ai dezvaluit prea multe, mai bine totusi, asa ramane sa vad pe parcurs cum decurg lucrurile. Deja ma intreb cine cu cine ramane. :]] Diablo intr-un final o sa fie impreuna cu Kate? (nici nu ai inceput ca eu deja te iau la interogatoriu)
Pai abia astept nextul, fuga cu el! *tighthug*

#5
Heei Alexule ,uite c-am dat si eu de ficul tau.Nu e inspirat dintr-o telenovela,ceva?:>
Sincer imi place cum ai dat contur gandurilor personajelor si incet m-ai facut sa-mi fac deja o parere despre ei.Spun de pe acum,ca nu-l suport pe Diablo *laughs* vreau ca Martin sa-l calce-n picioare *evil smile*
Imi plac prietenii lui Diablo,mai ales Diego:>Tatal lui Kate e un insuportabil,ma-sa vitrega,matusa-sa,e si aia o insuportabila,merita calcati d'un tren...eh,gata tac.
Dupa cum spuneam,imi plac personajele.Astept si primul capitol. O sa mai trec pe aici , garantat *>:)*
See ya!
My tea’s gone cold I’m wondering why I ,got out of bed at all.The morning rain clouds up my window,And I can’t see at all;And even if I could it’ll all be gray,
But your picture on my wall
It reminds me, that it’s not so bad,
It’s not so bad.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)