Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

xo.Miky.xo vs. ^Ella^

#1
Eu si Miky ne-am gandit sa facem un duel. Dupa ce ne-am gandit si razganditi am ales ca tema sa fie una mai simpla si anume: Flori

Lucrarile vor fi anonime pentru a nu se vota pe baza de prietenii si fara Spam! Aduceti argumente pentru care ati ales acea lucrare.
Voturile de tipul: "Ce draguta e asta! O ador! Votez pentru ea, pa! [plus o mie de emoticoane]" nu vor fi luate in considerare.
Da-ti o nota la fiecare dintre poze, iar apoi alegeti catre care va merge votul vostru.

Perioada de vot: de acum pana pe 6 septembrie.

Fotografia 1
Fotografia 2

Bafta Miky!pupic
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#2
Heya guys!
Hopefully nu se intra pe baza de invitatie pentru ca nu detin una! (joking.) Aparent acolo unde se tine un duel, trebuie sa fie si cineva care comenteaza…so, daca nu va deranjeaza, o sa incep acum.
Ce imi place in primul rand la ambele lucrari e ca 1)se incadreaza in tema din perspective absolut diferite si creative si 2)nu prezinta nici o modificare suprarealista, ceea ce le da un aer foarte natural si simplist. Imi place pana si tema, care, limiteaza intr-o oarecare masura, dar lasa totusi loc de desfarurare la nivel de “arta”.

Prima lucrare
Ma incanta extrem de mult perspectiva din care ai privit tema, si ideea (partea artistica a ideii, more likely) e realizata cu originalitate si creativitate. Imi place ca nu ai luat o parte simpla a conceptului de “floare”, ci ai cautat expunerea intr-o idee mai statica decat cea a naturii. Apa ar fi fost un element incredibil aici daca incercai sa faci fotografia dintr-un alt unghi. Ideea generala a pozei imi place extrem de mult, insa unghiul din care e facuta poza (stiu ca probabil posibilitatile nu erau foarte numeroase din cauza picaturilor de apa), ii absoarbe o mare parte din farmec, din personalitatea ansamblului…pentru ca o face sa para singuratica si complexata –daca ar fi personific.
Ca nota, nu stiu ce sa zic, imi place ideea, insa unghiul e extrem de chinuit. O sa ii dau un 8 (chiar 8,50, daca se pun si sutimi.)


A doua lucrare
Primul cuvant care imi vine in minte cand privesc lucrarea ta e raw(aka brut). Simplitatea lucrarii tale e atat de incantatoare incat ma face sa realizez de ce iubesc natura, in genere. Multitudinea nuantelor pe care le-ai surprins dau o frumusete aparte, desi poza (chiar si unghiul), e atat de simplista si totusi captivanta. Probabil simplitatea ii da un aer de mister, e ca un amalgam de personalitati si ipostaze. Poza ta aduce impresia unei poze facute unei multimi simple si necunoscute care, te face sa te intrebi cine sunt oamenii respectivi, care e povestea lor si la ce se gandesc. Nu e artistica, e simplu florala.
Ca nota…well ma hotarasc la un 9.

Well, cam asta am avut de zis. Don’t mind me not giving 10, it’s just some kind of Reticence in giving 10 disorder; si in concluzie si prin urmare, votul meu merge la a doua lucrare.
I’m now, good luck guys!



Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#3
Helău !

Prima fotografie: Perfect, artificial, alb, imaculat. Cam asta îmi transmite, o perfecţiune a frumuseţii.
Dar simt şi-o goliciune o singurătate.
A doua fotografie: O multitudine de nuanţe de violet. Şi deschise purpurii, şi închise mov. O explozie de culori. Imperfect, mediul natural, originar. Splendid.

Votul meu merge pentru a doua fotografie.
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#4
Hmm...o alegere dificila pentru mine, deoarece imi plac ambele fotografii.

Prima fotografie: Oh, culorile sunt simple, dar superbe. ce acel alb. Poza in sine imi expira puritate, frumusete, creativitate, orginalitate etc, etc xD. Chiar este o fotografie reusita. Floarea in sine imi place, mai ales ca este un trandafir. Trandafirul alb este floarea mea preferata, iar cand am vazut poza, am tresarit asa : )). Stiu ca nu este chiar un alb...mai mult duce spre cremul acela, in fine, dar eu zic ca e alb xD. Imi plac si frunzele. Culoarea aceea verde este foarte frumoasa. Ce ma deranjeaza, este faptul ca floarea se afla in acel colt, iar restul este complet gol. Nu stiu, mai bine micsorai fotografia, dadeai un crop, ceva. Pare prea gol acolo. Probabil asta strica farmecul fotografiei. So, poza merita un 8.

A doua fotografie: I really love those colours ! Movul acela atat de...frumos o.o Movul este una din culorile mele preferate. Acele flori sunt pur si simplu superbe. Sunt mai multe nuante de mov, dupa cate vad eu, ceea ce m-a atras si mai mult. Mi-a placut unghiul din care ai fotografiat. Mi se pare foarte reusit. Nu e o poza foarte artistica, nu te surprinde cu ceva, sa zic original. E o poza simpla, insa foarte frumoasa. Se incadreaza perfect in tema, ceea ce conteaza, probabil, cel mai mult. So, 8,50.

Votul meu merge spre cea de a doua lucrare.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#5
Waw, ce am uitat ._. Nu ma judecati, sunt cam uituca, pe vremea asta 10

Fotografia 1: by Miky - 0 v - MEDIA: 8.25
Fotografia 2: by Ella - 3 v - MEDIA: 8.75

Castigator: Ella
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Miky.Shor vs Manu Miky sweetie :3 10 6.615 23-07-2011, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)