Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Meine GFX...Si cate altceva...

#1
Huh...Sunt cam varza la facut seturi si de aceea am nevoie de nitele mai multe critici XD.Lucrez in GIMP cam de vreun an desi nu ma pun sa stau prea des prin el fiindca nu-mi vin idei marete la fiecare 5 minute.Si ar trebui sa stiti ca lenea din mine ma impiedica sa urmaresc tutoriale sau orice altceva 24.Asa ca deocamdata va arat cateva seturi mai recente...

Avatare.
1.[Imagine: Divyanka-1.png]
2.[Imagine: RNBDJ-1.png]
~Mi s-a mai spus sa nu pun linii peste personaj da' n-am ascultat 21.Cat despre dunga aia de sus,am ascuns border-ul de la sig fiindca am uitat sa-l sterg >.<
3.[Imagine: Saya-diva-1.png]
4.[Imagine: Brothers.png]
5.[Imagine: Elegance.png]
6.[Imagine: Sayantani006Modificted.jpg]
~Asta e facut in photoscape XD.

Semnaturi.
1.[Imagine: Divyanka.png]
2.[Imagine: RNBDJ.png]
3.[Imagine: Saya-diva.png]
~Am folosit numai brush-uri...¬.¬
4.[Imagine: Brothers-1.png]
5.[Imagine: Elegance-1.png]
~Cel mai recent set >.<
6.[Imagine: Nightmare.png]
7.[Imagine: Divya.png]
8.[Imagine: Dreamy.png]
9.[Imagine: Raluka.png]
~Am dat-o'n bara cu textul,stiu 21
10.[Imagine: 2w1tizt.png]

Si cama astea sunt de la mine...Cam multe dar asta mi-e obiceiul ^^"

P.S.Borderele sunt albe si de aceea nu se vad 65
[Imagine: Karate.png]

#2
Auch, mult de comentat, insa critic in grup =.= lenea e mare pentru mine acum.

Avatarele - pentru inceput folosesti marimi bune, aici nu ma plang; cu border fara border, tot sunt bune; singurul lucru care ma deranjeaza sunt efectele, brushurile... ai zis ca ti-au zis persoane sa nu le pui peste personaje, dar nu ai ascultat si tot cum ai vrut tu ai facut 22 deci nu stiu ce alt sfat sa iti dau daca nu asculti; sar de la brushuri, fiindca tot acelasi lucru as spune si eu - nu le mai pune peste personaje - efectele, la avatarul 4 ai folosit destul de bine, dar nu crezi ca arata cam rau albstrul ala? Trebuia macar un rosu sa folosesti... 5-ul mergea fara text, 1-2-3 mergeau fara brushurile alea...

Semanturile - sunt prea prea multe, si la toate aceasi greseala - te bazezi doar pe brushuri, si crede-ma nu exista doar ele in lumea asta ._." ; textele in anumite locuri e perfect, in altele e pur si simplu inutil [1,5,7,9], insa la restul [4,6,10] stai prost cu pozitionarea; un alt sfat ar fi sa nu mai folosesti mai mult de doua poze daca ti se pare ca nu prea merg in sig, cum ar fi 2 [alege una care sa nu fie o.o] 4 [poza din dreapta - out] 5 [poza fundal, la fel - afara] 10 [afara cu cea clara]

In rest, nu stiu, efecte, incearca efectele... degeaba zic tutoriale ca ai mentionat ca nu le citesti. Atunci brushurile, lasa-le dom'le deoparte strica tot aspectul uneori. Exista c4d, texturi si multe altele. Border alb, si acum am vazut ca ai mentionat, nu se vede asa tare, dar incearca si negru, sau si fara, altii prefera fara [eu nu sunt printre aia deocamdata] dar poti face si negru.

Pai, astept lucrari - sper ca nu la fel de multe - dar astept lucrari si mdah, scuze daca am greseli, chiar n-am chef sa mai citesc si sa corectez inca o data. ^^"
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Nu e rau faptul ca nu citesti tutoriale. Partea proasta e ca asa trebuie sa gasesti singura efecte noi sau tehnici. De exeplu la brush... brush-ul pare o chestie simpla, si chiar si tu il folosesti des, dar daca combini diferit setarile lui poti da peste ceva genial. Ideea e ca poti sa te bazezi pe brushes atata timp cat stii sa le folosesti bine, la toate tool-urile (adica ma gandesc ca in GIMP nu le folosesti doar la "desenat", ca la photoshop sunt jumate de tool-uri cu brush ). Ca sa inveti asta mai usor ai nevoie de tutoriale.

