Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dark Blue Drawnings

#4
Fallen angel - conceptul e intr-adevar interesant,dar realizarea nu e tocmai cea mai fericita. Puteai sa mai lucrezi la aripi,V-urile alea facute acolo nu prea arata a pene 4 Corpul cred ca e prea subtire,mai mergea un pic lucrat,ca arata ciudat doar picioarele acolo,de la genunchi in jos.Un pic de perspectiva,poate 4

Cry
- well, ochii sunt prea lungi,daca intelegi ce zic,cel putin in comparatie cu nasul si gura.De asemenea sunt si subtiri,arata ciudat. Desi ai facut fata vazuta undeva la un unghi de 45, parul in spate l-ai desenat ca atunci cand ar fi stat cu fata si asta ii da o forma neregulata a capului.Din acest unghi,gatul pare weird si lung.Cat despre hasura,mai ai de lucrat 4 Imi place ca lacrima+urma ei urmeaza liniile fetei in general si nu cad drept

Rose- aici nu prea am ce zice,dar e o problema cu perspectiva

Blue fairy - Capul e prea mare pentru mijlocul ala, umerii prea lati si mainile prea subtiri. de asemenea,ochiul e prea mare si parul arata dubios, iar rochia pare facuta din hartie or smth, ca nu se vede nicio cuta :p Mai aide lucrat si la modul in care colorezi,in special la aripi,unde e dat in toate directiile.

Dark blue - hehe,ochisor. e destul de dragut
-------------------
Portret - se vede ca ai incercat sa iasa mai realist,dar ochii si gatul nu respecta forma,respectiv proportia. Gatul e prea arcuit si prea lung,iar parul e desenat ciudat, ca o margine zimtata.

Seven
- asta-i ciudatel, nu prea comentez din moment ce a vrut sa fie o cifra4

Sleeping angel - trunchiul e prea scurt.Cum ai desenat tu,mana ii ajunge la genunchi. Pe langa asta, mana dreapta e mul mai lunga decat stanga,cu aia se prinde de glezne 4

Thalia- nu prea arata a thalia ;_; ochii ei nu sunt asa, iar cum i-ai desenat tu, dreptul e mult mai mare decat stangul,e creepy 4

Sunset - awch @ perspectiva. mai ai de lucrat cu linia orizontului si perspectiva in general. Cat despre tipa, ea pare ca urmeaza sa cada. Daca ai facut-o asa inclinata,trebuia sa aibe un picior mai in spate,sa-ti tina echilibrul. Mana aia e prea rigida pentru atmosfera pe care ai incercat sa o creezi.

Hinata - nu inteleg perspectiva o.o umerii sunt un pic prea mari, la fel si sanii ^^" [ma rog,conturul lor, ca bluza nu arata nicio forma dedesubt,parca e o scandura taiata asa si imbracata] Fii mai atenta la colorat, de cele mai multe ori poate masca si imperfectiunile anatomiei and co.

Sakura- umeri lati, picioare groase si scurte, maini groase si un pic prea departe de corp.De perspectiva nu mai zic.

Inno - umeri uriasi, maini/picioare groase, forma ciudata a capului,gat un pic prea scurt.

Per total ai idei destul de faine,dar mai ai de lucrat la partea tehnica, gen perspectiva,proportii, hasurat/colorat.

Gata,am terminat 4



Răspunsuri în acest subiect
Dark Blue Drawnings - de dark.blue - 13-09-2010, 11:17 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Sibel. - 18-09-2010, 01:05 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de dark.blue - 24-10-2010, 11:50 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Jigoku - 03-11-2010, 04:24 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Makii - 04-11-2010, 10:22 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Dark Blue - 24-07-2011, 03:55 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de RouXiss Đx - 24-07-2011, 05:49 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Dark Blue - 15-08-2011, 12:39 AM
RE: Dark Blue Drawnings - de Dark Blue - 24-11-2011, 10:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)