Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

♥«Run fσr чσu»♥

#1
Run For You


Chapter One
*My Life*

O pasare alba strabate cerul impartindul in doua parti. Soarele se ineaca in oceanul sangeriu, cerul portocaliu stingandu-se incet. O briza curata strabate plaja, ridicand norisori de nisip auriu. Valurile se inalta, spargandu-se de picioarele-mi albe si reci. Mainile mi le ridic spre inaltul cer, incercand sa prind prima stea, dar si cea mai mica. O steluta, o scanteie din care se naste ceva nou, o speranta ca inca exista ceva pur in lume. Imi plec mainile izbind nisipul ud. Briza imi forteaza parul roz pal sa se miste lent, de sus in jos de-a lungul spatelui meu. Ochii mei verzui contureaza orizontul incercand sa delimiteze sfarsitul marii, fara succes.
Gandurile imi navalesc in minte, provacandumi o stare de nostalgie, iar inima inceteaza pentru cateva secunde a mai bate. Clipesc rapid si trag o gura de aer cald. Ma simteam mai bine. Doua maini imi cuprind talia, iar o claie de par roscat imi atinge cumerii. Ii simteam respiratia calda in ceafa si parfumul de crini pe care il adoram nespus. Sasori, fratele meu mai mare ma ridica incet, ca pe o jucarie fragila. Ma intorc cu fata la el, imbratisandul usor, iar el isi opreste mainile pe spatele meu semi-gol, incalzindul. Mergem imbratisati pana in caminul nostru primitor si cald. Gaara, fratele meu geaman, roscat cu niste ochi verzi cuprinzatori statea pe canapea alaturi de mama, o rozalie cu niste ochi identici cu ai fratele meu si cu tata, un roscat cu ochii negri ca ai lui Sasori. Aceasta, aceasta este familia mea, familia Haruno. Eu ma numesc Sakura, Sakura Haruno, am 18 ani si locuiesc cu parintii si fratii mei. Iubirea pe care ne-o purtam unul altuia este nemarginita si suntem uniti in fiecare minut.
Tata imi imaneaza o ceasca cu ciocolata calda, iar mama imi face loc pe canapea. Caldura care imi era oferita de familia mea era in stare sa topeasca orice ghetar. Surand bucuroasa si imi sarut mama pe obrajii fini si imbujorati. Aceasta imi mangaie parul aranjandul si imi saruta la randul ei obrazul. De indata ce imi termin ciocolata ma ridic, scuzandu-ma si ducandu-ma la etaj, in camera mea. Mirosul de trandafiri proaspeti infloriti imi nunda narile, iar o caldura ma face sa ma arunc direct in pat. Comoditatea oferita de acesta ma indeamna sa raman acolo, iar in scurt timp patrund in lumea viselor.
"Ziduri mari se ridica in jurul casei parasite. Doua porti mari si negre, ferecate, stau neclintite in fata batailor agere ale vantului. Doua fulgere strabat cerul bazdrandul ca rauri de lacrimi de inger. Stropii reci aterizeaza pe pielea mea fina si palida, iar intunericul ma invaluie incet. O mana alba ca varul, calda si fina imi atinge umarul dezvelit. Doi ochi mari, negrii ca cea mai intunecata noapte ma privesc cu mirare. "Ce cauti in lumea mea ? " Se aude o voce suava, usor speriata a unui baiat. Il privesc, ii admir frumosetea, semana cu un inger picat de pe un nor. Parul sau negru ca smoata statea ridicat, zbarlit ca al unei pisici speriate. Imi ridic mana si ii ating obrazul rosiatic..."
Deschid brusc ochii, iar vederea imi este invadata de lumina soarelui abea rasarit. "A fost doar un vis" imi spun in gand, ducandu-mi o mana la frunte. Ma ridic lenes din pat si ma azvarl in dus. Stropii calzi imi relaxeaza muschii si oasele, oferindu-mi un masaj placut. Parul mi se uda instantaneu lipinduse de pielea mea fina, alba si fara nici o imperfectiune. Un balsam de crini imi alinta trupul, marind placerea. Opresc dusul si pasesc pe covorul alb imaculat, imi prind parul cu un prosopel roz, iar altul negru, mai mare, mi-l infasor in jurul trupului. Pasesc in camera mea si ma indrept spre dulapul mare din lemn de pin. Imi aleg o pereche de blugi, mai lungi albi, un tricou alb lasat pe un umar cu o inimioara rosie pe el si o vestuta alba de blug.Imi usuc parul si mi-l las desprins, iar bretonul mi-l dau in partea dreapta. Ma incalt cu baschetii mei rosii si imi parasesc camera.
Cobor la parter de unde venea un miros delicios de clatite. Dupa cum banuiam toti erau la masa, asteptandu-ma. Spun un buna dimineata stins si ma asez la masa. Imi sarut fratii pe obraz si incep sa degust clatitele delicioase ale mamei. Gustul fin al gemului de capsuni ma facea sa ma simt bine, iar mirosul delicios sporea pofta. Dupa ce termin de mancat ma ridic elegant de la masa, multumind pentru delicatese si ma indrept spre iesire. Merg agale pe langa apa cristalina, fara a ma uda. Trag aerul curat in plamani si zambesc larg, continunad sa merg prin racoarea diminetii.
In fata mea apare Hinata, frumoasa mea bruneta, verisoara mea si in acelasi timp cea ma buna prietena a mea. Ochii ei lila ma privesc cu dragoste, iar buzele ei carnoase imi ureaza un buna dimineata dulce. O imbratisez si ii mangai parul brunet cu tente de albastru. O prind de mana si ne indreptam impreuna spre parcul central.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)