Avatare...
2. Faptul ca pui linii pe personaje face sa para ca centrul tau de interes e de fapt un fundal si nu mai atrage atentia asupra lui. Apoi, oricum arata aiurea cu linii exact pe fata >.< (ma refer in general) .

Semnaturi...
Vad ca aici ai o problema destul de mare. Nu reusesti sa integrezi personajul in fundal nici daca pui peste el ceva din fundal. De exempu, sigul 2 si 8. La 6 ai insins personajele si tot nu e bine >.<" .

Apoi...a mai zis si Alysu .

#4
Ok^^...So,cred ca am voie sa ma apar,nu?Credeam ca veti comenta asa in general de aia le-am pus pe toate la gramada 65.Iar avatarele,daca observarati,am pus liniile peste personaj doar in avatarul in care ama tentionat ca n-ama scultat ce-au zis.In rest eu nu mai vad niciunde asa ceva XD.Si am spus ca nu ascult,da,mi se mai intampla pentru ca am memoria scurta 21. Cat despre semnaturi,am incercat cu C4D,cu texturi mi-e frica pentru ca n-o sa iasa prea "good" ia bursh-urile...Le pun doar pe alea care-mi plac...Plus ca saptamana trecuta mi-am reinstal;at windowsu' si am reusi sa scap de brush-urile cele mai bune >.<.Ok,acum ca sa mai aveti ce comenta va mai dau un set :]

Av
[Imagine: Famous.png]
Sig
[Imagine: Famous-1.png]

Mie doar imi vine sa rad...Spor la comentat 21. Da...Borderu' evident ca e alb..Negru categoric nu mergea XD.
[Imagine: Karate.png]

#5
Eh, fie, inainte sa ies comentez...

Avatarul - destul de bun, insa mi se pare mie sau cam da cam mult spre rosu? Oricum, acesta ti-a ieshit mult mai bine ^^

Semnatura - Negru categoric mergea, doar ca nu l-ai vrut tu, asta e altceva. Si din nou ai folosit doua imagini. *sigh* Darling, incearca o imagine, si nu doar pe o parte [stanga/dreapta] pune-o pe mijloc sa arata si ea bine, iar daca in rest e loc liber umple cu ceva, dar sa nu fie prea incarcat. Aici brushurile folosite, le-ai pus doar sa fie puse, in loc sa le pui sa aiba o directie.

In fine, astept si alte lucrari.

Btw, o mica intrebare - cat timp stai la o lucrare?
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Ok...Mersi pentru critici.Sincer?Asteptam asta de mult.Cat despre timpul cat imi ia pentru un sig...Depinde...O ora,jumatate de ora,3 ore O.O.Anyway,revin cu inca doua sig-uri,in sfarsit XD.

[Imagine: 3341d1l.png]
Well...Imaginea era de proasta calitate dar era singura care mi-a lacut :]].
[Imagine: fllyes.png]
La asta nu mai comentez.Daca o lasam colorata nu iesea in evidenta XD.

Astept critic,sfaturi,comentarii etc.etc.
[Imagine: Karate.png]

#7
Well...Prima e bunicica dar calitatea e mai asa :-S...si trebuia sa incerci alte culori la text..dar imi place ca nu ai exagerat cu n* lucrari pe semnatura.E mai bine simplu si la obiect decat impotonat si sa te doara ochii cand te uiti.A doua nu prea imi place ca ai folosit numai mov si *derivatele* lui sa le zic asa..Bun e si putin galben dar e mai ascuns.Si nu prea ai flow.Elementele din acesta semnatura le-ai pus dupa parerea mea intr-o dezordine cam maricica.Textul..nu prea imi place fontul..nici culoarea care ai ales-o pentru el.Nu e in armonie cu elementele din semnatura.E total din alta poveste dupa parerea mea.Oricum nu cred ca-s mai departe decat tineSmile.Totul are un inceput in timp o sa ne perfectionam.Succes!

#8
Chiar nu ma pricep in GFx, dar hai sa imi dau si eu cu parerea mea, logic, proasta.
Prima mea impresie este ca nu sti unde sa pozitionezi text-ul. Incerci sa il pui undeva unde sa sara in ochi - asta nu e bine. Am vazut ca pui mai multe imagini intr-un singur sig, incerca macar sa alegi poze bune, care sa se potriveasca ca poti da cu piciorul la ceva ce ar iesi mult mai bine. Imi plac lucrarile ca sunt simple dar incerca sa nu pui un ' personaj ' apoi il lasi intr-un fundal prea tipator.
Acum la ultimele tale lucrari.
La acel sig al doilea marimea e una destul de deranjata la ochii si mai ales ca e da prea mult spre mov.
Iti urez succes si te astept si la celalante gfx-uri.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)