Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Partie!!

#1
Buna sunt IceCat! M-am alaturat si eu echipajului si acum am sa dau raportul oficial de nou venit...hehehe.
Ca imi plac anime-urile si manga-urile se intelege de la sine. Imi place sa desenez si chiar am inceput de curand sa fac si o manga(un sau o nu stiu exact) sau un comics cum vreti sa-i spuneti. Imi place foarte mult sa inventez povesti, deobicei. Am deja cateva incepute si poate odata si odata am sa-mi fac curaj sa le postez pe forum. Am inceput si povesti colective, adica impreuna si cu alte persoane, deci daca cineva este dispus si are o idee buna sunt dispusa sa fac echipa 4! Imi place deasemenea sa citesc. Pentru mine o carte trebuie sa fie antrenanta, cu actiune, sa se intample ceva, si sa se intample ce nu m-as fi asteptat. Intr-un cuvant, sa ma surprinda si daca mai are si o poveste de dragoste pe-acolo e super 71.
Personajul meu anime preferat este Ikuto Tsukiyomi din Shugo Chara(isn't he just absolutly gorgeous?).
Manga mea preferata(addicted on reading mangas) este Meru Puri.
In materie de muzica ascult doar ce imi place(musica pentru mine se imparte in doua categorii, melodiile are imi plac si cele care nu imi plac) deci playlistul meu e un fel de cocktail intre diferite genuri, desi nu cred ca veti gasi vreodata vreo manea sau hard rock(desi ascult si rock nu-mi place cel hard, prea mult zgomot).
Imi plac animalele...in special pisicile, dar in general toate animalele.
Ce sa mai spun despre mine... pai daca ceva ma intrebati...
Sper sa ne intelegem bine 4

See ya!!
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#2
Bine ai venit pe Animezup, IceCat!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salutare

bun venit pe animezup
am si eu cateva intrebari pentru tine sper sa nu te superi4

1)ce anime-uri iti plac?
2)care anime-ul tau preferat?si personajele din el
3)citesti sau ai citi manga?
4)citesti ficuri?
5)vrei sa fim prietene?
cam atat inca odata bun venit si sper sa iti faci multi prieteni pe forum

#4
Pai in primul rand nu ma deranjeaza intrebarile atata timp cat sunt in limita bunului simt, si tu nu ai depasit aceasta limita4, deci iti raspund bucuroasa...
1)Ce anime-uri imi plac...hmm..sunt mai multe... am inceput cu Shaman King(de fapt primu si primu meu anime care l-am vazut si mi-o placut a fost Sailor Moon) apoi intre cele doua episoade de Shaman King pe care le dadea pe Jetix, schimbam pe Animax si asa l-am descoperit pe Inuyasha de care m-am indragostit iremediabil, si am descoperit intr-un fel "lumea anime". De altfel am urmarit si Kaleido star care mi-a placut mult, Tokyo Mew Mew, am mai urmarit si Naruto, Spiral care mi-a placut foarte mult, avea suspans, si in general modul in care personajul principal rezolva cazurile m-au cucerit. Cand internetul a aparut in viata mea, mi s-au deschis practic portile catre lumea anime si aveam acces la o varietate mult mai mare de anime-uri, plus ca nu mai trebuia sa astept sa vad alte episoade. De curand am vazut Shugo Chara si Ouran High School Host Club care mi-au placut foarte mult.
2)Anime-ul meu preferat...pai e greu...nu-mi vine nimic in minte. Dar luand in considerare ca Ikuto Tsukiyomi e personajul meu preferat as spune ca Shugo Chara e animeu-ul ce(povestea e ca am vazut niste poze cu el la profilul cuiva si practic a fost dragoste la prima vedere, si el ma convins intr-un fel sa ma uit la anime. mai lmult pentru el ma uitam sincer, desi e fain si anime-ul).
3)Daca citesc manga? Cred ca glumesti! Le ador!!! :X Poate cu anime-urile nu ma omor atat de mult, dar manga citesc oricand am timp.
4)Si ficuri mai citesc, unele chiar merita citite, serios. Deobicei ma atrag povestile originale, dar mi s-a mai intamplat sa citesc si fan ficuri la anime-uri, dar foarte rar.
5)Sigur ca da. De ce nu?

Sper ca raspunsurile mele cam prea lungi nu te-au plictisit si sper sa fim prietene 4. Daca te intereseaza si adresa mea de yahoo este pusa la profil...

see ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#5
Buna !
Bine ai venit pe zup !
Cei de pe aici sunt prietenosi ...

Vrei sa fim prietene ?

You're welcome !
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#6
Multumesc de urarile de bun venit!

Eu vreau sa fiu prietena cu toata lumea4

Cred ca incepe sa-mi placa aici la voi...

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)