Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

♫Japan-Nipe Designs♫

#1
Well uitati mascota mea.. pentru noua tema de design cu numele de "Japan-Nipe".. sper ca va place am incercat sa mai corectez umbrele si restul.. inca nu e bine dar ceva ceva a iesit..
Linkul si vedeti :
http://goldenaquaphoenix.deviantart.com/...6196?q=&qo=

#2
Ce misto ti-a iesit. Ador felul in care este imbracata si stilul ei. Japan-Nipe? Vreun site sau eveniment de care nu stiam? Ai folosit photoshop? Care? Mai ai desene?
Lol, scuze de intrebari, dar imi place foarte mult desenul/chestia aia cu tipa.
Parca esti nou-venit si eu iti pun intrebari.
Ciudaaat.

#3
hug Desene , minunate, ca de obicei.

Puteai sa muti acest topic, in noul sub-forum facut de Shiva pentru desene originale. 4
Pai, imi place mult fata si parul. E foarte interesant si la faza asta, umbrele ti'au iesit. La ochi, cred ca sunt putin prea apropiati. Dar cred ca acesta este stilul tau.
La sani, sunt mult mult prea mari pentru corp. Aici chiar ca merege spus cuv. ala, " balcoane" Si talia, putin mai subtire, in rerst este ok. Doar daca ai face mai mici sanii aia, ca is mult prea pari.

La umbre... sunt dragute cele folosite la par. La restul desenului, folosesti prea mult BLUR. Incearca sa nu mai folosesti acest aspect de ceata peste tot, pentru ca umbrele trebuiesc mai indraznete, ca sa vezi ssi tu cum sunt umbrele. CLICK . Si poti combina la umbre, si mai multe culori, nu neaprat una singura. Ca sa iasa ceva mu;t mai interesant.

Iti urez succes, si imi place ori cum, foarte mult ceea ce ai facut 3 Mai astept desene.

#4
Waa ma bucur ca va place ..deja lucrez la primul costum.. asa ca sa va asteptati la multe.
Deci Claustrophobia ma bucur cati place XD si nu este nici un eveniment sau site.. e doar un nume pe care l-am inventat pentru noua mea gama de design.. ma e umpic pana cand ajung la ce mi-am propus sa desenez.. dar o sa va prezint fiecare imbracaminte in parte.. :]
Ca program am folosit numai si numai SAi,cu tableta totul digital si da o sa mai urmeze desene XD
Nady ma bucur ca ti-a placut.. da stiu am folosit prea mult blur.. dada viitoare nu o sa-l mai folosesc asa de mult XD.. iar la sani m-am obisnuit sa ii fac mari dar o sa rezolv eu asta.. :3

Multumesc.. in curand pun urmatoarea piesa.. :3

#5
Uitati primul design.. stiu pare ciudat sper doar sa va placa.. :3
http://goldenaquaphoenix.deviantart.com/...0520?q=&qo=

#6
Foarte dragut! Ador combinatia de culori si stilul ei modern si atat de japonez. Apropo, de unde ti-ai cumparat tableta grafica? As vrea si eu sa imi cumpar una, si habar n-am de unde as putea.
Anyway, nu prea am ce sa critic despre desen/design, ca e foarte reusit. Ah, da. Capul e un pic prea mare, dar asta nu conteaza, ci hainele. Si ar mai trebuii sa lucrezi un pic la bocanci, nu prea imi plac.
Succes in continuare!

#7
mercii.. am inteles.. 3
iar legat de tableta.. pai eu aici in Craiova nu am gasit.. si a trebuit sa ma duc la un magazin de calculatoare.. si mi-am facut comanda.. si asa am reusit sa fac rost de ea..

#8
The next one..
Stiu greselile.. T^T

http://goldenaquaphoenix.deviantart.com/...1316?q=&qo=

#9
Foarte reusit...si interesant in acelasi timp...greseli?eu nu prea le observ.O intrebare: manechinul e imbracat cu o bluza? pentru ca vad ca la mana dreapta este sfarsitul unei maneci, iar la cea stanga nu si nici guler...poate e o bratara, nu?

In rest, ai desene destul de reusite, cu cat vei lucra mai mult cu atat vei avea rezultate mai bune.Oricum, ai progresat destul de mult de la ultimul desen postat, si asta e foarte bine.Tine'o tot asa!Vreau sa'ti mai vad lucrari ^-^

#10
ok, am trecut si eu p-aici:

well...in primul rand mi-au atras atentia picioarele, sunt prea scurte. de la genunchi in jos le-ai terminat brusc. asta ar fi princpala greseala. alta ar fi ca (,) capul e prea mic, sau gatul e prea lung. inca o greseala am observat la maini, mai exact, la degete. le-ai continuat prea mult, daca le lungesti, le lungesti inafara nu inauntru. la haine nu ma bag, aici fiecare cu imaginatia lui ^^ umbrele imi plac, le-ai asezat bine. nu i-ai facut fata, deci n-am ce comenta acolo.

ma rog, in mare cand vezi poza ti se pare totul perfect (asta fiind un lucru bun :]). m-am mai uitat peste desenee tale, aceleasi greseli, dar asa, iti ies. esti talentata si de-abia astept sa le vad pe urmatoarele ^^
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)